Častá stolice

Od: Datum: 10.03.14 10:01 odpovědí: 4 změna: 31.07.16 15:34
avatar

Již dva měsíce mám denně 2x3 stolici a to většinou již bezprostředně po jídle. Dříve jsem trval zácpou. Proti ní jsem užíval pití zajičické minerálky. Na kolonoskopii jsem byl zhruba před 3 lety. Zdá se mi častá stolice nenormální. Stolice je jinak normální, ne tuhá ani průjmová. Rád bych slyšel vaše stanovisko, než půjdu koncem měsíce ke své praktické lékařce.

Užívám tyto léky: neurol O,5-1 tabletu ráno, 2,5 tablety na noc, 1 xGODASAl 100 v poledne, 1x Fokusin ráno, 1x Loristu H 50mg/12,5mg ráno, 1x měsíčně infekci B1l2, 1x ráno hořčík v tabletách. Protože jsem měl dosud problémys se spánkem, piji na noc hrníček čaje meduňky. Spánek se mi zlepšil. Už vyjímečně si beru na noc 1 tabletku Zolpidemu 10mg.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.14 11:07
avatar

Zdravím, je to úplně normální (Váš dotaz jsem přetlumočila babičce od přítele, bývalé lékařce, a tetě, lékárnici). Pokud nemáte průjmy, tak ok:) Znám pár lidí, mezi nimi i přítele, kteří mají prostě tělo naučené chodit na wc po každém jídle, takže jdou třeba 5x denně. Mají tímto lepší látkovou výměnu a nezadržují v těle zbytečně odpadní látky.

Hlídejte si ale váhu, časté vyprazdňování je normální, pokud máte relativně stejnou váhu. Pokud začnete hubnout, něco je špatně.

doplněno 10.03.14 18:07:

Nebojte, je z toho mírně znepokojeno vícero lidí .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.03.14 17:49
avatar

Velmi vřele děkuji za odpověď. Ta mě uklidnila, přestože nejsem hypochondr, jen starší senior.

Vladimír Macháček

Od: ivetasek
Datum: 31.07.16 15:34

Doporučuji po ránu Psylium dvě čajové lžičky do dvou deci vlažné vody , zapít ještě jednou dvěma deci vody a budete mít pokoj, je to doslova zázrak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 10.03.14 18:41
avatar

Dobrý den, zdá se, že jste pitím té minerálky vlastně dosáhl cíle - povedlo se Vám zrychlit metabolismus. Jsou i opačné případy, kdy někdo vyměšuje jednou za několik dní a dle lékařů to také není závadné. Ale, jak je již uvedeno, tak pokud Vás to častější vyměšování neobtěžuje časově, tak je to lepší, než "odpad" zadržovat v těle.

Myslím, že i ta lékařka Vás potom uklidní. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.