Bezvýchodná situace?

Od: Datum: 10.03.14 12:36 odpovědí: 18 změna: 11.03.14 12:16

Zdravím,

vzhledem k tomu,že dle mého názoru jsem se dostala do situace bez východiska bych se ráda zeptala zde, zda jste podobného názoru. Momentálně jsem finančně v koncích (netvrdím, že nemůže být hůř) . Loni jsem byla donucena vzít si půjčky u banky na 70tisíc. Na té mám nyní splácet ještě skoro 65tisic, dále jsem musela vzít před 3měsíci kredit. kartu na 20tisíc , kterou jsem díky majiteli bytu , který nás urychleně vystěhovat, musela vybrat kvůli kauci na nový byt atd. No a momentálně mě čeká technická a přepis automobilu (stk zhruba 10000,- po přípravě) . Můj příjem činí cca 11tisíc korun. Žiju sice s přítelem jehož příjem je cca 16000Kč. Ten ale platí 4000 alimenty, dále máme nájem 7500Kč a ušetřit moc nezbývá z čeho. Vzhledem k mému příjmu je nějaké sjednocení úvěrů nemyslitelné . Neocitl se někdo z vás v podobné situaci? Nestěžuju si, poperu se s tím. Není to první překážka, kterou mi život postavil do cesty . Jen potřebuju nakopnout jakou cestou se vydat .

Díky za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 10.03.14 12:45

Po sečtení obou platů a odečtení nákladů na bydlení a alimentů vám zbývá 15 500,- měsíčně pro dvě osoby jen na jídlo. Vážně nemáte z čeho ušetřit? Rada je poměrně jednoduchá, nejdřív zaplatím to, co zapltit musím (nájem, půjčky atd), pak si nějakou malou část odložím na spoření, je jedno, jestli na účet nebo pod polštář a se zbytkem hospodařím. Důležité je naučit se odkládat stranou alespoň něco, i kdyby to bylo pár stovek měsíčně.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.03.14 13:05
Zdravím. Musím souhlasit s Pb. Nemyslím si, že Vám pro dva lidi zbývá málo peněz. Jen s nimi zřejmě neumíte vyjít. To neberte jako kritiku, to je problém mnoha lidí.
Musíte své potřeby rozdělit na nezbytné (nájem, energie, výživné, doprava do práce... a bohužel dluhy) a zbytné (vše bez čeho se dá obejít). Nezbytné zaplaťte ihned, předem určenou částku odložte bokem (jako když není) a zbytek si rozpočítejte na týdny nebo dny - podle Vašich nakupovacích zvyklostí.
Pokud teď nemáte na STK a opravu auta, tak ho nechte v garáži, to je potřeba zbytná. Ono na to, až našetříte počká. Navíc ušetříte za benzín a na opravu bude dříve. ;)
Přeji Vám, ať vše zvládnete a nedostanete se do dluhového soukolí. M
Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.03.14 13:08

hmmm. Říkáte že jste v bezvýchodné situaci? Byl jednou jeden, co měl tři děti, čtvrté na cestě a ženu v domácnosti. Pracoval ve firmě, která přestala platit výplaty. Podporu nedostal, protože papírově výplatu měl. Šlo skutečně do tuhého, protože všechny úspory byly velmi rychle pryč a v ledničce nic. Do toho přišla potopa, která jim poničila domek. Zůstali úplně bez peněz, bez majetku a bez bydlení.

Tak co vy na to? Opravdu jste v bezvýchodné situaci?

Datum: 10.03.14 13:17

Zdravím figurku, to je skutečný příběh? A je to situováno u nás? Ono záleží na úhlu pohledu, a každý to posuzuje jen podle sebe, já se mám nejhůř, já jsem v bezvýchodné a nebo bezvýsledné situaci. Je obdivuhodné, jak se někteří lidé dokáží poprat s osudem, klobouk dolů. p.s. jak ten chlapík dopadnul?

Datum: 11.03.14 12:04

Ano, je to skutečný příběh ze zdejších krajin, z období po první potopě. No a jak že ten chlapík dopadl? Začátek měli hodně tvrdý, byli v ještě obtížnější situaci, než jakou popisuje tazatelka nahoře. Vzali to cestou poškozený domek, pronajatý byt, služební byt, když mamina začala vydělávat pak vlastní byt, vlastní domek a nakonec vlastní dům, protože časem byli z malých děcek studenti a do domku se už nevešli.

Dnes jsme dávno za vodou a navíc bydlíme na místě, kde potopa nehrozí.

Proto bych měl doušku pro pisatelku dotazu :

Vaše situace je sice vážná, nikoli však bezvýchodná a zoufalá, vaše dluhy nejsou vysoké a nezvládnutelné, čeká vás dlouhý boj, ale dá se vyhrát. Hlavně nedělejte další dluhy.

Datum: 10.03.14 14:00

Pokud jste byla donucena vzít si půjčku u banky, podejte trestní oznámení na toho, kdo vás nutil. Pokud jste si ji vzala jen tak... abyste měla peníze, tak je to vaše hloupost a pomozte si sama. Co vám máme poradit?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.03.14 14:20

Koukám, že příště se opravdu na nic radši ptát nebudu . Vy jste se zřejmě nikdy nedostal do situace, která vás donutila si půjčit peníze. Tak to gratuluji, jste asi jeden z mála. Skutečně jsem se nezadlužila na 6let jen abych měla peníze.

Datum: 10.03.14 20:50

"Loni jsem byla donucena vzít si půjčky u banky na 70tisíc. Na té mám nyní splácet ještě skoro 65tisic, dále jsem musela vzít před 3 měsíci kredit. kartu na 20tisíc, kterou jsem ... musela vybrat kvůli kauci na nový byt atd."

Jak tomu máme rozumět? Kdo Vás donutil vzít si půjčky a kreditní kartu?

Nájem bytu se dá sehnat i bez kauce a poplatku RK, dá se najít i levnější bydlení (pro dvě osoby stačí menší byt na sídlišti).

I podle mne 27 tisíc měsíčně dostatečný příjem i na splácení. Neviděla bych to na rok, ale během 2 až tří let byste to splatit mohla. Pokud se Vám podaří najít nějakou brigádu, pak i dříve.

------- Ringo Vás podle mne chtěl přimět k zamyšlení. Řešení svízelné situace půjčkou nebývá nejrozumnější. Pokud má člověk finanční problémy, lze očekávat, že s půjčkou (splátkami) ještě vzrostou. Půjčka pomůže jenom v tom konkrétním momentu, ale do budoucna nadělá další problémy.

--- Doufám, že mou reakci nebude brát jako kritiku.

Ohodnoceno: 1x

Od: copta
Datum: 10.03.14 14:33

Opravdu to jde? A co tam máme napsat? To klidně bychom mohli hned udělat ano, byli jsme před rokem donuceni někým si vzít uvěry v pozdější době asi tak za 3 měsíce už se nedaly splácet. Té osobě která za to může to nikdy nezapomenu, kvůli ní jsme tam kde jsme ještě před těmi doplňujícími uvěry to jakž takž šlo normálně. Dokonce nás donutila ta osoba prodat nějaký movitý majetek(elektroniku, notebook, a 3 LCD televize) ale sama o žádný nepřišla.

A ona je ready a my se plácáme v bídě! Tu osobu kvůli tomu pořád nenávidím.

Od: copta
Datum: 10.03.14 14:26

Bohužel nejste sama jsme v podobné situaci přibližně 3 úvěry, 2 kreditní karty a 2 dluhy na telekomunikačních službách. Tedy dluh už blížící se k částce skoro 250 tisíc korun.

V domácnosti 2 osoby o celkovém příjmu cirka 10200 Kč

Jenže Vy jste dva pracující a máte celkem 27 tisíc korun.

My jsme dva důchodci a máme o zhruba 2,5 násobek méně než Vy. *zed*

Takže ano jsou tu lidé i s mnohem horší situací. By mě zajímalo co jíte? Nám zůstává tak 3 tisíce korun na jídlo, zbytek jde na nějaké splátky a inkaso.

Znám lidi co jsou na tom podobně jako VY ale jejich čistý měsíční příjem je zhruba 23 tisíc ale furt si stěžujou, že nemají peníze a přitom bydlí ve svém takže peníze za nájem odpadají. Tak ale oni musí mít satelit od freesatu za 600kč měsíčně, alkohol tam teče proudem hlavně pivo několik litrů denně, naštěstí nekouří ani jeden, a jídlo? neumí se moc uskromnit, třeba si dávají doručovat pizzu, chodí do cukráren a tak různě ale je to početnější rodina, kde prakticky celou domácnost táhne přítel a zbytek je nemocenská a alimenty. 6 členná domácnost. Tedy dva dospělí a 4 děti ale jen jediné dítě je toho přítele ostatní jsou nevlastní.

Takže jsou lidé a jsou lidé.

Datum: 10.03.14 21:08

copta. Požádejte o soudní oddlužení.

Od: jasa®
Datum: 10.03.14 20:00

Tak si přiberte ještě nějakou brigádu. Trochu se uskromněte a ujasněte si priority. Však nemusím mít všechno hned teď, když na to nemám. S vaším příjmem se půjčky dají v pohodě do 10 měsíců splatit, s brigádou i dřív.

Datum: 10.03.14 21:06

Já už se nedivím vůbec ničemu. Jsou lidé v podstatně větších sračkách a věří, že to nějak zvládnou. Vzala jste si půjčky, no tak nyní holt musíte splácet jinak bude na dveře klepat exekutor a to pak teprve začne jít do tuhého. Věřte mi, zvádnete to, situace rozhodně není zoufalá.

Datum: 10.03.14 21:15

první věc mě zarazila .. nájem - 7500 Kč? .. to je celkem dost, kde bydlíte? nenašel by se levnější nájem - na čas se prostě trochu uzkromnit ... Auto to je největší žrout peněz za to dáte za měsíc pár tisícovek + tedy teď STK .. odstavte ho já myslím že pokud platíte takový nájem tak bydlíte někdo u centra většího města kde je určitě dobré MHD .. 65 000Kč při vašem platu je vážně pořádná šlupa .. vyhlídky pěkně naprd , kolik toho splácíte? nešlo by provést refinancování a sjednocení splátek? kamarád takto ušetřil 300Kč měsíčně a v celku skoro 10 000 Kč. Ten plat se mi zdá dost nízký, kolik vám je (orientačně)? co děláte proboha za takový peníz? Chápu správně že vy děti nemáte? Zajímejte se co je kolem vás, jak můžete ušetřit nebo vydělat .. jinak já znám plno lidí co říkají "nevím jak může mít někdo peníze, to jsou svině lidi, my nemáme a to se tak snažíme" a během toho vysosne dva panáky a vyhulí krabičku a za věci za které vlastně vůbec nemusí za měsíc utratí i několik tisíc ...

doplněno 10.03.14 21:27:

ikdyž s těma penězma co máte .. musíte svůj život prostě jen dát na úroveň svých finančních možností. .. nemáte si na moc co stěžovat ..

Od: pb®
Datum: 10.03.14 21:35
Třeba v Praze levnější garsonku jak za zmiňovaných 7500,- i se službami těžko seženete a zároveň pokud je třeba ona prodavačka a on skladník, tak by platy mohly odpovídat.

Datum: 10.03.14 21:20

15500 kč na měsíc pro dva lidi? A je to málo? Je třeba se uskrovnit (jak to, že mamka dokázala vyžít se mnou a bratrem s 11 000 kč na měsíc - a to jsem ještě neodečetla nájem cca 3500?)

Datum: 10.03.14 21:26

Pche;). Patnáct tisíc. Naši ručili, špatně to dopadlo, máma do toho hledala práci, všechno šlo z tátova platu. vě děti, velký byt, splátky na byt, splátky za ručitele auto, jídlo, všechno. Po odečtu jídla zbývalo pár stovek na týden, nebylo ani na zábavu, ani na pořádné oblečení. Byla to hodně zlá doba, ale vylízali se.

Základ je v první řadě splácet, co musím, aby nepřišly další potíže. Z 15 tisíc vyžije čtyřčlenná rodina.

Od: axus®
Datum: 11.03.14 12:16

Tak jeste jedno mozne nakopnuti., jakou cestou se vydat.

Najdete si oba druhe zamestnani.

Moc toho nenaspite, moc toho nestihnete, ale za par mesicu vas ctyri vyplaty dostanou na nohy.

A pak si zase budete moct pujcovat na kreditku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.