Konec rodinného vztahu?

Od: Datum: 09.03.14 21:40 odpovědí: 11 změna: 11.03.14 12:45

Jak jsem tu již dříve psal, moje rodina byla velmi špatně na tom co se týče mezlidských vztahů. Ale nyní to nabralo nečekaný směr, nejen že můj pokus o stmelení rodiny nevyšel, měl zcela opačný efekt a rodina se téměř defiitivně rozpadla, prarodiče se odloučily moje matka taky ... nikdo s nikým téměř nemluví... Jak má člověk udržet vztah s druhým když ani doma není nikdo kdo by měl rád druhého, lásku jako cit jsem nepoznal... můj dosavadní život byl pentlováním mezi špitálem a školou, nikam nejezdím, kamarády nemám ačkoliv máme rodinný dům připadám si jak kdyby tu nikdo nebyl. Nikdo se u nás nezasměje, žádná zábava ... co dělám špatně že se tohle děje... nebo je řešení raději odejít z tohoto světa? Nevím porsím poraďte :( :( :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 09.03.14 21:45

Davide, řešením není odejít z tohoto světa, ale z domu. Dodělat školu a co nejdříve se osamostatnit. A nenech si už své "rodiče" moc kecat do života a svých vztahů.
Víc psát asi nemusím, mé názory na Tvoji situaci už dobře znáš. Kámo, drž se! *placni*

Ohodnoceno: 1x

Od: dawe125
Datum: 09.03.14 21:49

To se celkem "lehko" řekne, ale stále mě rodič(e) živí...

Datum: 09.03.14 22:00

Nechceš-li žít v nevyhovujícím prostředí, musíš začít něco dělat. Změň školu - můžeš jít na školu s internátem nebo si ke škole najdi zaměstnání a osamostatni se.

Ohodnoceno: 2x

Od: nikc®
Datum: 09.03.14 22:22

Měla jsem to podobné jako Ty. Taky mě někdy napadá, jestli má můj život smysl. Ale když mám práci, tak má. Jediný řešení je se od nich citově a finančně odpoutat, aby ses netrápil. Možná by to chtělo navštívit nějakého psychologa. Nic si nevyčítej, chyba na tvé straně není.

doplněno 10.03.14 13:35:

to wamp. Na zábavu musí být minimálně dva. Pokud nemají zájem, tak zábava nebude. Ono se to lehce říká, ale každá rodina není stavěná na zábavu. Pokud je v rodině dusno, zábava se těžko dělá. Vím to z vlastní zkušenosti. A může se snažit sebevíc.

doplněno 10.03.14 13:41:

to wamp. Já se nechci dohadovat. Taky jsem toho hodně zažila a mám spoustu zkušeností a mohla bych vydat knihu. On už přece zkoušel vše možné. Psal to tady.

Od: wamp®
Datum: 10.03.14 11:56

"Nikdo se tu nezasměje-žádná zábava..."Tak,co kdybys tu zábavu začal tvořit a vymýšlet ty sám *hej*Vždy musí někdo začít,ať je to,co je to...Zkus Vám na večer třeba vybrat nějaký pěkný film ke shlédnutí,připravit k tomu malé pohoštění-chlebíčky,jednohubky,nebo upeč slané dobrůtky z listového těsta/je to lehké/.Zahrejte si třeba scrabble,nebo monopoly...Odpoledne vyražte na zahradu,zkus tam začít tvořit něco pěkného-záhonky krásných květin,nebo malé jezírko,vysít třeba bylinky,atd.,atd.Vytáhni rodiče na procházku někam do přírody,pozorujte zvířátka,stromy...Začni fotit a porovnávat to s fotkami rodičů-vyhlaš třeba soutěž...Pomoz v domě s prací,počínaje nádobím,luxováním,vyrob třeba poličku...Musíš je nutit do pozitivní nálady a vtáhnout je do legrace a do smíchu...;)

doplněno 10.03.14 13:37:

Nikc:Kdo nic nedělá,nic nezkazí*bum*Apropos,já toho děvče zažila,že už dokonce píši knihu a věř,že by ti naskakovala husí kůže:(

Datum: 10.03.14 13:57

Kéž by to bylo takto jednoduché ... na filmy se společně nedíváme 8 let, mé snažení se vždy obrátilo proti mě... někam jít na prochízku? ... no maximálně já sám se psem... Doma funguji jako univerzální otrok, udělej to udělej tám to , luxuji, vařím, peču, vytírám, opravuji, peru a žehlím (to žehlení jen občas) ...mám plno koníčků, ale nikoho to nezajímá.

Od: wamp®
Datum: 10.03.14 14:10

To mně připadá,jako bys dělal práci za matku i otce dohromady...Hmm,divnééé...A co potom dělají oni?*sok*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.03.14 15:07

Mati chodí na třísměnný provoz a otčim leží doma na gauči.

Od: nikc®
Datum: 10.03.14 16:29

Tak to máš podobný, jako jsem to měla doma já. Taky jsem pro rodiče neměla žádnou cenu. Jen mi dávaly rozkazy a příkazy a nikdy nic neocenily, jen kritizovaly. Hezké slovo neřekly. Sestra to okoukala a chovala se ke mě stejně. Dodnes chová. A moje koníčky je taky nezajímaly. Kdo to nezažije, tak si to neumí představit. A v 18 letech jsem se dozvěděla, že otec je sadista, kterých je v ČR málo a to je sexuální úchylka. A problémy v sexu mám dodnes. Pokud jsi pro ně otrok, jsou to sadisti. Hlavně, abys neměl problémy v sexu, jako já.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.03.14 19:59

Měl bych plno otázek ... napište prosím na email 95.1212@seznam.cz

Datum: 11.03.14 12:45

Z ničeho se neobviňuj, za situaci nemůžeš a špatně neděláš vůbec nic. Víš čemu se také říká ponorka? Ponorka není jen ono známé podmořské plavidlo, ale taky mezilidské vztahy jako na ponorce. V ponorce je velmi málo místa, stále dokola se děje totéž, stále dokola vidíš tytéž obličeje a někdy se vztahy vyhrotí tak, že lidi jsou schopní se navzájem pozabíjet, protože jeden při jídle mlaská. Proto se takovým duševním stavům říká ponorková choroba, zkráceně ponorka.

Vy máte doma těžkou ponorku. Obávám se, že ti nezbude, než ji vydržet.

Dodělej školu, pak se osamostatni, odstěhuj se co nejdál a zařiď si život posvém. Hlavně se potom snaž, ať si tu rodinnou ponorku nevezmeš sebou.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.