Prace na černo, zmiňovat při pohovoru?

Od: Datum: 09.03.14 21:38 odpovědí: 9 změna: 10.03.14 16:53

Zdravím,

již přes 2 roky pracuji na černo, bohužel pro mě. V týdnu se chystám na pohovor. Jde o to, že mám v životopise uvedenou pouze práci týden ve fabrice ( prvni zaměstnání). Pak jen nějaké DPP. Jinak jsem veden na up. Když se mě zeptají u pohoru co jsem posledni 2 roky dělal, tak asi neřeknu makal jsem načerno. Je lepši uvest hledal jsem praci ale bohužel marně? Co radite? Diky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 09.03.14 21:40

O tom, že jste pracoval ,, na černo,, bych raději ani neříkal..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.03.14 22:57
avatar

Zatloukat a zase zatloukat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 23:11
avatar

Já bych se o tom klidně zmínil. V opačném případě to bude vypadat, jako že jste se celé 2 roky s prominutím jen válel doma a nebo že jste takový lempl, že Vás nikde celou dobu nechtěli. Já třeba do životopisu píšu i neoficiální pracovní zkušenosti. Je taková doba, s tím nic nenaděláte. I já s tím mám zkušenosti. Zaměstnavatel mi řekl co by si představoval a jestli s tím souhlasím nebo ne. Nic jiného nezbývá. Tak co jiného dělat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mirca
Datum: 09.03.14 23:46

Pracoval jste -by na černo, tak třeba řekněte, že to bylo na smlouvu o dílo... Myslíte, že by se po tom mohli dál pídit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 10.03.14 06:34

o té práci načerno bych nemluvil. třeba jen o příležitostných výdělcích a brigádách. pokud by ta práce načerno mohla mít vliv na novou práci, co se týká kvalifikace, tak bych to připoměl jako například zkušenosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.03.14 07:02
avatar

Já bych se o zaměstnání a zaměstnavateli vůbec nezmiňovala. Já bych se zmínila o práci, kterou jsem za roky nezaměstnanosti dělala. Nový zaměstnavatel nechce znát a vědět pro koho ale co. V čem máte praxi, co umíte. Daně je nebudou zajímat. A kdyby náááhodou chtěli reference, velice krátce bych poznamenala, že jsem zaměstnavatele neměla, pouze a jen práci. Pochopí každý. Nedokáže nikdo nic. A taky to nikoho neinteresuje. ;) Moji známou, která pracuje na ÚP, stěhovala firma a mezi stěhováky byl i její klient. Dělali se, že se neznají. Nikdo není úplně bez práce. Fakt jen lemplové.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.03.14 11:11
avatar

Jojo, mamka vždycky kouká jinak, když jí uchazeč prodává zmrzlinu nebo se potkají v obchodě... a pár lidí už před ní taky zdrhlo za roh *smich*

doplněno 10.03.14 11:11:

"jinam"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pawelrobertrak
Datum: 10.03.14 15:37

Ano, napiste jenom o praci, ze jste pracoval a v jakem oboru. Muzete pripadne napsat i firmu (firmy) kde to bylo. Nekdy se novi zamestnavatele taky zajimaji o zapoctove listy z predchozich zamestnani. Tam by pak mohl nastat problem. V tomto pripadne jednoduse reknete, ze zadne nevedli nebo je nemaji nebo vam je nedali. Je opravdu jen otazka do jake hloubky se o to budou novi potencialni zamestnavatele zajimat. Po me vzdy chteli jenom zivotopis, kam jsem si mohl v podstate napsat cokoli a hlavne to co se mi hodi, tak abych byl prijet. V zadnem pripade nesmite nikde rikat, ze jste nekde pracoval na cerno a to i za cenu, ze by vas neprijali. Pawel Robert Rak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.14 16:53
avatar

Tak tohle bych normálně řešila tak, že bych danou práci uvedla jako neplacenou stáž/praxi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.