Jak na problémy s nohama?

Od: Datum: 09.03.14 18:44 odpovědí: 2 změna: 09.03.14 23:33
Máme s mužem 2 problémy.Muž má několik roků plíseň nehtů na noze.Byl na kožním,něčím to patlal,pak něčím jiným znovu,ale je to stejné.Chtěla bych mu koupit chytrou houbu,jmenuje se to nějak Pythium.Chtěla bych se zeptat,jestli máte někdo zkušenost ,případně jakou přesně koupit,na netu je toho víc.A já jsem to od něj nechytla,ale mám vbočené palce na nohou,pozoruji to taky pár roků,teď už je to dost vidět.Zkoumala jsem na netu a našla,že existují na to korektory.Ráda bych se proto zeptala,jestli taky poradíte jaké,snad Sanomed a hlavně bych to dávala na noc-tak jestli je tu někdo,kdo to zkusil nebo jinak o tom něco ví víc než já z netu.Díky všem za rady oběma.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 09.03.14 19:03

Chytrou houbou plíseň nehtů nevyřešíte. Chce to kompletní léčbu odborným specialistou na choroby kožní a dodržovat doporučené hygienické návyky, mezi ně patří hlavně:

Dobře a pravidelně mýt nohy a po umytí je dobře usušit. Používat vlastní ručník a často ho měnit. Před praním s ostatním prádlem je někdy doporučováno namočení ručníku a ponožek do lehce narůžovělého roztoku hypermanganu.

Nosit pouze vlastní obuv, nepůjčovat návštěvám své bačkory. Každý den si měnit ponožky. V šatnách bazénů nebo ve společných sprchách nechodit bez bot, vhodné jsou plastové pantofle a po umytí nohou důkladně vysušit.

Nosit bavlněné ponožky a boty z materiálu ve kterých se nepaří nohy a mohou "dýchat". Boty pravidelně a pečlivě desinfikovat (demykan), větrat a staré boty vyhodit.

Bez hygienického chování můžete plíseň šířit dál nebo ji opět můžete získat. Hlavně se nesnažte o nějaké léčení podomácku, chce to svěřit se kožnímu lékaři a léčbu přesně podle jeho pokynů dodržovat. Nečekejte zázrak na počkání. Kožaři mají své pacienty (na rozdíl od chirurgů) na celý život (viz kniha Richard Gordon, Doktor v domě).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 23:33
avatar

Souhlasím s uvedeným. Je ale potřeba také říct hlavní důvod, proč jsou někteří jedinci plísněmi velmi postižení a jiní plíseň prostě nechytnou. Tím důvodem je velké překyselení organizmu, které je vždy způsobeno nevhodnou, překyselující stravou. Doporučuji proto vypustit potraviny jako cukr, výrobky obsahující jedovatá barviva, konzervanty, dochucovadla, to znamená uzeniny, kořeněné produkty, alkohol, cigarety, kávu, pro jistotu i lilkovité rostliny. Zařadit více rýže, obilniny, vařenou zeleninu, zelí. Co se týká vybočeného palce - to je dáno především zcela špatnou obuví, často v kombinaci s nadváhou. Někdy si lidé mrzačí nohy v naprosto neskutečných škrpálech - ušetří asi pár korun, ale potom se jim bortí klenba nohy a mnohem nákladněji musí řešit z toho plynoucí problémy. Preventivně může pomoci i lepší strava - palec začne vybočovat typicky kvůli zhoršení kvality šlach a odvápnění kostí - nedostatek vápníku je příznakem překyselení. Nedoporučuji ale vápník doplňovat kravským mlékem a produkty z něj - tím si způsobíte akutní nedostatek železa a z toho plynoucí další problémy.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.