Podnikání doma

Od: Datum: 09.03.14 14:13 odpovědí: 3 změna: 09.03.14 23:30

Dobrý den, ráda bych jako vedlejší pracovní činnosti měla výrobu koláčů. Chci ovšem podnikat legálně a pokud by to šlo dobře, tak s tím pokracovat jako s hlavní prac. činností. Je možné začít pěct a prodávat z vlastní kuchyně, nebo si musím zařídit nějakou extra místnost? Spadá tato činnost do živnosti pekařství a cukrářství, která je řemeslnou a tudíž musím mítvýuční list? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.14 14:32

je potřeba mít zdravotní průkaz, pro pečení vydání živnost. listu, dále vyuční list nebo prokázaná praxe v oboru a bez praxe musíš mít tzv. odborného garanta (neboli odpovědného zástupce) který tyto podmínky splňuje. Dále je nutné mít kontrolu z hygieny (přísné) a pro prostory, kterél plánujete využívat, navíc potřebuje kolaudační souhlas (nebo souhlas se změnou užívání stavby) stavebního úřadu

doplněno 09.03.14 14:57:

cukrařina se doma ani snad dělat nedá...musí být provozna (prostory jen na pečení,na dodělávání těsta,sklad potravin, chladničky, mrazáky)...asi drahé? a kontrola z hygieny přísná. Známá si udělala provozovnu z garáže - vybílené zdi a nevím co všechno...v každém případě nejpřesnější a aktuální informace vám podají na živnostenském úřadě

doplněno 09.03.14 15:01:

překlep provozovna...pro domácí cukrařinu (domácí kuchyň jako provozovna?..to neprojde) musíte splňovat hlavně velmi vysoké požadavky hygieny

doplněno 09.03.14 15:26:

v novém živn. zákoně jsem našla že výuční list lze u řemeslných živností nahradit rekvalifikačním kurzem nebo šestiletou praxí v oboru

"§ 22 - Doklady prokazující odbornou způsobilost podle § 21 mohou být nahrazeny doklady o

e) řádném ukončení rekvalifikace pro příslušnou pracovní činnost, vydaným zařízením akreditovaným podle zvláštních právních předpisů, nebo zařízením akreditovaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, nebo ministerstvem, do jehož působnosti patří odvětví, v němž je živnost provozována, a dokladem o vykonání jednoroční praxe v oboru, nebo

f) vykonání šestileté praxe v oboru"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 14:43
avatar

Potřebujete "potravinový průkaz " .. ten není takový problém sehnat .. samozřejmě potřebuješ Živnostenské opravnění - jak jsi již napsala je to živnost řemeslná - tedy v oboru musíš mít praxi min 3 roky a být v oboru vyučená nebo mít někoho kdo si tě vezme pod křídla bude tedy za tebe zoodpovědný - bede za tebe ručit - ten musí splňovat podmínky min. 3 roky praxe. Dost přísná je hygiena .. když vezmu že kamarád s dílnou pro opracování dřeva prošel tak tak a to má novou halu za 3 miliony a na čistotu, hluk apod se tam opravdu zaměřují tak si nedokážu představit jaké to je ve výrobě potravit ..

doplněno 09.03.14 14:43:

ale za zkoušku to stojí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 23:30
avatar

Doma se Vám pravděpodobně nepodaří splnit hygienické normy. Mohla byste se dohodnout s nějakým pekařstvím nebo cukrárnou o pronájmu.

Přestože to řada lidí dělá, nedoporučuji "začít doma péct a prodávat". Pokuty za neoprávněné podnikání a od hygieny by se dost prodražily.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.