Odhlášení tv a rozhlasu

Od: Datum: 09.03.14 11:12 odpovědí: 2 změna: 09.03.14 12:03
avatar

Dobrý den,

potřebuji pomoci. Můj problém spočívá v tom, že na mém bydlišti, kde jsme dříve bydleli jako rodina chodí stále SIPO (mimo mé vlastní SIPO), na které chodí už pouze poplatek za TV a rozhlas, ze SIPA po otci (po smrti). Na svém SIPU si řádně platím rozhlas, tv, el. a ostatní věci. SIPO, kde je pouze rozhlas a TV je psaný na mojí matku, která již bydlí na jiné adrese. Na svém novém bydlišti si platí rovněž své SIPO, bez rozhlasu a tv, které jí chodí na minulou trvalou adresu, jež je psána na mě. Chceme tento rozhlas z toho starého SIPA, převést na mamčiné nové SIPO an nové bydlišti. Problé je, že se s náma o tom odmítají bavit, jak na poště, tak v ČT. Prý musí doložit potvrzení o bezdlužnosti otce na rozhlase a tv poplatcích, který už nežije. Když dokládala umrtní list a dědictví na poště, tak se i přesto s ní nebavili. Odkazují se pouze, že je nutné se obrátit někam do Prahy, že v Ostravě se tyto věci v ČT neřeší. Že se tam hlásí pouze věci do rádia apod. Můžete mi pomoci?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 09.03.14 11:42

A zeptal jste se, kde je tato povinnost uvedena? Zákon o RTV poplatcích se o bezdlužnosti nezmiňuje. Na poště je na to formulář.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 12:03
avatar

https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/domacnosti.php hned první formulář. Já při úmrtí tchána komunikovala jen e mailem, kontakty-správa poplatků. Posílala jsem naskenovaný úmrtní list, další měsíc už to v SIPO nebylo, největší problém byl odhlásit denní tisk, ze dne na den to nešlo a muselo se doplatit čtvrtletí, zrušit DIGI to byl nezapomenutelný zážitek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.