Bolest nohy v kotníku a achillovce

Od: Datum: 08.03.14 09:51 odpovědí: 14 změna: 08.03.14 19:13

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Od včerejška mě dost bolí pravá noha. Bolest je nejsilnější u kotníku a směrem od něj jako k achillovce. Noha bolí když na ni šlapu ale i když je v klidu. Bolest je to ostrá a u achillovky až jakoby pálivá. Nevím čím to může být ale nejsem si nějak vědom toho, že bych si s ní něco udělal. Nevíte prosím o co jde, nebo co s tím? Děkuji...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.14 09:59
Zkuste si vzít něco proti bolesti a nohu nechat v klidu. Zítra uvidíte. Prodávají Brufen, Diclofenac i Acylpirin ve formě masti nebo gelu, ale to zřejmě doma nemáte.
Ohodnoceno: 0x

Od: michalg
Datum: 08.03.14 10:15

Tak to doma nic takového nemám no. :( Nohu mám položenou vedle stolku na takové stoličce, ale bolí mě to taky. Takže nepomáhá ani to mít ji ve zvýšené poloze. :( Tak nevím co s tím můžu mít.

Od: cuca®
Datum: 08.03.14 10:10

Muze to byt zanet.pokud si nejste vedom, ze byste si nohu zvrtl, nebo narazil.

Na to bych vam poradila studeny octovy obklad.

Prodavaji se masti, dolgit krem,ibalgin krem.

Jednomu znamemu dokonce rostla ostruha na pate, to mu pak nejak ultrazvukem ci jak rozbijeli.

doplněno 08.03.14 10:11:

Na tu narazeninu myslim octovy obklad,

doplněno 08.03.14 10:19:

Zkuste zakoupit tu mast, pokud nepomuze, pomuze lekar.nic jineho vam neporadim.kdyz nemate mast tak zkuste alespon ten prasek na bolest.

Datum: 08.03.14 10:17

No to právě ne, nohu jsem si nijak nezvrknul a ani nenarazil. Začalo to včera večer bolet, tak jsem tomu nevěnoval pozornost, a dnes už je to o poznání horší. Noha bolí i když ji mám v klidu nebo zvednutou a dokonce kulhám. :( Tak těžko říct co se z toho vyklube.

Datum: 08.03.14 12:02

No chůze už mi dělá velké problémy, dokonce mi to i pěkně nateklo. Tak nevím no, co s tím dělat...

Od: bela®
Datum: 08.03.14 10:28

Dobry den, muze to byt vyrustek,Taky me zacal bolet kotnik z niceho nic,nejvic zadni strana a nejvic achilovka.Bolest paliva i v klidu.Nemohu doslapnout na nohu.Uz to trva rok a bolest stale stejna.Na rentgenu zjistili vyrustek u achilovky.Doporuceni ozarovani a analgetika a masti veral gel.Ale treba to budete mit jen namozeny.Zkuste namazat nejakou masti a mirne stahnout.

Datum: 08.03.14 11:43

Aha takže důležitý bude asi RTG že? No to abych v pondělí vyrazil do nemocnice teda. :( To mám radost. Zajímavé je, že jsem byl aktivním fotbalistou a nikdy jsem podobné problémy neměl. Žádný úraz ani nic podobného mě nepotkalo. A nyní, když jsem před 2 lety přestal hrát, tak se objeví taková věc. Může to mít třeba souvislost nějakou?

Datum: 08.03.14 10:50

Kolik máte roků? Jakou máte práci? Máte nadváhu?

doplněno 08.03.14 16:10:

Protože jiný důvod k bolest má revmatický starý pán se stěhovavými bolestmi, jiný mladý sportovec a jiný obézní kluk u počítače. ;) Asi to nerozhodnem. Já bych na kotník a patu dala studený obklad, nechala zapařit s nohou nahoře. Ale jestli by se to líbilo doktorům, to si nejsem úplně jistá.

Datum: 08.03.14 11:40

No mám 22 let a pracuji u stavební firmy jako dlaždič a kameník. Co se váhy týká tak měřím 170 cm a vážím cca 95 kg. Proč se ptáte?

Datum: 08.03.14 11:42

Dobrý den, jak správně radí Cuca, může to být zánět Achillovy šlachy, proto radím dojděte si v pondělí na ortopedii, pokud to nepřestane.

doplněno 08.03.14 12:56:

Zde máte pěkný článek o dané problematice: http://www.heo.cz/i/195-zanet-achillovy-slachy.html

Datum: 08.03.14 11:45

Zánět achillovy šlachy? Proboha co to je? Jak se to projevuje, nebo jak se to lečí? Nikdy jsem o ničem podobném neslyšel. :( Nevíte tedy co by mě s tím čekalo?

Od: hanci
Datum: 08.03.14 14:02

Tak se zánětem achilovky (obě nohy) jsem si užila! Nic nepomáhalo, až mi neteř doporučila užívat Wobenzym.

Neteři to doporučil lékař vrcholových sportovců.

Napřed jsem se zhrozila, kolik stojí, ale pak jsem do toho šla. Po 3 týdnech bylo po příšerných bolestech, a je to cca 10 let a je to OK.

Datum: 08.03.14 15:56

A jak se to léčí? Nebo na co se mám připravit? Já s tím nemám vůbec žádné zkušenosti, a nejhorší je, že nezvládám chůzi vůbec. :(

Datum: 08.03.14 19:13

No pokud to teda bude zánět šlachy, tak koukám, že se mám na co těšit. :( Vypadá to asi stoprocentně na berle a možná sádra nebo ortéza. To teda nevím, jak to zvládnu. :( Nikdy jsem nic takovýho neměl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.