Volby do zastupitelstva obce

Od: Datum: 07.03.14 22:43 odpovědí: 3 změna: 07.03.14 23:45

Hezký den, rádi bychom se s maminkama v naší obci dostali do obec.zastupitelství.Můžete mi poradit? Máte někdo osobní zkušenosti? Můžeme se do zastupitelství dostat jako občanská společnost nebo musíme kandidovat za nějakou politickou stranu. Ráda bych ještě řekla, že máme Klub maminek, hodně se angažujeme v akcích pro děti, svépomocí jsme si spravili a natřeli dětské hřiště,pořádáme kulturní a společenské akce nejen pro děti,...Volby jsou na podzim...už se nám nechce jen sedět a nadávat, jak věci nejdou(-: Chceme udělat něco,aby se to tady trochu hnulo plnou parou vpřed(-.Děkuju za vaše cenné názory, připomíky, rady(-:


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 07.03.14 22:58

Dobré je, že se angažujete, je třeba přidat, aby o vás v obci věděli. Jinak si nastudujte zákon o volbách do zastupitelstev obcí a pak zákon o obcích, abyste se orientovali, věděli na co to zastupitelstvo je a uměli argumentovat, vybrat si nějakou oblast, za kterou se budete bít, která je třeba v obci řešit. Načtěte si nějaké volební programy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lucky1*
Datum: 07.03.14 23:20

Díky moc, dás se říct, že oblasti, ve kterých se chceme angažovat a co bychom rádi prosadili, máme.Zákon si vyhledám a nastuduju, díky za info.

Datum: 07.03.14 23:45
avatar

Řekl bych že bude stačit registrovat občanské združení. Toto není úplně k věci, ale stejně - hlavně to moc s tím hýbáním vpřed nepřehnat a brát ohledy na okolí. Tady u nás je podle popisu podobný spolek, který se montuje do všeho, přitom ničemu nerozumí a znepříjemňuje lidem život. Říkáme jim "kočárové komando" :) Teď se třeba snaží prosadit instalaci zpomalovacích pásů na silnici v kopci, kde jezdí i autobusy hromadné odpravy. Prosadit 30 km/h v celé obci se jim už podařilo. Na opravu chodníků nejsou peníze, ale milion na "studii" co udělat s hřištěm, to je. Je to prostě takový hodně viditelný a slyšitelný generátor nesmyslů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.