Sociální politika

Od: Datum: 07.03.14 19:27 odpovědí: 6 změna: 08.03.14 11:59

Dobrý večer,

prosím vás, jaké vidíte v sociální politice chyby a jak by jste je řešili?

Dělám na toto téma práci (2 strany) a nic mě nenapadá.

Mohli by jste mi poradit o čem psát nebo hodi nějaký odkaz na nějakou web. stránku.

Děkuji za vaše odpovědi

doplněno 07.03.14 19:53:

omlouvám se za gramatiku Ujelo mi to :D . Ano má se jednat o ČR


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.14 19:47
avatar

jéééé, to bude (nejspíš) příspěvků..., ale v zadání se asi mělo upřesnit, o čí soc. politiku má jít - zřejmě ČR?, nebo má být záběr větší?
(mimochodem ...jak byste je řešili... - podmiňovací zp. 2.pl. - byste, nikoliv by jste (a 1.pl. - bychom, ne bysme, a ovšem ani by jsme)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 07.03.14 19:47
avatar

Já osobně bych ji výrazně zjednodušil a ... taky seškrtal. Což by se asi mnohým nelíbilo. Ale dneska je takové množství všelijakých dávek, přídavků a příspěvků, že kromě lidí, kteří z nich trvale žijí a mají se jim čas plně věnovat, se v nich prakticky nikdo nevyzná a ani netuší, co všechno existuje. A k tomu seškrtání - tím bych postihnul třeba způsob valorizace důchodů (důchodci se teď asi rozeřvou, ale současný způsob výpočtu důchodů je prostě do budoucna neúnosný).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 20:05
avatar

http://epolis.cz/download/pdf/materials_78_1.pdf

http://epolis.cz/download/pdf/materials_78_1.pdf

http://www.euractiv.cz/social…opach-zapadnich-kolegu-010092

http://www.euractiv.cz/social…opach-zapadnich-kolegu-010092

http://cvvm.soc.cas.cz/socialni-politika/ tento odkaz by vám mohl pomoci nejvíce, když to pootvíráte, jsou tam i grafy-názor dotazovaných.

Sociální politika státu není až tak špatná, jen je tu velká byrokracie, spousta potřebných ani neví jak a kde o něco žádat, také je tu druhá zkupina lidí, kteří jen natahují ruku a stát jim vychází vstříc.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.14 07:44
avatar

Trošku úsměvu na tohle téma?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.14 11:29
avatar

Největší chybou sociální politiky je, že je demotivující pro všechny: jak pro ty úspěšné (proč se snažit, když mi to na vyšších daních stát sebere a rozdá) i pro ty neúspěšné (proč se snažit, když na živobytí mi stačí dávky).

Jedno z řešení je zásada "žádné peníze bez práce". Znal to už Karel IV, když nedal chudině groše zadarmo, ale nabídl jim stavět Hladovou zeď.

doplněno 08.03.14 13:44:

Tak záleží na tom, jestli myslíš procento daně nebo absolutní hodnotu. Podle mě by mohlo být zajímavé třeba při vyšším příjmu procento daně snižovat. V absolutní hodnotě by mohla být daň i tak vyšší, ale bylo by to motivující a koneckonců každý příjem je nakonec utracen a tím opět zdaněn DPH (takže stát by zase o tolik nepřišel).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.14 11:59
avatar

"na vyšších daních"? - mám pocit, že u nás je to přesně naopak - ve spoustě států by si ti s opravdu vysokými příjmy mohli o těch našich "vyšších daních" nechat jen toužebně zdát*smich* - tady přece existuje docela pěkná daňová nivelizace... (nebo tu snad někdo má se zvyšujícími se příjmy pořád vyšší daně?)
(a ta legrácka s paušály pro živnostníky je taky pro smích..., můžeme tisíckrát vykřikovat, jak jsou na tom živnostníci špatně - a může to bejt i v řadě případů pravda, přesto jsou ty paušály naprostej výsměch a kocourkov - to už je skoro na úrovni, jako by držitel osvědčení přináležitosti k OSVČ měl nějakou vlastní minimální DPH, když si jde do krámu na nákup...)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.