Musím toto někde ohlašovat

Od: Datum: 07.03.14 16:31 odpovědí: 4 změna: 07.03.14 20:29

Při různých akcích (různé akce ohledně IZS, motorky, auta) které někdo pořádá nám někdo zavolá s tím jestli bychom nemohli pár našich vozidel dovést ukázat na akci většinou prá motorek, nějaká dodávka a osobák za to dostaneme nějaké peníze (většinou 500Kč-3500Kč) takových akcí je za rok několik musím tento výdělek někde nahlásit? .. nebo je to prostě příležitostný příjem a není problém?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 07.03.14 16:41

hmmm nechápu ... Někdo zavolá, někdo pořádá, nějaké peníze, co je to IZS? Ty stroje jsou všechny vaše? Myslím jedné osoby? Nebo patří nějaké klubu? Organizaci? Hlásit určitě nebude nic, ale možná budete podávat daňové přiznání.

doplněno 07.03.14 17:44:

IZS - pardon, nedocvaklo mně to. Občanské sdružení je majitelem strojů včetně zápisu v TP. zmátl jste mě poslední větou, zda to musíte někde hlásit. Ptal jste se v jednotném čísle, myslela jsem jako FO.

Podle mého názoru Občanské sdružení musí vést účetnictví a to podvojné nebo jednoduché. Hranice pro jednoduché účto jsou 3 mil a nebo při čerpání státních dotací taktéž musí být podvojné účto. Pozor na to, v žádném případě NE daňovou evidenci. Ta je pouze pro fyzické osoby!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 07.03.14 17:06

IZS - Integrovaný záchranný systém (Hasiči, Zdravotnická záchraná služba , policie) Patří nejpřesněji řečeno "Občanskému sdružení"

Od: buss
Datum: 07.03.14 18:28

A vystavuj daňový doklad? Otázka jak se na to dívat z pohledu živ. zákona a též FÚ. Je to soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených ŽZ?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 20:29
avatar

Opakovanou činnost nelze považovat za příležitostný příjem. Doporučuji se informovat, za jakých podmínek můžete vozidla předvádět (nevím, jaké podmínky platí pro občanská sdružení).

Ale souhlasím s Uškou, že občanské sdružení musí vést účetnictví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.