Požadavek zaměstnavatele - rozsudek soudu

Od: Datum: 07.03.14 15:37 odpovědí: 4 změna: 08.03.14 07:55

Dobrý den kolegové rádci...

Po dlouhé době se na vás obracím z dotazem. Může po mně zaměstnavatel (konkrétně mzdovka) požadovat rozsudek soudu ohledně rozvodu? Dle mého názoru je to soukromá věc, do které zaměstnavateli nic není a měl by mu maximálně stačit k nahlédnutí OP se zapsaným stavem - rozvedený.

Daně si zpracovávám roky sám. Odpisy na manželku jsem uplatňoval v době její mateřské a rodičovské dovolené. Teď už sama pracuje. Bylo mi řečeno, že je to kvůli tomu, komu bylo svěřeno dítě do péče. Jenže my jsme uzavřeli dohodu o společné výchově dítěte, takže pro malou se fakticky nic nemění, ani z právní stránky.

Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 07.03.14 15:48

Setkala jsem se s tím to postupem. U známe jsem to vyřešila takto- ofotila úvod Rozsudek ... čj. ... a pak pouze odstavec týkající se dětí. Celý rozsudek potřebuje mzdovka jen ke svému pobavení.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 08.03.14 07:54

Dobrý tip... děkuji.

Datum: 07.03.14 20:39

Občas se někde setkáte s požadavkem předložení rozsudku. Mně stačilo ofotit na jeden list ofotit znění rozsudku a první stranu s číslem jednacím plus vyznačením právní moci. S tím jsem zašla na úřad a nechala si ověřit pár kopií. Samotný rozsudek jsem nikdy nikde nepředkládala (ani při návratu k rodnému příjmení).

Pro mzdovou účtárnu by bylo dobré doložit ještě čestné prohlášení bývalé manželky, případně potvrzení jejího zaměstnavatele, že matka neuplatňuje slevu na děti.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.03.14 07:55

Děkuji mnohokrát za tip.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.