Exekuce bezdomovce

Od: Datum: 07.03.14 14:40 odpovědí: 27 změna: 18.03.14 11:51

Mám asi 120 exekucí v celkové výši asi 50 miliónů Kč. Jako podnikatel jsem totálně zkrachoval, nemám vůbec žádné příjmy a žádný majetek. K trvalému pobytu jsem přihlášen na radnici a žiju jako bezdomovec. Majetek samozřejmě taky žádný nemám, mám akorát tak holou prdel !

Otázka nyní zní, jestli na mě exekutoři v tomhe státě vůbec nějak můžou. Kde nic není ani smrt nebere. Můžu jim nabídnout akorát tak hovno! Můžou chodit třeba vydírat moje příbuzné? Mojí ex, rodiče, bývalí pronajímatele bytu atd.? Můžu za to být trestně stíhán nebo jít dokonce do vězení? Standa Šťastný, Rozkoš


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: exekuce
Datum: 07.03.14 15:10

Dle mého názoru ne,ne,ne. Ne legálně.Morální otázku neřeším,takže Vás nebudu soudit, každopádně takhle chcete žít do konce života? Osobně se mi to nezdá jako dobré řešení. Co to zkusit jinde? Už jste nad tím uvažoval?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 15:18
avatar

Když jste se dosud nějakými dluhy nevzrušoval, buďte v klidu dál ! Můžete se dokonce těšit na nový domov, kde budete mít ubytování a stravu zdarma, ani pracovat nebudete muset. A když se nepostará stát, možná se už těší vaši věřitelé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 15:19
avatar

Jestli Vaše dluhy vznikly za trvání manželství, jsou součástí SJM, pak na to Vaše ex doplatit může...Další věc je ta, že v případě, že budete mít zaměstnání, mohou Vám exekutoři dát exekuci na mzdu. Dále jistě u někoho přespáváte...A exekutor jde tam, kde předpokládá, že dlužník má nějaký majetek a věci. Takže pokud Vám někdo poskytuje třeba nocleh, je vystaven nebezpečí, že na na to může doplatit, pokud nemá všechen svůj majetek a věci vyloženě na své jméno...Vaši situaci Vám rozhodně nezávidím. Ale dostat se do takových problémů může každý. Důležité je, snažit se hledat řešení a poradit se s někým, kdo této problematice rozumí... Nemůžete se schovávat a utíkat před dluhy celý zbytek života..To nemyslím opravdu nijak ve zlém.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 07.03.14 15:28
avatar

Pane Stando,nic ve zlém,ale "jak si kdo ustele,tak si lehne."Vám by zcela jistě nebylo milé,kdyby Vám někdo dlužil a nevracel,že?Zcela jistě coby podnikatel jste si nadmíru užíval,až kohoutek zkrátka jednoho dne dokapal...Nechci Vám kázat morálku,ale takoví lidé jsou společnosti na obtíž,bez urážky prosím!Což takhle začít chodit do práce a začít dluhy splácet?*sok*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.03.14 18:07
Zdravím Kapko a přeji hezký zbytek dne.
Mám jednu otázku. Opravdu dluhy z podnikání spadají do SJM? Myslela jsem si, že ne (v případě, že oba manželé nejsou zároveň majitelé firmy), proto se chci utvrdit. Děkuji M
doplněno 07.03.14 18:43: Lidus: díky za snahu. Takže jestli to dobře chápu, tak pokud firma prosperuje a manželé se rozvedou (vlastně ani nemusí), pak manželka ani děti nemají podle práva nárok na nic, protože to je majetek firmy. A pokud se manželé rozvedou a firma zkrachuje, pak manželka nese stejnou zodpovědnost?
Prosím, vyveďte mě někdo z omylu...
Nakonec čemu se divím - že jo? M
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 18:34
avatar

Miklouši, přečtěte nový občanský zákoník a pokud vás při jeho čtení netrefí šlak, dozvíte se, že ANO. Můj počítač semnou nechce moc komunikovat , byla bych vám to stáhla.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.03.14 18:39

Lidus. Za tuhle radu bys měla dostat ban, páč radíš takové věci, které mohou čtenáři přivodit psychickou újmu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancak
Datum: 07.03.14 15:36

v některých případech vás zavřít mohou - při neplacení výživného na děti, v souvislosti s cíleným předlužením-toto asi nebude váš případ...teď mě jiná varianta nenapadá

pokud se půjdete přihlásit na pracák (nevadí, že máte trvalé bydliště na úřadě) máte nárok na sociální dávky které vám ani exekutor nemůže vzít - dávky v hmotné nouzi, nebo jednorázové sociální dávky (například porodné nebo příspěvek na pohřeb) Na vše ostatní (nad rámec nezabavitelné částky, která se odvíjí právě od životního minima) už ale exekuce může být provedena. Takže na úp byste si mohl zažádat o příspěvek na živobytí a nechali by vám nezabavitelnou čásku...chtělo by to vyjádření exekutora. Sociální dávky je lepší nechat si posílat poštou (ale kam - na úřad?)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 07.03.14 15:43

Pane Šťastný z Rozkoše, myslím si, že váš dotaz je provokace. Pokud se pletu, tak pardon. Jistě, že můžete způsobit nemalé problémy všem kolem vás, i zavřít vás mohou. Píšete, že máte holou pr.el . Pod kterým mostem je připojení na net?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 07.03.14 16:05
avatar

Uško,to jsem také chtěla napsat,respektive dodat*palec*Že by v lesíku u baby jagy?:-D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.03.14 16:39
avatar

Přečetla jsem a vyhodnotila to jako blábol, obdivuji "kapkunaděje" ta za své odpovědi patří pozlatit, odpovídá bez zbytečných emocí, vždy k věci a to i tehdy, když se dotaz jeví jako nesmyslný. To já neumím a tak raděj dotaz přejdu.

doplněno 07.03.14 18:36:

Jančo v tomto případě, se tedy panu Stanislavovi omlouvám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 17:45
avatar

To si myslíš špatně, Wampíku. Na svůj počítač si nepustím žádného bezdomovce, může být sebevíc šťastný a rozkošný.

Jak se to říká? Kartáček na zuby, fajfka a počítač se nepůjčují, že? *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 07.03.14 18:44
avatar

Tedy Jaguško,věřte,Vy jste mně ani náhodou nepřišla na mysl *smich**haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 18:58

Na net vás pustí na uřadě v informačním centru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 15:55
Zdravím. Stando Šťastný z Rozkoše - Třeba Vám exekutor zabaví pod mostem zásuvku... M
doplněno 07.03.14 15:57: Pro Uska: koukám, že uvažujeme stejně ;). M
doplněno 07.03.14 18:56: Díky Ukulele a Jancak se musím i já omluvit. Opravdu jsem si myslela, že jde o žert. Promiňte mi. M
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.03.14 16:56

Pominu to, že nás tazatel nejspíš provokuje. Budu to brát tak, že napsal pravdu. Takže názor většiny : zavřít, pověsit, zastřelit. Ani jeden jste se nezeptal, JAK k těm dluhům došlo. Víte něco o druhotné platební neschopnosti? Víte něco o tom, že FÚ vám může zadržet vyplácení DPH, třeba několik let . Pak vám ho sice možná vyplatí, ale vám jako podnikateli ty finance pochopitelně chybí. A je jasné, že když FÚ po letech DPH vyplatí, tak vám nedá ani korunu úroku. A firma už se mezitím dostane pod vodu.

Nedovolila bych si na základě toho, co tazatel napsal, ho jakkoliv soudit (Kapičko, opět mě Tvoje odpověď utvrdila v tom, že jsi člověk vysoce morálních hodnot)

K té výši dluhu je to asi tak : člověk - zaměstnanec, kterému měsíčně projde přes účet cca 18.000,- Kč udělá dluh tak milion,dva. Více (většinou) ne. Prostě je to dáno jeho "možnostmi". Člověku, který má větší firmu, projde měsíčně přes účet dejme tomu 20milionů. Takže se může velice lehce stát, že při nějakém problému, dluh naroste na oněch 50mega. Ten, kdo v životě tyhle peníze neviděl pohromadě, to asi nemůže pochopit.

A co s tím teď? Je velice úsměvné si myslet, že takový člověk se bude snažit něco splácet. Tak to v praxi nechodí. Takovýhle dlužník už nesplácí vůbec NIC. Proč? Protože jestliže mu opravdu nic nezbylo, tak je rád, že se životem nějak protlouká. Pak je tu další aspekt: dlužník ví, že i když bude platit do konce života, bude si nechávat naprosté minimum, tak stejně splatí nepatrný zlomek dluhu. A on bude živořit. Takže takový člověk se většinou musí vyrovnat se vzniklou situací, zařídí si život tak, aby na něj exekutoři nemohli a je to. Je mnoho podnikatelů, kteří nezkrachovali svojí vlastní vinou. Podnikání obětovali kolik let života, neměli kloudně čas na děti na rodinu, na svůj soukromý život. Pro tyto lidi je to, že o vše přišli, obrovskou životní prohrou. Ale to asi většina z vás není schopna pochopit.

Pochopilně pak tu jsou tací podnikatelé, kteří záměrně zadlužují jednu firmu za druhou...To je jiná kapitola.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 07.03.14 19:43

sebod - vážím si, že pomáháte lidem, kteří k dluhům přijdou jak slepec k houslím. Ale přirovnání k p. Šťastnému se asi nepovedlo.

Člověku, který má větší firmu, projde měsíčně přes účet dejme tomu 20milionů. Takže se může velice lehce stát, že při nějakém problému, dluh naroste na oněch 50mega.

Člověk, kterému projde rukama 20 mil měsíčně se nebude zde ptát na základní rady ohledně dluhů. Jelikož dluh nevznikne ze dne na den, tak info má ošéfované již dávno dopředu od svého právníka. Toť je můj úsudek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 20:26

uska. Dobrá poznámka. Ale vždycky to také není pravda, že takovýhle podnikatel má svého právníka. Tohle mám vypozorované z praxe: většina podnikatelů, co se dostala do takhle velkých problémů, tak začínala z naprosté nuly. A většinou s naivní představou, že všichni kolem jsou poctivci. Nejsou to "podnikatelé", kteří chodí v drahým obleku, mají drahá auta. Peníze, které vydělají jdou hned zpátky do firmy, Nedělají podrazy na nikoho kolem sebe a to samé naprosto automaticky očekávají od druhých. V případě, že jim někdo hned nezaplatí, tak věří, že je to jen nedorozumění. Ano, jsou to lidé, kteří se do této džungle nehodí, páč jsou moc poctiví a čestní. Někdo řekne - hloupí a naivní. Je to věc pohledu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.03.14 18:01

Stando, máš nevyzednutou poštu na radnici v Lysé nad Labem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancak
Datum: 07.03.14 18:26

pro smích nebo pro pláč *nevi*? Stanislav Šťastný v Rozkoši skutečně bydlel http://www.mestolysa.cz/stanislav-stastny.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 18:31

Ahoj.

Proč i tento dotaz, spolu s příběhem, nelze brát jako hypotetickou záležitost?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viktorii
Datum: 08.03.14 11:06

Ten Šťastný skutečně existujue a vím jenom, že bydlí na radnici v Lysé nad Labem. Je to jeden z největších šmejdů co znám. Dluží kam se podívá! Mě taky dluží asi 25 tisíc, které jsem mu půjčil už skoro před 5 lety a které už s největší pravděpodobností nikdy neuvidím. Je to ale moje blbost a taky si to přiznávám. Chtěl to tehdy jako investici do podnikání, s tím že do měsíce mi to vrátí i se ziskem, který na tom vydělá. Podnikal dříve v pohostinství a stavebnictví. Hospoda mu asi za rok zkrachovala a stavební firma o něco později. Byl to podvodník a lump, který vybíral dopředu od lidí zálohy za provedení stavebních prací, které nikdy neprovedl a peníze rovnež nevrátil. Neštítil se ani okrást jednu stařenku z Lysé nad Labem, od které si vzal zálohu na rekonstrukci starého domku ve výši cca půl milionu korun. Mě pořád kňučel, že musí platit výživné a že tam dluží jestli bych ho nezaložil. Takovýto člověk patří odpravdu do kriminálu, nic jiného si nezaslouží lump jeden ! A to má ten šmejd ještě tu drzost psát sem na poradnu a stěžovat si.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 00:50
avatar
Ten svět je sakra malej..
Ja loni na brigadě měl zaměstnavatele strýce spolužáka ze školy... :) jojo je to moc malý
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: uska®
Datum: 08.03.14 12:11

Záhada pana Šťastného z Rozkoše rozluštěna. V životě mám celkem čuch na lidi, ale že by to fungovalo i přes monitor?:D, :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.14 13:21

uska *palec*. Jen si myslím, že ten dotaz nepsal onen dotyčný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matej*
Datum: 09.03.14 13:27

Zavřít vás mohou a podle mě dokonce musí! Lidi jako vy si nic jinýho nezaslouží.U nás se pořád nadává na exekutory, jako by dělali něco špatnýho.Ano, jistě - někteří se chovají špatně, ale to by měly řešit příslušné orgány.Jinak exekutorům fandím.V ČR žije spousta hlupáků co umí nasekat dluhy ale platit už se jim nechce.A pak si myslí, že jsou v právu když příjde exekutor...A NOVA a Blesk je v tom ještě utvrzujou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pawelrobertrak
Datum: 18.03.14 11:51

Problem pana Stastneho je mozno videt z nekolika pohledu. Jak jiz zde nekteri psali, mohl se jako podnikatel do problemu s dluhy a nasledne exekucemi dostat i ne vlastni vinou. Na druhou stranu ale z nekterych psani vyplyva, ze je to podvodnik co si vsechno zavinil sam a muze byt nakonec rad, ze jeste nesedi ve vezeni. Neumim tento pripade individualne posoudit ale jedno je jasne. Pokud je poctivy, tak ho uprime lituji a myslim ze by se mu melo i pomoci. Je-li to ale podvodnik a lump, tak pak s nim take nemam zadne slitovani. Jak uz rikaval kdysi Jovan Cirlic´ "Jak vy k mi, tak mi k vy". Pawel Robert Rak

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.