Kde mám najít svuj dluh za jízdenku u DPP?

Od: Datum: 07.03.14 10:12 odpovědí: 8 změna: 09.03.14 14:18

Dobrý den,

Mám Dluh za jízdenku z roku myslím 2011.Byla jsem na pobočce na DPP kde mě obratily na společnost Fidentia,ty mi zdělily že častka čini kolem 5000kč ale už to tam nemají že to poslaly na soud,ale já vubec nevím kam žadný kontakt mi nechtějí dát.Jak sí mám ten dluh vůbec splatit když nevím vůbec kde je na jakém soudě?Je to podle trvalého bydlište?Prosím poradte na koho se mám obrátit už tak jsem na ten dluh uplně zapoměla a nechci mít exekuci.Je mi teprve pul roku 18.Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.14 10:31

V tomto státě je krásné žít.. 5000 nemusím zaplatit, ani když někomu ukradnu mobil, nebo něco ukradnu v sámošce. Nebo pojedu autem rychle a ohrozím tak ostatní. Což jsou jednoznačně úmyslné činy. Ale když neoznačím, nebo ztratím lístek za směšných 20 Kč.. Jak je toto u nás možné mi opravdu hlava nebere. :/ A ještě se najde spousta *****, kteří tomu tleskají a budou říkat "Za blbost se platí."..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lukasm
Datum: 09.03.14 13:34

Já tomu tleskám, a vy očividně nevíte o čem píšete.Když už dotyčný jel načerno ( jeho problém, já načerno v životě nejel, ani nějakým omylem jako neoznačením lístku jak píšete) měl zaplatit pokutu včas.Času na to měl dost.Když pokutu neplatí, dopravní podnik se s ním nebude sr*t a předá pohledávku někomu, kdo má čas a prostředky to z něj dostat.Namastí se na tom , to je jasný, ale když je člověk hlupák a myslí si, že dluhy nemusí platit - dobře mu tak.Já se takových společností nebojím, protože jezdím poctivě a jakékoliv dluhy platím řádně a včas (navíc si nepůjčuju na kraviny jako spousta jiných)

Takže já těmle firmám tleskám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicolkos
Datum: 09.03.14 14:18

No děkuji Vám se nikdy taková věc nestala?Já jsem nedostávala peníze ani na svačinu natož na lístek ale snažila jsem si bud zaplatit legitku nebo aspon ten lístek od 16let bydlím sama a starám se o sebe sama.A právě jednou jsem měla lístek cvaklej ale jela jsem díl a lístek už mi neplatil.Tu dobu jsem měla jiný starosti a zapoměla jsem na to.Já vím moje blbost ale snad nemusíte za takovou kravinu hned člověka odsuzovat!

Od: jizdenka
Datum: 07.03.14 11:13

na okresním soudě v místě "bydliště" firmy, tzn. firma je z Prahy 4, tak by to mělo být Obvodní soud pro Prahu 4,tam se poptejte

http://www.statnisprava.cz/rstsp/adresar.nsf/i/11006

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 11:54
avatar

Dobrý den. Žalobu na zaplacení dlužné částky podává žalobce k příslušnému okr. soudu dle trvalého bydliště žalovaného. Předtím je žalobce však povinen vyzvat dlužníka k zaplacení. Vy jste neobdržela předžalobní výzvu, že dlužíte tolik a tolik, máte zaplatit tam a tam, do tehdy a tehdy? Pokud neznáte číslo jednací, pak je jedinou možností zajít si na soud a v podatelně se zeptat na základě svého data narození a rodného čísla. Záleží však na jakého ochotného úředníka narazíte... Jen připomínám, že pokud soud vydá platební rozkaz, pošle Vám ho a Vy budete mít možnost podat proti němu odpor...Tedy určitě si vydzvedávejte poštu, ať neprošvihnete lhůtu. V každém případě byste se to dozvědět měla...

doplněno 07.03.14 15:41:

Dva měsíce je poměrně ještě krátká doba. Záleží na tom, jak je který soud vytížen. Ano, obraťte se na mělnický soud. Pokud jste neobdržela předžalobní výzvu k zaplacení, uveďte tento argument případně do odporu. Co já vím (nejednou jsem se s tím v praxi setkala) tak zrovna mělnický soud po žalobci většinou požaduje doložit, že zaslal předžalobní výzvu a že ji žalovaný obdržel Že tudíž žalobce měl zájem nejprve o mimosoudní vypořádání, aby žalovanému zbytečně nenavyšoval výdaje o náklady řízení, než byl nucen se obrátit na soud, aby svoji pohledávku vymohl. Pokud toto žalobce neprokáže, mohl by soud rozhodnout ve Váš prospěch a náklady řízení jim nepřiznat třeba. Ale záleží samozřejmě na posouzení soudu. Já jen píši, co mne k této věci napadá, jako způsob obrany, aby Vám dlužná částka nenarostla mnohonásobně, jestli-že jste se snažila dluh zaplatit..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.03.14 12:45
avatar

Připomínám, že pokud byste chtěla podat odpor, příslušná lhůta je poměrně krátká (15 dní) a po jejím uplnynutí se nelze placení už nijak vyhnout. (Vlastně, nemýlím-li se, to je tak, že do těch patnácti dnů máte buď zaplatit nebo podat odpor.) Pokud ho ovšem akceptujete, to je jiná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicolkos
Datum: 07.03.14 14:19

no heledte právě Paní z firmy Fidentia mi řekla že mi to má přít z toho soudu poštou ale jak řikám pořád nic na poště nemám a je to už skoro 2 měsíce.Žádnou předžalobní vyzvu jsem neobržela.Právě proto nevím vubec jak mam dluh zaplatit.Takže když mám trvalý pobyt na okresu Mělník mám jít na Soud co je na Mělníku?Já tedy nebydlím na své trvalé adrese ale na poště kde mám trvalý pobyt jsem řekla kdyby mi něco přislo at to přepošlou ale pořád mi nic nepřislo je to divný hlavně mi roste dluh.Jinak děkuji za odpověd.

Datum: 07.03.14 14:25

Myslím, že na poště to nestačí říct. Je potřeba si službu přeposílání objednat a zaplatit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.