1xPovinnost daňového přiznání

Od: Datum: 06.03.14 22:46 odpovědí: 4 změna: 08.03.14 10:19

Prosím o radu. Nejsem si jistá s povinností podání daňového přiznání za rok 2013. V březnu jsem byla ještě student, ale dovršila jsem 26 let, pracovala jsem tento měsíc na DPP a měla podepsanou slevu na poplatníka, vydělala jsem si 300 Kč. Od dubna do června jsem pracovala na DPČ, měla jsem podepsanou slevu na poplatníka a jednou překročila hranici 2500 Kč, tudíž jsem si doplácela zdrav. a soc. pojištění přes zaměstnavatele. Od července do září jsem pracovala na DPP, vydělala jsem si do 5000 Kč měsíčně a měla podepsanou slevu na poplatníka. A nakonec od října do prosince jsem pracovala na DPČ, měla podepsanou slevu na poplatníka a nepřekročila hranici 2 500 Kč měsíčně.
Na úřadu práce jsem nebyla vedena a zdravotní pojištění jsem si od dubna platila sama jako samoplátce. V průběhu celého roku jsem také dostávala příležitostnou odměnu od několika dotazníkových portálů, která ale celkově nepřekročila 6000 Kč.
Prosím o radu. Předpokládám, že povinnost podání daňového přiznání mi nevzniká, ovšem po přečtení pár článků na internetu jsem na pochybách.

A ještě doplňující dotaz. Na výplatní pásce z července u DPP mám strženou zálohu na daň a neuplatněnou slevu na poplatníka, i když jsem měla podepsané růžové prohlášení. Zbylé 2 měsíce již žádná daň stržena podle pásky není a je uplatnována sleva na poplatníka. Mění se tím něco?
Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ma*
Datum: 06.03.14 22:50

Na to doporučím jediné - jít za účetní :) ta se vším poradí, já když jsem dokončila vejšku, a pak na podzim začala podnikat - myslela jsem, že mi z daňového přiznání praskne hlava :D - pak jsem si na netu našla nejbližší účetní a ta opravdu pomohla.. Další období, kdy je podnikání celoročně nejsou tak problematický..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cucaŽ
Datum: 07.03.14 16:01
avatar

Z kazdeho zamestnani byste si mela vyzvednout potvrzeni o zdanitelnych prijmech za tok 2013.i z dohod, z kterych jste neodvadela zdr.a soc.poj.tam je kolik jste vydelala, srazene zalohy na dan atd.mozna je mate doma?

Pak, pokud si nejste jista , opravdu to zadejte nejake ucetni ke zpracovani.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.14 01:23
avatar

Pokud nebyla v žádném měsíci souběžně u dvou zaměstnavatelů sražena zálohová daň, nejste povinna podávat daňové přiznání. Ovšem vzhledem k neuplatněné slevě na poplatníka za červenec by bylo dobré přiznání podat, aby se Vám odvedená záloha vrátila.

Vyžádejte si od všech zaměstnavatelů potvrzení o zdanitelných příjmech a odvedených zálohách daně a zkuste si daňové přiznání vyplnit online (formulář Vás sám provede).

Pokud si na to sama netroufáte, zajděte se všemi potvrzeními na finanční úřad k referentce, ke které spadáte. Poradí (nebo pomůže) Vám s vyplněním.

Návštěvu účetní bych přeskočila, mohla by Vás přijít na totéž, co Vám FÚ vrátí ...

------- Zaměstnavatele obvolejte a potvrzení si vyzvedněte osobně, jinak byste to nemusela do konce března stihnout.

doplněno 08.03.14 02:10:

Odkazy: Ke stažení:

Daňové přiznání pouze pro tisk (PDF, 134 kB)

Daňové přiznání k vyplnění (PDF, 388 kB)

Daňové přiznání (XLS, 432 kB)

Online: Daňové přiznání (daňový portál)

doplněno 08.03.14 21:48:

Není zač.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: roselaflore
Datum: 08.03.14 10:19

Moc Vám děkuji za odpověď a za přiložené odkazy.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.