Je lékařská zpráva úřední dokument?

Od: Datum: 06.03.14 21:10 odpovědí: 4 změna: 06.03.14 23:10

Jedná se o čistě hypotetickou otázku, nechci to dělat - ale když bych třeba dostala zprávu od odborného lékaře - specialisty, lehce jí pozměnila a pak dala svojí praktické lékařce, je to trestný čin?

Moc vás prosím, pište jen vy, co tomu rozumíte a opravdu znáte odpověď, a také prosím neřešte etickou a morální stránku věci, jde mi čistě o pohled zákona. Díky moc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.14 22:09
avatar

Takže je to jasné. Lidus to vyhledala rychle a dobře. Akorát tam nespadá třeba to, když chytnu od povětrnné ženštiny pochybnou nemoc a kvůli manželce to zfalšuju na chřipajznu, tak mi všichni můžou víte co? Ještě že jsem věrný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.03.14 22:50

Otázkou je, co chápete pod pojmem úřední dokument, ono je to dost široký pojem, obyčejně se to chápe jako dokument, který vyhotoví úřad. To ale může být jakýkoliv papír od úřadu. Ale takový nepožívá ochranu. Jiná věc je u veřejných listin, vydává orgán veřejné moci, soud tedy státní orgán. Jakási definice by se našla v OSŘ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.14 23:10
avatar

Ale v odkaze od Lidus je v paragrafu 350 jasně definována i lékařská zpráva.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.