Někdo mi na dálku maže z PC a mailu dokumenty

Od: Datum: 06.03.14 20:06 odpovědí: 28 změna: 14.03.14 22:26

Nevím, co si s tím počít. Ať změním heslo k mailu jakkoli, vždycky se mi tam někdo dostane a dělá mi nepravosti. Maže mi maily, odesílá mi jménem maily, které jsem nikdy neposlala atd.. O důležitých dokumentech v PC, kde mi dělá neplechu, ani nemluvě.

Dělá to nějaký počítačový maniak nebo může i třeba policie? Jak by se k mým heslům dostali?

Bohužel se potýkám v současnosti i s krádežemi v soukromí. 1 internetový obchod me okradl o několik tisíc korun, protože to byli podvodníci. A bohužel se mě někdo pokusil připravit o nemovitost.

Nevím, co dělat, jak můžu někoho obvinit, když vůbec nevím kdo to dělá. Domnívám se, že mi to dělá všechno 1 jediná osoba. Měla jsem nějaké pletky v soukromí, znáte to, milostné troj a více úhelníky.. A takhle to dopadlo.

Prosím, poraďte, co byste dělali? Já opravdu vůbec nevím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 06.03.14 20:10

Preinstalujte pocitat a PO preinstalaci zmente vsechna hesla.

Ohodnoceno: 0x

Od: kaj®
Datum: 06.03.14 20:23

K tomu bych tak potřebovala přesný návod.. Asi bych si na to musela pozvat nějakého technika, při mém štěstí bych ještě přišla jinak o plno dat.

Datum: 06.03.14 20:30

Vam se nekdo hrabe v pocitaci a i presto nemate data zalohovana? Zajimavy pristup. Data zazalohujte a pocitac odvezte k nejakemu opravari.

Navod-ne ze by to neslo a zas tak jednoducha ta preinstalace neni, respektive jednoduche to je jen tehdy, pokud jde vse jak ma jit a jsou k tomu nejake zakladni znalosti. Ty Vy nemate.

Datum: 06.03.14 20:38

Jak mám zajistit PC před předání opraváři? Asi všechno soukromé smazat. Vždyť i oni se můžou a jistě to někteří ze zájmu dělají, hrabat ve složkách, pokud si je před tím nesmažete, ne? Třeba pokud jste nějaký podnikatel nebo třeba pěkná holka atd... Nebo je tím někdo bohužel za vašimi zády pověří, čehož se bojím.

Datum: 06.03.14 20:47

Tak pokud podnikate nebo jste pekna holka tak ho klidne i smazte, kdyz Vam to udela radost. Opravdu si myslite, ze opravar nema nic lepsiho na praci, nez Vam prohlizet slozky? Nebo kdo je poveri? CIA? KGB? S paranoidnima lidma je to tezky...

Nebo si kupne novy harddisk, kdyz se tak bojite. Ten stary otevrete a hodte pres noc do slane vody.

Datum: 06.03.14 21:12

Blbe. Ono už se několikrát stalo, že servis smazal disk a neudělal zálohu.

doplněno 06.03.14 21:14:

Je to sice jiný případ, ale důkaz, že je třeba svá data mít jinde.

Upozornění od sys ladinpraha 07. 03. 2014 20:18:51
Ale no tak, mírni se.

Datum: 06.03.14 21:15

Důležitá data si přesuň jinam (USB disk, DVD...) a smaž uložené přihlašovací údaje. To by mělo stačit.

doplněno 06.03.14 21:42:

V prohlížeči nebo #CCleaner

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.03.14 21:35

A kde smažu ty uložené přihlašovací údaje?

Od: hacker
Datum: 06.03.14 20:18

Policie Vám to na 1.000.000 % nedělá ;)

Co bych dělal? 1) vyřešit si minulost 2) změnit tel. číslo možná i adresu 3) PC bych dal někomu, kdo tomu rozumí, aby mi ho přeinstaloval, popř. to nějakým způsobem ukončil, jsem zbyklý dělat platby přes internet a díky tomuhle bych tomu vůbec nevěřil

Datum: 06.03.14 20:26

Policie nedělá.. Ani když se některými znám, nebo ani když byl někdo v tom trojúhelníku...? To je ta potíž.

Datum: 06.03.14 20:25

Spyware. Přeinstaluj OS nebo o aspoň nech prohledat nějakým slušným antivirem. A taky udělej tohle:

Stáhni si HijackThis, spusť jako správce (administátor), klikni na "Do a system scan and save a logfile" a vytvořený log.txt mi pošli na admin[zavináč]pctipy.net, pak ti odepíšu, co dál.

doplněno 06.03.14 21:21:

#AdwCleaner #CCleaner #MBAM

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.03.14 20:31

Ale ještě dřív bych se podíval po tom, koho mám u sebe úplně nejblíž. A kdo má k PC fyzický přístup.

Datum: 06.03.14 21:33

Jsem Vám to poslala na mail. Co dál, prosím?

Datum: 06.03.14 21:42

Tři programy z druhé části mého předchozího příspěvku.

Datum: 07.03.14 16:46

Co říkáte na ten výsledek, co jsem Vám poslala, dalo se z toho něco zjistit?

Děkuji moc za ty programy, jsou opravdu super! Přesně tohle potřebuji!

Ještě co s tím keyloggerem, v přehledu programů v pc jsem ho nenašla. To bude asi nějak skryté v pc.

Od: auto®
Datum: 06.03.14 22:05
Asi tam mate nainstalovany i Keylogger, ktery zaznamenava a odesila vsechno co napisete na klavesnici. Taky to umi posilat kopie obrazovky. Toto take pisete na tom napadenem PC?
Ohodnoceno: 4x

Datum: 07.03.14 16:37

Ano, píšu, proč? To je všechno víc než děsivé. Co mám dělat?

doplněno 07.03.14 17:04:

Řeknu Vám, že z toho je mi opravdu na mašli. Z toho se mi nechce už žít, ani trochu. Tohle není jen o pc, něco podobného mám jistě i v mobilu a všude. Bohužel jsem se zapletla s hodně hustými lidmi.

Delší dobu vím i o nějakém odposlechu doma, ale co s tím, to už vůbec nevím. Sama to doma neumím najít. To mám za tu svini, která mi to udělala platit drahou firmu, která dělá vyhledání tajných odposlechů? Jak já k tomu přijdu? Já na tohle nemám peníze.

Od: hm®
Datum: 07.03.14 18:09

To začíná být zajímavý. :)

Nechce se ti žít kvůli tomu, že máš v PC breberku? Prober se! Jak už psali přede mnou, nejdřív si zazálohuj někam mimo PC vše své důležité, pak prohlédni a pročisti celý PC již zmíněnými programy. Když to nepomůže, nech ho přeinstalovat někým, kdo tomu rozumí.

A jak jsi přišla na odposlech? Teda ne, že by nebylo možné nasadit štěnici, ale připadá mi to nepravděpodobné. Jak často máš puštěný ten počítač? Má připojený mikrofon?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.03.14 19:41

Nemám mikrofon k pc. Pc mám zapnuté občas, s tím to nesouvisí. Protože odposlech využíval někdo jako výsměch- např. vždycky, když někdo pustil vodu tak u nás někdo zazvonil, nebo zvonil telefon, že jste třeba nemohl vůbec začít doma něco dělat, a pořád jste musel někam běhat.

A pak mi začaly chodit na mail různé slovní narážky na něco co jsme doma řešili, atd. Upozorňuju, že se to týkalo rozhovorů jinde v bytě, než mám pc, nebo bylo ty dny vypnuté.

Mobil nemám takový ten chytrý, jen obyčejný.

Datum: 07.03.14 20:04

Zdravím, pokud vezmu v úvahu, že zde píšete pravdu, i když mi to zní trochu jako paranoia, nebylo by špatné trochu pohledat zainvestovat, treba zde.

http://www.spyobchod.cz/extremne-vykonna-rusicka-signalu/

Jste si ale jistá, že informace nevynáší někdo z bytu? Třeba je sděluje někomu, koho považuje za přítele, kolegu, prostě bezpečného člověka. Kolikrát se totiž člověk prokecne, ani vlastně neví jak.

doplněno 07.03.14 20:32:

Je nad tím napsané "prohledat", odkaz je pouze coby příklad :).

doplněno 07.03.14 20:33:

Pohledat, omluva.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.03.14 20:15

No jestli todle spusti, tak ji budou mit sousedi radi...

Datum: 07.03.14 20:39

A co to bude dělat sousedům, prosím?

Datum: 07.03.14 20:51

Vcelku nic, jen to kompletne zarusi wi-fi a veske mobily (vcetne datove komunikace) az v okruhu 40m. V lepsim pripade Vam pak rozbijou hubu, v horsim zavolaji CTU.

Datum: 07.03.14 20:42

Datum: 07.03.14 20:55

A policie by mi to zadarmo nemohla vyhledat? Proč mám doprčic platit :(

Od: hm®
Datum: 07.03.14 20:57

Na to, aby vám někdo zvonil telefonem, nemusí odposlouchávat. To stačí, aby třeba čuměl z nějakého okna na dohled.

Jinak odposlech v bytě by se asi dal najít. Když nebudem předpokládat, že někdo cizí sám chodí k vám domů vyměňovat baterky, tak ten odposlech musí být napojen na zdroj energie, jinak by vydržel jen pár hodin, maximálně dnů. Takže jestli nevede žádný drát k odposlechu zvenčí do vašeho bytu, musí být odposlech nějak připojen k zásuvce (prodlužce apod.), telefonní přípojce, nebo má sluneční baterii (nezanedbatelné velikosti a navíc na světle), víc mě teď nenapadá.

Datum: 07.03.14 20:12

Rekl bych ze trestni oznameni na neznameho pachatele bude pro zacatek dobry krok. Policejni technik si vezme do parady Vas pocitac a verte tomu, ze to nejsou zadni pitomci. Zazalohujte co povazujete za dulezite a rychle do toho...Eventuelne pokud znate nejakeho hackera, potazmo nekoho kdo to s pc opravdu umi, tak se mu muze podarit vypatrat a napadnout toho kdo Vam pusobi problem...takze tak.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.03.14 22:26

Ocitla jsem se bohužel v opravdu nesmírně složité situaci. Poněvadž zabezpečení potřebuje nejen můj počítač ale všechno co se mnou souvisí. Rozlítilo mě například posledně, když jsem zjistila krádeže rostlin z našeho sklepa v našem domě- někdo mi krade cibule a hlízy- jiřiny, kaly aj., protože jsem zdatný pěstitel. Když jsem si dala nakonec zámek na místnosti, kde by mě nikdy nenapadlo, že někdo může po něčem takovém toužit, tak mi začal krást rostliny přímo ze záhonů, začly mi mizet různé trvalky, cibuloviny...

Jak mám zabezpečit zahradu před něčím takovým? To prostě nejde. Známí se mi smějou, že to byl zloděj romantik...

Jenomže pro mě je to ztráta peněz, času, který jsem pěstování věnovala. Nedělám v poslední době nic jiného, než v jednom kuse napravuju nějaké škody a neustálá finanční vydání. Jakoby mě chtěl někdo a vůbec celou mou rodinu finančně vyždímat.

Například když si dáte inzerát na pronájem třeba bytu, tak se Vám hlásí samí zájemci, kteří si z vás dělají nebývalou srandu, když s nimi absolvujete prohlídky bytu. Jenže když přidáte skutečnost, že pronajímáte v jiném městě a musíte tam jezdit, třeba několikrát v týdnu, tak je to na zabití. Je možné nějaké přesměrování mobilu? Já nevím, jak si to jinak vše vysvětlit. Proč by se nepřihlásil seriozní zájemce.

A dál- všichni naši stálí opraváři najednou neúměrně navýšili ceny za své služby. Ale opravdu neúměrně během krátké doby. Třeba za průměrné topení dvojnásobná cena než je normální, 180000 do menšího bytu. Je možné, že by mohl někdo uzavřít s takový opravářem za našemi zády smlouvu, že pokud z nás vytáhnou o tolik a tolik víc, budou takovou a takovou provizi? Napadá mě to pokaždé, když teď něco platíme, že něco není vážně v pořádku, že tohle není drahou dobou... Přece jen se v cenách orientuji, zabývám se bytovým aj designem..Nebo je to nějaká protislužba, která je pro ně tak výhodná. A někomu odvádějí část oněch peněz. No, mohla by to být slušná paranoia..

Jenže mí rodiče budou muset za chvíli bohužel asi vyhlásit osobní bankrot, protože jim utíkají peníze teď úplně všude.

Mám v hledáčku pár lidí, kteří by to mohli být. Ale kde vzít důkaz. Jednoho po druhém je někde proprat, udat, ale kde, jak?

Například kde vzít důkaz, že si jeden z těch lidí kvůli vám vytvořil internetové prosté podovdné prodejní stránky kde nabízel věc kterou nesmírně dlouho sháníte, za polovic. Objednáte si, a přijdete nakonec o zboží, za několik tisíc. Policie žádné viníky neodhalí.

Jak dlouho může takovýto stalking trvat? A jak skončí? Najde se někdy viník?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.