Jméno firmy - registrace loga a jména firmy

Od: Datum: 06.03.14 13:40 odpovědí: 1 změna: 06.03.14 13:58

Zdravím,

jsem menší živnostník, mám nějaké www stránky, které nechci, aby se jmenovaly klasicky například: židle na prodej ani nenesly mé jméno, ale aby se stránka jmenovala nějak originálně, jak vymyslím, například: "Zidles"... Stejný název bych chtěl také potom na fakturách, vizitkách atd.

Ale vůbec nevím, jak a kde mám registrovat jak název, když se nejedná o firmu, ale pouze název. A kde registrovat logo. Jde mi o to, aby mě buďto někdo neobvinil, že mám jméno, které už někde v ČR existuje a také o to, že když se budu rozvíjet, tak aby mi potom někdo jak název, tak logo nesebral.

Existuje nějaký online rejstřík, kde se dozvím, jak se jmenovat můžu a jak už ne? Například. Coca Cola už asi nebudu moct mít název A kde si tohle taky "zarezervuji"? Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 06.03.14 13:58

Ohledně jména živnostníka vizte živnostenský zákon. K zaregistrování loga asi by bylo vhodné si vzít právníka - registrace ochranných známek, průmyslových vzorů, užitných vzorů a patentů na ÚPV Dělá se rešerše, co je volné. Registrace není zadarmiko. Nutná obnova. Zákonů je několik, jděte na upv.cz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.