Dávky z uřadu práce a příspěvek na bydlení

Od: Datum: 06.03.14 12:03 odpovědí: 1 změna: 06.03.14 12:16

Dobrý den. Jsem na uřadu práce pobírám dávky. Mužu ještě zažádat o dávky na bydlení a životní dávku na jednotlivce? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.14 12:16

Jakou dávku pobíráte - podporu v nezaměstanosti? Pokud ano, tak by vám s největší pravděpodobností dávky v hmotné nouzi nevyšly (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení). Jen pro vaši orientaci životní minimum jednotlivce, tedy osoby, která žije sama, nebo která není posuzována společně s dalšími osobami, je částka 3410kč. Pokud nebydlíte sám, tak se posuzují příjmy všech osob žijících ve společné domácnosti a dle výše příjmů se určuje, zda máte nárok na dávky v hmotné nouzi.

Příspěvek na bydlení není dávka hmotné nouze a není vázána na registraci na ÚP. Pro tuto dávku je jedná podmínka - musíte mít trvalé bydliště v místě kde bydlíte. Orientačně se dá spočítat na on-line kalkulačce, kolik by vám vyšlo (není přesné) http://www.kurzy.cz/kalkulacka/prispevek-na-bydleni/

doplněno 06.03.14 12:20:

"Poskytování příspěvku na bydlení se posuzuje podle výše příjmů rodiny za předchozí kalendářní čtvrtletí. Za příjem se považují i přídavek na dítě a rodičovský příspěvek."

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.