Smlouva o správě se SVJ

Od: Datum: 06.03.14 11:14 odpovědí: 2 změna: 06.03.14 12:24

Dobrý den. Naše SVJ uzavřelo Smlouvu o správě s SBD dle starého obč. zákoníku § 724 a zák. č. 72/1994 Sb.

Je nunto tuto smlouvu přepracovat dle nového občanského zákoníku, který ruší od 1.1.2014, mimo jiné i zákon č..72/1994

o vlastnictví bytů? Děkuji Vám za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.14 11:52
avatar

Pokud obsah smlouvy není v rozporu s novým občanským zákoníkem, není třeba ji měnit. Jestliže zjistíte, že některá ustanovení smlouvy upravuje nový OZ jinak, je třeba smlouvu (např. dodatkem) dát do souladu s platnou právní normou.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 06.03.14 12:24

Řeknu vám to takto, SVJ je odpovědno za barák, tedy vy, vlastníci, vy jste odpovědni za správu. Co si nasmlouváte se správcem (tedy osobou, která má zajišťovat některé činnosti správy domu a pozemku), je váš problém, pokud to nebude odporovat zákonům, dobrým mravům... Nebo si to budete spravovat sami, jsou tedy i jiné možnosti. Jistě jste si už OZ o bytovém vlastnictví + vl. nařízení a j. přečetl. . Problém je v tom, že jsou názory, že OZ na SVJ založené dříve nesahá, protože tam není jasně toto stanoveno. Vaše SVJ nevzniklo podle NOZu, takže retroaktivita?. A ne vše je tam kogentní. Tak nezbude než si počkat, jak se to vyvrbí, jaké budou soudní rozhodnutí, nebo nejednat/jednat podle nového OZ. Nelze jen konstatovat, že starý OZ byl zrušen. Oni i právníci tápají v OZ. Budí to dojem, že každý občan svého právníka. Ostatně na Prohlášení dává lhůtu 3 roky. A k tomu vám dopomáhej Bůh.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.