Brigáda v zahraničí

Od: Datum: 06.03.14 04:04 odpovědí: 2 změna: 06.03.14 08:41

Zdravím, po zimním semestru jsem skončil na vysoké škole nicméně se chci hlásit další rok na jinou. Když se přihlásím na pracovní úřad a nebudu pracovat a budu chctít přes prázdniny na brigádu do zahraničí, můžu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.14 08:13

Určitě můžete, ale otázka je, zda evidenci zůstanete. Pokud ne, je třeba si platit pojištění sám, což však tady stejně musíte (pojištění do zahraničí) - nahlásit to na pojišťovnu a po příjezdu zpět se opět hned hlásit - ať nemáte dluh - buď na ÚP nebo jako samoplátce.

Na ÚP se musíte občas hlásit a vykazovat, tak hledáte práci a že nečekáte až vás spadne do klína, takže žádné, že si odletíte někam na dva měsíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.14 08:41

Na ÚP musíte chodit na schůzky, výběrová řízení atd...tudíž být fyzicky v cizině a v ČR na ÚP nelze. Kdybyste se nedostavil, vyřadí vás sankčně z evidence a přihlásit na ÚP se můžete až za 6 měsíců. Během prázdninového pobytu v cizině budete platit jako samoplátce 1148kč/měsíc. Důležitá je pro informace, že stačí jeden den v měsíci být registrován na ÚP a zdravotní poj. máte placené státem. Například z ÚP se odlásíte v prvních dnech v červenci (ZP máte hrazeno celý měsíc) a vrátíte se koncem srpna (stačí registrace na ÚP a máte placeno celý srpen).

doplněno 06.03.14 08:42:

vše hlaste na vaši zdrav. pojišťovnu, aby nevznikl dluh

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.