Výhody plátce oproti neplátci

Od: Datum: 05.03.14 20:12 odpovědí: 7 změna: 07.03.14 13:27

Dobrý večer, potřebuji poradit.

Nejsem plátce DPH, konkurenční firma je plátcem a koncová firma - odběratel taky plátce.

Jaké výhody mám oproti plátci? V čem jsem zajímá pro koncovou firmu?

Musím poslat cenovou nabídku, cenu dám nižší než konkurence, ale i tak se bojím, že plátce DPH je pro ně asi zajímavější.

Děkuji za odpověď!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.14 20:50

Obecně neplátce je vhodný pro drobnou živnost a koncové "nepodnikatelské" subjekty

Plátce (dobrovolný) DPH je výhodné pro podnikatelské řetězení mezi plátci DPH.

Na Google najdete krásně na příkladech ukázáno, jaký je tam ziskový rozdíl mezi všema subjekty a důvody

Ohodnoceno: 1x

Od: paw®
Datum: 06.03.14 00:08

Pro koncovou firmu jste zajimavy jenom potud, pokud Vase cena bude nizsi nez konkurence bez DPH. A nebo pokud dodate neco, co jini neumi nebo kvalita vasi prace je excelentni.

http://www.souki.cz/platce-vs-neplatce-dph-for-dummies

Od: vlasatec*
Datum: 06.03.14 07:10
Nejlépe mít dvě firmy, plátce a neplatce a používat obě...

Od: paw®
Datum: 06.03.14 08:37

To ale nese s sebou trosku vetsi administrativni zatez. kombinovat sro a zivnostak. Ale jde to.

Ohodnoceno: 0x

Od: vlasatec*
Datum: 06.03.14 09:15
Je to dost individuální každý si to musí spočítat co je pro něj výhodné.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.03.14 09:20

jednoduše řečeno: vystavujete faktury pro neplátce DPH? Pro ně zdražíte. Pro všechny ostatní to bude stejné a vy nebudete platit DPH při nákupu ze svého. V tom je ten efekt.

Chci dostat za služby 5.000,-. Jako neplátce budu účtovat 5.000,-, Jako plátce 5.000,- + 1.050,- (daň) = 6.050,-.

Plátci je to jedno, protože platí stále stejnou částku, pro neplátce je to zdražení.

Od: betak*
Datum: 07.03.14 13:27

Díky za rady! Už jsem se z toho asi pomátla a zamotala jsem se do toho, ale už je to ok. Ještě jednou všem moc děkuji a přeji příjemný víkend!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.