Jak založit firmu na zprostředkování zájezdů

Od: Datum: 05.03.14 18:00 odpovědí: 1 změna: 05.03.14 18:21

Dobrý den,

kamarád by nechtěl přímo cestovní kancelář, ale jen agenturu na zprostředkování zájezdů různých cestovek, podpořenou webovou stránkou.

Je nutné aby byla jeho firmapojištěná stejně jako cestovní kancelář, nebo to není nutné?

Nevíte jaká se na to vztahuje živnost?

Jsou k této činnosti vázána nějaká specifická pravidla?

Předem děkuji za vaše náměty a rady.

Děkuji, Jan Turek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.14 18:21

z wikipedie: Cestovní agentura je firma, která prodává jednotlivé zájezdy CK či jiné služby. Jedná se o volnou živnost. Rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou spočívá v tom, že cestovní agentura působící v České republice nesmí prodat svou službu složenou z více složek (například cestování a ubytování, které by sama zorganizovala), nemusí mít zájezdy pojištěny a přímo neodpovídá za jejich průběh. Cestovní agentura je pouze zprostředkovatelem prodeje zájezdů.

Upřesnění k 1.1. 2014 zde

Volná živnost se úřadům pouze ohlašuje (nevyžaduje prokazování odborné ani jiné způsobilosti). Musí být splněny tzv. všeobecné podmínky - dosažení věku 18 let (příp.16 let po schválení soudem), způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost (výpis z trestního rejstříku nesmí obsahovat zákonem dané trestné činy).

doplněno 05.03.14 18:48:

Doplňuji, že pojištění proti úpadku je povinné pouze pro cestovní kanceláře, ne pro agentury (ty pouze umožňují prodej zájezdů od CK)

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.