Mám šanci získat částečný invalidní důchod

Od: Datum: 04.03.14 20:23 odpovědí: 4 změna: 04.03.14 21:19

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli mám šanci získat částečný invalidní důchod,když mám výhřez dvou plotének v bederní páteři (poslední dvě),jde mi to do nohou,začínám ochrnovat na nohy.Každý den cítím mravenčení v nohách a následnou slabost,po chvíli to částečně odezní,ale na pravou nohu se nemůžu plně spolehnout.Pak ještě mám potíže se střevy (křeče,bolesti,potíže s vyprazdňováním),lékař mi nasadil léky a přidal mi léky na nervy.Dále mám menší výhřez ploténky v krční páteři,zatim bez potíží.Mám potíže v práci,protože pracuji v obchodě a přestávám zvládat takový fyzický nápor,děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 04.03.14 20:27

Dobrý večer, šance je vždy. Toto musí posoudit doktor apd. Ale šanci jistě máte, pokud Vás nemoc omezuje v pracovní činnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 04.03.14 20:29
avatar

Zajděte za svým obvodním lékařem,který s Vámi sepíše žádost o důchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 04.03.14 20:30

Tuhle otázku položte svému lékaři. Popište mu své potíže jako nám tady, že vás vaše potíže omezují nejen v práci ale i v běžném životě. A nedejte se odbít, někteří lékaři neradi "papírují".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.03.14 21:19
avatar

Záleží na vyjádření posudkové komise a na tom, jestli splňujete potřebný počet let důchodového pojištění. Dobu pojištění zjistíte na OSSZ, ohledně zdravotního stavu by Vám měl poradit ošetřující lékař.

Nezvládáte-li fyzickou zátěž v zaměstnání, měl by Vás zaměstnavatel vyslat k závodnímu lékaři pro posudek, jestli můžete sjednaný druh práce dále vykonávat. Pokud ne, bude zaměstnavatel povinen Vás do 15 dnů od doručení posudku převést na jinou vhodnou práci.

Jak vidíte, možností postupu je více. Začněte poradou s ošetřujícím lékařem a zjištěním doby pojištění na OSSZ. A nikde se nenechte odbýt.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.