Trestni oznameni

Od: Datum: 04.03.14 16:52 odpovědí: 13 změna: 04.03.14 23:57
avatar
Mohu na sveho byvaleho zamestnavatele podat trestni oznameni pro podvod a umyslne obohaceni nebo i kradez.Jedna se o to ze tri mesice mi dluzi plat tim padem se obohatil a penize ktere mi nedal mi vlastne ukradl pro svoji potrebu
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.14 16:56

Nemůžete, jelikož se nejedná o trestný čin, nýbrž o občanskoprávní spor podle smlouvy, kterou máte sepsanou se svým zaměstnavatelem. Musíte na něj podat žalobu u místního okresního soudu.

doplněno 04.03.14 17:23:

wamp: doufám, že to bylo myšleno pouze ironicky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 04.03.14 16:56
avatar

Samozřejmě,vždyť jsou to Vaše peníze.Zajděte na policii a tam s Vámi sepíši protokol.Peníze posléze zcela jistě co nevidět dostanete ;)A ještě-před tím,než tam půjdete,tak mu to řekněte,aby věděl...Možná dostane strach a peníze "vysolí."Za tyto podvody jsou totiž velice vysoké sankce pokut!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: duha®
Datum: 04.03.14 17:48
avatar

za zaměstnavatelem již nemá cenu chodit vůbec se nebaví nekomunikuje jenom se směje jak čecháčka dostal a ta německá ... se dál směje že na něj nikdo nemůže a jěště jsme mu zaplatily rozjezd nové firmy

Datum: 04.03.14 17:15
avatar

Žaloba o zaplacení dlužné mzdy

V případě, že zaměstnavatel dluží zaměstnanci mzdu, plat nebo jejich část, má zaměstnanec možnost podat k příslušnému soudu žalobu o zaplacení dlužné mzdy. Takovou možnost má zaměstnanec i v případě, kdy pracovní poměr skončil okamžitým zrušením ze strany zaměstnance z důvodu nevyplacení odměny za vykonanou práci a zaměstnavatel zaměstnanci dlužnou mzdu či plat, popřípadě odstupné nevyplatil. Žalobu může podat každý zaměstnanec individuálně, nebo lze v případě, že zaměstnavatel dluží mzdu více jeho zaměstnancům, podat žalobu hromadnou.

Pokud zaměstnavatel nevyplatí zaměstnanci mzdu, plat, popřípadě jejich část v určeném termínu výplaty, je zaměstnanec oprávněn v souladu s § 517 odst. 2 občanského zákoníku požadovat vedle částky, s jejíž výplatou je zaměstnavatel v prodlení, také úroky z prodlení, a to ve výši stanovené nařízením vlády.

Zdroj: http://www.penize.cz/mzda-a-p…anec-kteremu-firma-dluzi-mzdu

Další článek http://www.podnikatel.cz/clan…i-kdyz-zamestnavatel-neplati/

Snad vám to pomůže, ale netuším zda paragraf není podle nového zákoníku jiný.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: duha®
Datum: 04.03.14 17:29
avatar

musím dodat že insolvence podanná u soudy byla zamítnuta , potřebné dokumenty majitel firmy nepodepíše ani nedodá , takže z pracáku nám pravděpodobně vyplatí maximálně 7000 za měsíc jinak oficiálně nám dluží přes 50 000kč a to jen mě.Takže celkově to dělá několik tisíc eur co nezaplatil a to už zavání i hospodářskou kriminálkou nebo se mýlým

doplněno 04.03.14 17:31:

mezitím z ušetřených peněz spíše ukradených z našich mezd si rozjel novou firmu takže tady je krádež evidentní

Od: buss
Datum: 04.03.14 17:32

Můžete, není to zakázáno, orgán ČTŘ vám odpoví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duha®
Datum: 04.03.14 17:41
avatar

orgán ČTŘ co to je

Datum: 04.03.14 17:58

OČTŘ - orgány činné v trestním řízení

doplněno 04.03.14 18:10:

Není za co, již jsem se k tomu vyjádřil. Pokud mermomocí chcete jít podat trestní oznámení na PČR, tak potom jděte skutečně na tu krimminálku, je možné, že v rámci hospodářské kriminality by se v tom nakonec mohlo něco najít, ale chce to ssebou vzít všechny podklady, co máte a taky uvést všechny skutečnosti a ne jen něco, jak to mnozí dělaji.

doplněno 04.03.14 19:40:

Tomu nerozumím, podali jste trestní oznámení a ptáte se, zda ho máte jít podat? Soud ho neodsoudí několikrát za tu samou věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duha®
Datum: 04.03.14 18:01
avatar

děkuji

Od: tak
Datum: 04.03.14 18:49

Nejedná se o trestní čin podvodu. Je to buď na oznámení na úřad práce, nebo na podání žaloby k vašemu okresnímu soudu. Ve hře je také předběžné opatření ale to svěřte právníkovi. Zde se nedá vše do podrobna popsat. Také neznám všechny detaily. Můžete také na zaměstnavatele podat návrh na bankrot, pokud je vás více. To však doporučuji svěřit právníkovi.Jde o pracovní spor a ten by měl být osvobozen od soudních poplatků. K soudu musíte nejpozději do roka od vzniku dluhu. U soudu můžete také požadovat úroky ze zadrženého platu. pokud je vás více, je vhodné podat hromadnou žalobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duha®
Datum: 04.03.14 18:54
avatar

jelikož je nás víc právě bylo podáno oznámení na Kriminální Policii pro finanční podvod a krádež v řádu několika tisících eur

Datum: 04.03.14 23:57
avatar

Platební neschopnost zaměstnavatele nemusí znamenat podvod. Podle mne byste měli dát přednost insolvenčnímu návrhu a pracovně právnímu sporu (podat na zaměstnavatele žalobu). Obávám se, že s trestním oznámením se své mzdy nedočkáte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.03.14 21:09
avatar

Proč byl insolvenční návrh zamítnut? Dluží-li zaměstnavatel více zaměstnancům, jde alespoň o dva dlužníky, takže by podle mne měl projít. Návrh, který podávají zaměstnanci kvůli dlužné mzdě, nepodléhá poplatku.

Já bych doporučila podat insolvenční návrh znovu spolu s dalšími zaměstnanci (pochybuji, že by zaměstnavateli prošlo nereagovat na výzvu soudu).

Dále se obraťte na inspektorát práce.

Trestní oznámení bych nechala až jako poslední možnost (kdyby všechno ostatní selhalo).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.