Která banka

Od: Datum: 04.03.14 14:47 odpovědí: 8 změna: 04.03.14 22:48

Dobrý den chtěl bych se zeptat , udělal jsem si živnostenský list a chtěl bych si otevřít večerku , ale bohužel nemám dostatečné finance na rozjezd , jelikož mi je 18 let nikde sem nepracoval na smlouvu jen na dohodu ,přidavačcké , bourací práce prace na poli jen brigádně na dohodu s vídělkem max 4000 ... prosím o radu která banka by mi pujčila aspon 50 000

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 04.03.14 14:50

Nikde jste nepracoval na hpp, tudíž Vám banka nepůjčí. Možné nebankovní společnosti s vysokým urokem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.03.14 14:52

lze získat dotace na rozjezd vlastního podnikání od pracáku, evropské unie a dalších programů pro začínající podnikatele. Zkuste se zeptat na úřadu práce, kde by se vám mohlo podařit získat dotace. Půjčku musíte vrátit, dotace se za splnění daných podmínek nevrací

Ohodnoceno: 2x

Od: www96
Datum: 04.03.14 15:02

mockrát děkuji určitě se oto pokusím :)

Datum: 04.03.14 16:49

Počítám, že bez vzdělání a praxe nebudou finance jediným problémem, budete mít potíže i s živnostenským listem.

Datum: 04.03.14 17:58

Provozování obchodu s potravinami spadá podle živnostenského zákona do živnosti volné, která se úřadům pouze ohlašuje (volná živnost nevyžaduje prokazování odborné ani jiné způsobilosti). Musí být splněny tzv. všeobecné podmínky - dosažení věku 18 let, způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost (výpis z trestního rejstříku nesmí obsahovat zákonem dané trestné činy, rovněž se dokládá bezdlužnost - nesmí být daňové nedoplatky u finančního úřadu ani nedoplatky na sociálním a zdravotním pojištění)

Máte pravdu, pokud by šlo o živnost vázanou, řemeslnou či koncesovanou, je nutné splnit odbornost anebo mít garanta neboli tzv. odpovědný zástupce a s tím bývají potíže.

U obchodu s potravinami musí být kontrola z hygieny. Dále při zřízení obchodu s potravinami je důležité, aby byli zaměstnanci při manipulaci s potravinami zdravotně způsobilí. Podnikatel také musí dbát na správné skladování, tj. musí zajistit odpovídající prostory a podmínky skladování. Pro prostory, které podnikatel plánuje k obchodu s potravinami využívat, navíc potřebuje kolaudační souhlas (nebo souhlas se změnou užívání stavby) stavebního úřadu.

doplněno 04.03.14 19:26:

v novém živnostenském zákoně platném od 1.1.2014 jsem nenašla zmínku o bezdlužnosti, změněný paragraf...našla jsem akorát "(2) Za bezúhonnou se pro účely tohoto zákona nepovažuje osoba, která byla pravomocně odsouzena pro trestný čin spáchaný úmyslně, jestliže byl tento trestný čin spáchán v souvislosti s podnikáním, anebo s předmětem podnikání, o který žádá nebo který ohlašuje, pokud se na ni nehledí, jako by nebyla odsouzena"

Ohodnoceno: 2x

Od: ertl
Datum: 04.03.14 19:08
Bezdluznost se doklada? A jenom u volnych zivnosti nebo i u remeslnych a dalsich?

Od: www96
Datum: 04.03.14 22:48

děkuji za informace dost mi pomohli , ještě jednou díky :)

Od: buss®
Datum: 04.03.14 19:56

Doporučoval bych s takovými znalostmi na to zapomenout. Za 50000 obchod?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.