Kdo dědí po bezdětném na Slovensku

Od: Datum: 02.03.14 11:06 odpovědí: 1 změna: 03.03.14 04:11

Kdo dědí, pokud neexistuje závěť, po svobodném a bezdětném zůstaviteli na Slovensku? Řešíme tuto situaci a zdá se mi podivné, že by měly dědit děti sourozenců stejně se sourozencem zůstavitele.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.14 04:11
avatar
http://www.klasici.sk/old/publikovanie/zakony/obciansky%20zakonnik%207.html
Obč. zákonník, část VII. § 460 a další §, ze zákona dědičské skupiny § 473 a další.
Je toho moc na přepisování do mobilu. Omlouťám se!
doplněno 03.03.14 04:49: Ak nededia poručiteľovi potomci, dedí v druhej skupine poručiteľovi rodičia...
Ak nededí ... žiadny z rodičov, dedia v tretej skupine rovnakým dielom poručiteľovi súrodenci... Ak niektorý zo súrodencov poručiteľa nededí, nadobúdajú jeho dedičský podiel rovnakým dielom jeho deti.
To je jen "výcuc" ze zákona... Je tam toho více.
doplněno 03.03.14 08:17:

Paragraf 468 OZ

Příklad:

Zesnulý měl dva sourozence, bratr je někde ve světě, nezareagoval na vyhlášku soudu o dedičském právu, nikdo nezná jeho adresu. V tom případe budou dědit sestra zesnulého a děti toho nezvěstného bratra..

Samozřejmě pokud nežijí rodič/e/ zesnulého...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.