Omluva pro zamestanavatele

Od: Datum: 28.02.14 18:16 odpovědí: 9 změna: 01.03.14 17:40

Zdravím ,chci se zeptat .Zaměstnavatel mé ženy chce po zaměstnancích pro den který by byla doma z důvodu nahle nevolnosti potvrzení od doktora. Nezdá se mi abych z prujmem nebo podobně jel 36km k doktorovy. Pracuje v nepřetrži. provoze.Nadělané hodiny mají dost a nestavá se to často max 1krát do měsíce někdy ani to ne .

Připadá mi to přitažené hodně za vlasy. Spíš bych na místě firmy řešil takové situace individualně ...co vy na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lajla*
Datum: 28.02.14 18:29

No, jednou za měsíc mi přijde dost často. Kdyby to bylo párkrát do roka, tak asi by zaměstnavatel nic nechtěl, ale když je to skoro každý měsíc, tak to asi přijde mu podezřelé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.14 18:31
avatar

si děláte srandu jednou do měsíce to by mě zaměstnavatel vyrazil nato tata, asi tam máte v té robotě kapku holubník

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.14 18:37
avatar

Pokud je někomu poměrně pravidelně jednou za 1 - 2 měsíce tak špatně, že nemůže do zaměstnání, měl by výrazně zlepšit životosprávu. Pokud nejsou průjmy z nevhodného jídla, je na čase navštívit lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.14 18:38
avatar

A Vy se divíte? Je mu to podezřelé, a taky komu by nebylo.

Pokud má manželka nějaké delší zdravotní potíže, které způsobují ony nevolnosti nebo průjmy, jistě k tomu má nějaký papír od lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.14 18:40
avatar

já nevim ale u nás v práci si bud berem volno nebo přinesem lístek od doktora každej si může vybrat

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.02.14 19:20
avatar

U nás: při prvním zpoždění příchodu do práce žlutá karta a prémie pryč, při dalším červená karta a okamžitá výpověď. Nestěžuji si. Pořádek musí být.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.03.14 04:10
avatar

Každou nepřítomnost v zaměstnání je nutné omluvit a často i doložit. I v případě, že má zaměstnanec napracovány nějaké hodiny navíc, si sám nemůže určovat jejich čerpání - čerpání náhradního volna určuje zaměstnavatel.

Pokud má Vaše žena tak časté zdravotní problémy, měla by navštívit lékaře a řešit je. Chybět téměř každý měsíc bez potvrzení od lékařské může časem vést až k ukončení zaměstnání v lepším případě jen bez odstupného, v horším bez odstupného a bez nároku na podporu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.03.14 06:18
avatar

Tak, jak si to představujete, se to praktikovalo kdysi na základce. Psala se písemka, žáček dostal průjem či žaludeční nevolnost, 1 den chyběl. Rodiče mu napsali omluvenku. Šmytec.

V práci už podobná benevolence možná není. KAŽDÁ nepřítomnost musí být podložená vyjádřením lékaře. Tedy i jednodenní průjem. Jako zaměstnavatel bych s chováním Vaší paní také nebyla spokojená. Pracuje v nepřetržitém provozu, a přibližně jednou měsíčně si zůstane doma s průjmem. Kde za ni honem shánět náhradu?

Pokud má skutečně nějaké zažívací potíže, měla by je slékařem řešit a ne si zůstávat jen tak doma.

A nezlobte se, nevěřím, že má paní obvoďáka 36 km, /obvoďák k napsání omluvenky na průjem postačí/ to snad žijete v sibiřské tajze, nebo na Klondyku. Já bydlím na maličké vsi /50 čísel/, nejbližší obvod je 1 km v sousedním městysi, dále pak 8 km ve městě /kam jezdím já/. Nejbližší nemocnice je 20 km od nás. Takže si myslím, že nějaký doktor se určitě najde blíž, než 36 km. To se s Vámi klidně vsadím o nemalý obnos. *tanec*

A paní ať se nechá vyšetřit a má všechny nepřítomnosti v práci řádně podložené. Jinak, až se začne propouštět, mohla by být první na řadě. A to by jistě nechtěla. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.03.14 17:40
avatar

Individuelně by to v tomto případě mohl zaměstnavatel řešit tak, že s Vaší paní rozváže pracovní poměr. Asi by to nakonec podle Vás mělo být tak, že zaměstnavatel bude muset už dopředu počítat s tím, že paní Vomáčková jednou do měsíce vypadne z provozu, neboť bude mít průjem, bolení břicha, jednodenní horečku, bolení zubů a ono toho je, co si člověk nevymyslí, aby mohl zůstat doma jeden den, bez návštěvy u lékaře. A co ti ostatní zaměstnanci? Kdyby viděli, že paní Vomáčkové to projde, tak by měl každý z nich jednou do měsíce oddech. To by to dopadlo. Tohle jde opravdu praktikovat leda tak ve škole, ale určitě ne v zaměstnání Takže "přitažená za vlasy", mi přijde Vaše otázka.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.