Jaké existují soc. dávky pro matku s 4 dětmi?

Od: Datum: 28.02.14 19:17 odpovědí: 4 změna: 01.03.14 10:03

Protože nemám absolutně přehled, prosím o pomoc:
- mateřská, rodičovská - kolik dělá na 1 dítě a kolik dělá pro 4 děti, když matka nikdy nepracovala? Do jakého věku dítěte se vyplácí?
- přídavky na děti - kolik dělá na 1 dítě a kolik dělá pro 4 děti? Platí se hned od narození?
- příspěvek na bydlení - v bytě oficiálně žije matka a 4 děti (to se sdělilo sociálce)
- ještě existují nějaké dávky?
Do bytu kromě matky a 4 dětí chodí spát její partner, bratr a dva rodiče, všichni bez práce (celkem tedy 9 lidí), je to 1+1 o ploše 34 m2. Ti myslím žádné dávky nedostávají (vím, že partnera vyhodili z pracáku, protože se nedostavil na jakousi kontrolu). Předpokládám, že je živí ta dcera se 4 dětmi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.14 19:26
avatar

Moc otázek najednou, na Vašem místě bych se šla zeptat rovnou na sociálku, tam Vám to řeknou přesně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancak
Datum: 28.02.14 19:29

Ano, existují ještě dávky v hmotné nouzi - příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení (přiznává se pokud nestačí příspěvek na bydlení) a mimořádná okamžitá pomoc. Záleží kolik osob a s jakými příjmy žije ve společné domácnosti s matkou 4 dětí (zda zde mají hlášeno trvalé bydliště...možnost prohlášení, že bydlí jinde). Trochu chaos...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.14 07:46
avatar

Předem se omlouvám, že neodpovím. Já si doma udělám oltáříček a každý den se budu modlit, aby se taková rodina nestala nikdy mými sousedy. Navíc, z mých daní. *plac* Počítám dobře: žena, její partner, bratr, její otec a její matka = 5 dospělých + 4 děti. Nemohou říkat, že tam přespávají. Někde musí vařit, prát, přežívat nepřízeň počasí, pokecat si, společně se poradovat. Navíc by mě opravdu zajímalo, co z těch dětí vyroste a kolik lidí se na ně nabalí. *plac* Jéééžiši!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.14 10:03

mateřská - pokud paní nikdy nepracovala, nemá nárok

rodičovský příspěvek - dělá 220 tis na dítě, rozložených do čtyř let věku dítěte (nepracovala ona ani otec dětí - nemá možnost volby délky pobírání), přesné měsíční částky teď z hlavy nevím. platí to na nejmladší dítě v rodině, takže pokud je třeba dítěti rok a narodí se mu sourozenec, tak se první rodičovský příspěvek ukonžuje (i když nebyl vyčerpaný celý) a začíná se nový na nové dítě.

přídavky na děti - do šesti let je to 500 Kč měsíčně, od šesti do tuším patnácti 610 měsíčně, u starších 700 měsíčně. nárok vzniká pouze při nízkém příjmu, což ale tady nejspíš problém nebude.

příspěvek na bydlení se bere ne podle toho, kdo v bytě přespává či bydlí, ale kdo v něm má oficiálně uvedené trvalé bydliště. pak se odvíjí podle počtu osob v bytě, města, výše nájmu a poplatků.

pak jsou ještě dávky hmotné nouze, tam je ten výpočet složitější a závisí nejenom na výdělku, ale i na majetku a možnosti sehnat si vlastní příjem (takže třeba pokud je přítel bez práce a zároveň vyřazený z úřadu práce, tak na životní minimum nedosáhne právě proto, že není registrovaný = nesnaží se zajistit si vlastní příjem). celkově se to odvíjí od životního minima, ale ono to minimum není nijak extra velké, pro dva dospělé a čtyři děti to může může býd baj oko 13-14 tisíc, dle věku dětí.

celkově je sociální tematika přehledně zpracovaná tady:

http://portal.mpsv.cz/soc

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.