Vyšetření tlustého střeva

Od: Datum: 01.03.14 14:28 odpovědí: 7 změna: 01.03.14 18:33

Jsem objednaná na vyšetření tlustého střeva a mám obavy .Několik známých mi potvrdilo, že jim po podané uklidňující injekci bylo velmi špatně.Mám nižší tlak a sklony k omdlévání.Kdo má zkušennosti a poradí mi čeho se vyvarovat ,budu mu velmi vděčná.-zana-


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 01.03.14 15:22
avatar

Vlastní zkušenost nemá,ale mrkněte se.Myslím,že to není tak hrozné ;) http://vimeo.com/8595566

Ohodnoceno: 2x
 
Od: claire*
Datum: 01.03.14 15:23

V prvé řadě se vyvarujte zbytečného stresování. Psychika dělá hodně a když půjdete na vyšetření s tím, že Vám určitě bude špatně, tak taky bude. Zkuste být v pohodě, uvolnit se. Vím, že je to těžké, ale věřte, že to funguje. Vezměte si s sebou do čekárny zajímavý časopis, oddychovou knížku nebo luštění. Představujte si nějaké příjemné místo nebo si slibte, že si za odměnu po vyšetření koupíte něco hezkého. Poslouchejte pokyny lékaře a všechno bude v pořádku. Aspoň budete vědět, jak jste na tom se zdravím. Nebojte se!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gamapolis*
Datum: 01.03.14 15:26

Zdravím.Pokud máte na mysli kolonoskopii,tak jsem na tom byl loni v dubnu.Měl jsem z toho obavy a byly zcela zbytečné.Po injekci jsem byl jakoby přispalý a vůbec nic z toho nevím.Trvalo to asi 20 minut ale mě připadalo,že to bylo za 2-3 minuty hotové.Nic mě nebolelo,po výkonu jsem odešel normálně domů a zbaštil jsem 5 obložených chlebíčků,protože jsem měl hlad.Akorát bych asi nedoporučoval jet autem.Přeci jen tam byla ta injekce.Hned po výkonu mi řekl pan doktor,že je všechno v pořádku.Akorát ten lektvar co se pije na vyprázdnění,slušně řečeno ,nic moc.Nemějte z toho obavy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.14 15:26
avatar

Myslíte kolonoskopii? Na každého léky a vyšetření působí jinak a navíc čím větší obavy tím hůř. Já už toho prožil dost a můžu říct, že nic nebylo tak strašné jako moje představy.

doplněno 01.03.14 15:28:

Měžádné léky nedávali a že je ve mně hadička jsem si všiml až po čase. Tak to bylo šetrné.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xixi*
Datum: 01.03.14 16:36

Vyšetření se nebojte, nic to není. Nejhorší jsou nervy před vyšetřením a pak je trochu nepříjemné pití toho roztoku pro vyprázdnění střev. Samotné vyšetření nebolí, když pominu vpich jehly se zklidňujícím lékem. Určitě před vyšetřením oznamte personálu, že máte nižší tlak a občas omdlíte. Měli by to vědět. Na tohle vyšetření musí pravidelně dcera (nyní 9let) a zvládá to levou zadní. Podle ní je na tom celém nejhorší, že je o hladu a pak "že ji někdo okukuje zadek a ještě si to nahrává" :D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 01.03.14 18:21

Nic mi nebylo a půjdu pro prevenci znovu. Proč si myslíte, že když to nehovělo jiným musí být špatně i vám? Horší bylo přes zažívací trakt (per os) jak je to se srdcem, výsledek OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.14 18:33
avatar
Když už předem hledáte negativa toho vyšetření tak přidám jednu pozitivní záležitost - solný roztok dokonale vyšlemuje střeva a ta pak lépe fungují. Dá se tak bezbolestně shodit do měsíce i pár kilo.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.