Platit OSA

Od: Datum: 01.03.14 11:08 odpovědí: 7 změna: 02.03.14 13:10

Dobrý den, jsem majitel malého kempu-penziónu, krom volné wi-fi, jestě hostům půjčuji dva laptopy, které využívají soukromě v prostorech kempu. Jsem povinen odvádět tzv. výpalné společnostem OSA a Intergram?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.14 12:11
avatar

Milí hoteliéři, restauratéři a vy všichni, kteří zmáčknete knoflík nějakého zařízení, abyste svým klientům poskytli trochu hudby: vězte, že podle zákona máte co do činění s OSA (protože zaplaceno musí dostat ten, kdo zkomponoval hudbu, případně napsal text) a s Intergramem (zpravidla někdo jiný namáhal své hlasivky, pohyboval smyčcem přes struny a to všechno natáčel opět další, který to vše vtělil do kulaté placky s názvem CD nebo do krabičky jménem MC.

Ti z vás, kteří máte v baru nebo na pokojích televizi nebo pouštíte svým klientům v autobuse nebo v letadle video, přijdete do styku navíc ještě s OOA-S a s Dilií (když se rozhodnete, že je potěšíte například záznamem z některého Menšíkových vystoupení. A konečně znám i hotely, jejichž součástí je i prodejní obrazová galerie. A to je sousto pro Gestora.

Ještě bych na závěr chtěl u Vás strávit víkend zadarmo Vždyť Vás neubyde.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.03.14 16:15

Tyhle instituce zajímá rozhlas,televize a veřejné přehrávání - když budete zpříjemňovat pobyt venkovní reprodukcí hudby. Laptop ale není zařízení určené k příjmu rýše uvedeného a tak bych o nějaké platbě neuvažoval.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.03.14 23:29
avatar

Platí se za všech přístrojů co jsou schopné přijímat radiový televizní, signál.A neříkejte mi že nejde přijímat TV nebo internetový rozhlas na laptopu.To platí pro podnikatele i pro domácnosti jen s tím rozdílem že podnikatel platí ze všech přístrojů co používá a domácnost pouze z jednoho TV a rozhlasu.byť by ji měla 10 ku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 01.03.14 22:35

V těch zákonech je značný nepřehled. Před několiky dny byla ve slovenské televizi reportáž, kdy nějaká potrhlá bába každý den dala do okna reproduktory a hudba řvala celé dny na celou ulici, prý na zlost sousedům. Postižení si mysleli, že by mohla pomoci OSA, ale oni řekli, že v tomto případě prý nemohou nic dělat. A teď se v tom vyznejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.14 12:06
avatar

kjanik 112 jako občan který si zaplatil koncesní poplatky z televize a rozhlasu a mám řádně zakoupené CD ,DVD mohu si pouštět tyto věci na hlas jak mě napadne,že je to slyšet na celou dědinu nevadí to. Nevydělávám si tím . Vysloužím si za to maximálně pokutu za rušení nočního klidu nebo nějakého soužití.Ale jako hostinský tím z příjemňuji svým hostům pobyt a tak si vydělávám tak musím platit. Někdy je to kravina jako třeba v nemocnici Tak že na tu babu na Slovensku nemají. jedině nějaké rušení klidu.soužití ...Na cirkulárce taky můžete řezat dřevo celý den.sekat trávu a to je taky kravál

doplněno 03.03.14 08:35:

kjanik 112 Ta dotyčná hrála ve svém bytě Nepouživala hudbu ke svému zaměstnání. nabo současně se svým zaměstnáním.Nebyl to stánek na náměstí,nebo restaurace.knihovna atd...Nebyla podnikatel,živnostník!

Ze zákona č. 348/2005 Sb.

Koncesionářské poplatky u podnikatele

Oproti tomu fyzická osoba, která je podnikatelem nebo právnická osoba, platí rozhlasový nebo televizní poplatek z každého rozhlasového nebo televizního přijímače, který používá k podnikání nebo v souvislosti s ním (tedy i v automobilu).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kjanik112*
Datum: 02.03.14 13:10
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 01.03.14 23:48

Dobře, ale ta dotyčná prováděla veřejnou produkci, nepoužívala rozhlasu jen pro sebe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.