Délka vyřízení invalidního důchodu

Od: Datum: 01.03.14 09:54 odpovědí: 15 změna: 31.05.14 15:30

Ahojte. Chtěla bych se zeptat , jak dlouho trvá vyřízení invalidního důchodu od data podání.Jde mi o to , že když budu mít třeba nárok už jen na 1 měsíc nemocenské a vyřízení bude trvat 3 měsíce , to budu ty 2 měsíce uplně bez korunky? Děkuji a hezký den. Lenka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.14 09:58
Zdravím. Ano, toto je opravdu problém. Vyřízení může trvat až půl roku. Při podání žádosti si můžete zároveň zažádat o vyplacení zálohových plateb. Přeji ať se dočkáte co nejdříve. M
Ohodnoceno: 2x
 
Od: xixi*
Datum: 01.03.14 10:02

Zažádejte o zálohu na ty měsíce, kdy budete úplně bez příjmu. Po přiznání ID vám bude doúčtováno vše zpětně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 01.03.14 16:31
avatar

Je to tak,jak říká Xixi.Požádejte si-"líná huba,holé neštěstí.";)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 01.03.14 20:25

Při nepřiznání invalidního důchodu budete veškeré zálohy vracet. Po ukončení nemocenské by bylo vhodnější se nahlásit na ÚP a vyčkat rohodnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkasl
Datum: 01.03.14 20:38

Děkuji za odpovědi. Nebo ještě možnost se na ten čas vrátit do práce ale s omezením , jinak to nezvládnu .Šlo by to i takto?

Datum: 01.03.14 21:49
avatar
Vyřízení trvá zhruba dva tři měsíce. Pokud vám ho přiznají, pošlou hned zálohu, zbytek vám doplatí zpětně od data kdy si žádáte. Do práce nemusíte, stejně se musíte přihlásit na UP, budete mít podporu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkasl
Datum: 01.03.14 21:55

Takže jakmile půjdu žádat o invalidní důchod ta musim dát výpověď v práci? Počítáme , že to bude částečný invalidní důchod , ne plný , ale znám českou byrokracii a tak bych nerad dopadla tak , že bych byla na úřadu práce a ještě mi ČID nepřiznali , to bych si radši v práci zkusila domluvit lehčí práci , než bych si našla zaměstnání odpovídající mému zdravotnímu stavu.

Datum: 01.03.14 22:28
avatar
Ja jsem vás nepochopil. Psala jste, ze to v práci nezvladnete... Na podporu samozřejmě chodit nemusíte, kdyz budete dál pracovat. Pak nebudete ani bez příjmu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkasl
Datum: 02.03.14 11:26

Jde o to , že než abych potom skončila v evidenci UP , bez prace a nedej božě i bez ducodu , tak si radši vezmu do prace od obvodního nějaké omezení , a budu mezitím hledat práci odpovídající mému zdravotnímu stavu . protože zůstat v dnešní době uplně bez peněz je nemyslitelné. Právě mi šlo o to , zda můžu se svým zdravotním stavem žádat o ČID i při výkonu své práce.

Od: uska®
Datum: 02.03.14 11:59

Trošku si to idealizujete. Obvoďák vám nedá žádné omezení, to vám vydá komise, která zhodnotí váš stav při projednávání nároku na důchod. Asi nejlepší se vrátit zpět do zaměstnání a požádat o lehčí práci až do vyřešení vašeho nároku na ID. Pokud nastoupíte na stejné místo, těžko budete obhajovat, že toto místo zastávat nemůžete. Když nebude k dispozici lehčí práce, tak se dohodněte se zaměstnavatelem, že uvolníte vaše místo a třeba vymámíte i odstupné. Pak následuje ÚP a podpora v nezaměstnanosti. O invalidní důchod žádat můžete v kterékoliv době - na nemocenské, v pracovním poměru nebo v evidenci ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 11:04
avatar

Musíte si ujasnit, co chcete. Předpokládám, že o důchod jste si již zažádala. Pokud nechcete přijít o peníze, po nemocenské normálně nastupte do práce. Až Vám přiznají důchod, poté můžete zaměstnavatele požádat o přesunutí na jinou lehčí práci třeba na poloviční úvazek nebo na šest hodin. Ve zprávě o přiznaném důchodu budete mít napsané, s jakými nároky nebo o kolik procent se vám krátí vaše omezení. Samozřejmě pokud jste alergická na nějaké látky nebo prach z pracoviště, v takovém případě nastoupit na původní místo nemůžete. Takže záleží i na diagnóze a náplni práce. Je taky vhodné pracovat na zkrácený úvazek, protože když budete dále pracovat na plný úvazek, můžou vám pozdějí důchod odebrat. Pokud zaměstnavatel pro vás práci mít nebude, tak vás propustí ze zdravotních důvodů. Pokud to nemáte nemoc z povolání či pracovní úraz, odstupné nedostanete. Ve výpovědi se uvede zdravotní důvody. Jen nepodepisujte dohodu, pak se vám bude krátit podpora, pokud na ni máte nárok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirik*
Datum: 31.05.14 10:56

Lhůta 90 dnů běží od doby podání žádosti o Invaidní důchod. Započítává se i řízení u posudkového lékaře apod.

Ukončení pracovního poměru bude ke dni přiznání Invalidního důchodu.

Na úřad práce se musíte přihlásit v případě, že Vám bude přiznán I. nebo II. stupeň Invalidního důchodu. Samozřejmě, pokud jste ukončila pracovní poměr ještě před přiznáním invalidního důchodu, musíte se přihlásit na úřad práce dříve.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.14 11:32

Ahojte.Na ivalidní důchod se netěšte.Doktoři "mají zakázáno" je přidělovat.Přednost mají lidé cikánské národnosti.Nevím proč,ale našinec je "odsunut na druhou kolej".Naději budete mít jedině ,když budete bez rukou nebo bez nohou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.14 13:13
avatar

Zákonné lhůty jsou jedna věc a realita druhá, už v r. 1985 mi vyřízení ID trvalo 8 měsíců. V prosinci 1912! ano 12 žádala moc úřední (skončila mi platnost) o příspěvek na péči a trvalo to 17 měsíců!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.14 15:30
avatar
Lidus uz je to staré tři měsíce, předpokládám, ze uz je to vyrizene, což se možná nedozvíme...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.