Nemám potřebu mít vztah

Od: Datum: 28.02.14 17:50 odpovědí: 7 změna: 01.03.14 15:42

Dobrý den, je mi už skoro 18, ale nikdy jsem neměla žádný vztah. Všichni okolo mě mají přítele, nebo po nějakém touží a snaží se seznamovat co to jen jde. Já si připadám divně, ale nemám vůbec potřebu s někým chodit. Vlastě spíš si NEDOKÁŽU představit, že s někým chodím. Já jsem spokojená, jak jsem. Ze školy domů, případně do kroužku, když se mi chce, tak jdu na kafe do města, nakupovat, nebo se jdu jen projít ven. Nedokážu si předtavit, že třeba 4 dny v týdnu jdu s někým někam a trávím s ním čas. Já vlastně ani nevím, jak často se lidi ve vztahu vídají, co všechno spolu dělají, ale většina věcí mi je proti srsti. Zažila jsem několik menších úletů na oslavách a tak, ale vůbec nepociťuji touhu někoho políbit, nebo jen vyhledat jeho fyzický kontakt. Na těch oslavách mi to nevadilo (i když nikam dál to nedošlo), ale nemám potřebu někoho hledat, jen kvůli kontaktu. Já jsem asi divná, protože si připadám před ostatníma blbě, když se baví, jak s příteli chodí tam a tam a líčí si zážitky "z postele".. Já nic takového ještě nezažila a když ty holky poslouchám, tak v duchu si říkám, že bych si taky měla někoho najít, ve skutečnosti si to ale nedokážu představit. Být vystresovaná z každýho setkání? Ne, děkuji pěkně. Myslíte, že mě to někdy přejde? Protože já si opravdu připadám divná, když holky "brečí", že chtějí kluka, protože už jsou celý měsíc nezadaný.. Já jsem nezadaná celý život a jsem šťastná. Ale už i před rodiči si připadám divně, když potkáme mé kamarády s drahými polovičkami a já jen vidím ten mamčin pohled kdy si taky někoho najdu.. Nemůžu být třeba i asexuální? :D Protože já opravdu nemám vnitřní touhu někoho mít.

Děkuju za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 28.02.14 17:57

Dobrý den, hlavní je, že jste spojená. Názory ostatních ,Vám mohou být víte kde. To, že jste ted svobodná,neznamená,že za rok to nemůže být jinak. Dejte všemu čas

Ohodnoceno: 3x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 28.02.14 18:02

Pokud ti je 18 tak to vůbec neřeš a věnuj se svým koníčkům. Pokud by ti bylo už 30 tak je to už podezřelé :-O Jsme na světě jen po omezenou dobu a čas pracuje proti nám...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 28.02.14 18:06
Nemusíš jít za každou cenu s davem, taky jsem to tak měl. Až to přijde tak to přijde a o to to bude krásnější.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 28.02.14 18:24

Jsou horší věci než nemít kluka v 18 letech. Buď ráda, že jsi zdravá. Navíc pokud nemáš potřebu ho mít, tak to ani neřeš. Kvůli mámě si přece nebudeš hledat kluka. Důležitý je, co chceš ty. Já myslím, že čas ukáže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.14 18:40
avatar

Ahoj - myslím, že je přehnané mluvit o "celém životě" , když máš život teprve před sebou. Dnešní mladí většinou žijou rychleji a mají na život jiná měřítka, nežli tomu bylo za našich "mladých let", ale přesto věřím, že ani dnes není nutné se vázat (anebo začít sexuálně žít) už v 18-ti letech, abys měla pocit, že jsi normální.

Pokud máš pocit, že jsi asexuální, tak s tímto soudem počkej, až budeš starší a potkáš, jak se říká "toho pravého" , anebo zajdi k sexuologovi. A přestaň se pitvat a myslet na to a normálně "žij".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lendak*
Datum: 28.02.14 19:21

Sandrin...jestli tě to potěší...jsem o poznání starší než ty..ale mám to uplně stejně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.14 15:42
avatar

Zdravím. Pokud jste spokojená bez vztahu, pak se do něho rozhodně nenuťte jen kvůli ostatním. Jste mladá, máte ještě všechno před sebou. Až budete jednou zamilovaná, nebude Vám vztah na obtíž. Budete si ho užívat se vším všudy a změní se i Vaše potřeby, uvidíte. Je i spousta nezadaných lidí ve vyšším věku a vyhovuje jim to tak. Máte-li to tak nastaveno, netrapte se tím jen proto, že druzí to mají ve Vašem věku třeba opačně...Je to každého věc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.