OSVČ při zaměstnání

Od: Datum: 28.02.14 16:45 odpovědí: 2 změna: 28.02.14 19:53

Pracuji v obchodě a chtěl bych si trochu přilepšit a chtěl bych prodávat v podstatě dekorace. K tomu potřebuju živnostenský list tuším že a živnost volnou - "maloobchod,velkoobchod" nebo "Výroba, obchod a služby jinde nezařazené" ? (mé podnikání by se zakládalo na vytvoření vzhledu to bych nechal v nějaké tiskárně vyrobit a potom to prodal) . S podnikáním při práci by problém být neměl ne? (státní zaměstnanec nejsem) Co by to pro mě celkově znamenalo začít podnikat při zaměstnání? Nikde jsem nevyčetl zdali je nějaké omezení kolik maximálně můžu za měsíc nebo rok vydělat. Vyplatí se podnikání při zaměstnání?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 28.02.14 16:54

Dobrý den. Ano, potřebujete živnost volnou. Při zaměstnání podnikat můžete. Výdělek není nijak omezen. Podnikání by jste měl jako vedlejší činnost. V práci by jste s tím problém mít neměl. Ve stejném oboru jako jste zaměstnaný smíte podnikat pouze pokudn Vám to zaměstnavatel dovolí. Co by to pro Vás znamenalo? Nevím co konkrétně potřebujete vědět? Všeobecně:V prvním roce podnikání na vedlejší činnost, by jste neplatis soc. a zdrav. pojištění. Pojistné by jste doplatil až podle ročního zisku. Co se týče učetnictví. Máte na výběr bud uplatnovat skutečné náklady, tím musíte vést danovou evidenci. Nebo náklady procentem z příjmu-zde nemusíte uschovávat učtenky apd. Pouze faktury vydané + výpis z banky za každý měsíc. Automaticky máte výdaje 60 % . Ikdyž je nemáte. Za danové období potřebujete danové přiznání, přehledy o příjmech a výdajích OSV. Pokud by Vás ještě něco zajímalo,ptejte se

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.02.14 19:53
avatar

Zaměstnanec nesmí "konkurovat zaměstnavateli". Chcete-li podnikat v oboru, v němž působí Váš zaměstnavatel (zjistíte v rejstříku), potřebujete předem písemný souhlas zaměstnavatele. Zaměstnavatel není povinen souhlasit. Případný souhlas může později odvolat.

Viz: ZP, § 304

------- Žádný limit stanoven není. Existuje pouze limit pro platbu sociálního pojištění. Pokud roční zisk nepřekročí 62.260 Kč, nebudete platit sociální pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.