Jak funguje schránka důvěry?

Od: Datum: 28.02.14 15:35 odpovědí: 20 změna: 01.03.14 20:09

Zdravím, chci se zeptat jak asi tak funfuje schránka důvěry...

1) Jak tam něco napsat? Mám se podepsat nebo ne?

2) Můžu napsat opradu jakýkoli problém? Třeba i vztahy?

3) Kontrojuje se pravidelně (ve škole)?

4 Jak se to pak řeší, když tam nějaký vzkaz je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.14 15:42
avatar

Dobrý den, pokud je tedy schránka důvěry umistěna ve škole, tak u nás to bylo tak: každý tam napsal co chtěl,samozřejmostí jsou i vztahy, protože na škole je poradkyně pro tyto věci, u nás se schránka kontorlovala pravidelně, jednou do měsíce.Podepsat se buď můžete nebo nemusíte, je to čistě vaše volba.U nás se poté k problémům vyjadřovali ve školním časpise a na internetových stránkách, pokud se někdo podepsal, tak se to řešilo přímo s dotyčným(oblasti vztahů, závislosti), nevím ale, jak to funguje jinde:) Pamatuji si, když jsme se o tom před lety bavili se spolužáky z jiných škol, že to měli dost podobné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trust
Datum: 28.02.14 15:58

No já si chci o tom problému s někým promluvit, pořešit to, prostě chci abych si o tom mohla s někým promluvit

Datum: 28.02.14 15:45
avatar

1) Můžeš, ale nemusíš (záleží na tom, jestli chceš odpověď). 2) Ano. 3) Pravděpodobně ano (pokud ve schránce už dlouho žádný vzkaz nebyl, může se interval prodloužit). 4) Podle typu vzkazu, stížnosti, dotazu, (každý typ vyžaduje jiný přístup, jiné řešení) ...

Nejsi-li si jista, jestli někdo schránku vybírá, a nepotřebuješ-li odpověď, můžeš napsat na e-mail své školy (nejdeš na webu školy) z jednorázově založeného e-mailu (pouze pro tento účel).

I v případě, že budeš psát anonymně, by sis měla ověřit, zda to, o čem chceš psát, je opravdu tak, jak se to jeví (abys třeba někomu nezpůsobila problémy jen kvůli domněnce nebo nedorozumění).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: trust
Datum: 28.02.14 15:53

A jakým způsobem tam mám napsat? Popsat co mě trápí a proč? Jenže pochybuji že nějakou neštatsnou lásku budou řešit (k tý neštastný lásce se přidávaj i známky ve škole a už možná brzo i šikana).A když tam napíšu a chci vědět odpověd?

Datum: 28.02.14 16:10
avatar

Ano, popiš to co tě trápí. Nestyď se. Nebo zkus jít rovnou za školní psycholožkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trust
Datum: 28.02.14 16:13

Takže myslíte že bude řešit i tu lásku neštastnou?

Datum: 28.02.14 16:17
avatar

Ano, školní psycholožka ti pomůže i s tímhle problémem. Zjisti si, kdy je ve škole a zajdi za ní. popřípadě uveď, že se ti kvůli tomu zhoršují známky a že se obáváš šikany, ke které se schyluje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trust
Datum: 28.02.14 16:20

Tak já to teda nejdřív napíšu a pak, jestli se nic nezmění tak bych za ní zašla?

Datum: 28.02.14 16:22
avatar

Když už jsi takhle razantně rozhodnutá, tak si za ní dojdi hned, alespoň nebudeš muset měsíc čekat, než se někdo uráčí vybrat schránku a věnovat se jejímu obsahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trust
Datum: 28.02.14 16:24

Tak já si to teda promyslím, a kdybych tam chtěla napsat, tak jakým způsobem?

Děje se mi to a to, kvůli tomu se mi zhoršuje to a to a bojim se toho a toho?

Datum: 28.02.14 16:28
avatar

Ano, pokud se rozhodneš napsat, popiš celý problém, co se stalo, kdy se to stalo,proč je to tak a ne jinak, kdo ti co dělá, jakým způsobem se to zhoršuje, následky, obavy... opravdu nemohu blíže poradit, musíš to dát dohromady sama.Pokud máš obavy i z toho jak to napsat, tak si prostě dojdi k té psycholožce, budeš to mít snadnější.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: trust
Datum: 28.02.14 16:30

Já sem takovej typ co dá přednost tomu to napsat, než to řekne no, tak teda dobře, děkuji Vám.

Datum: 28.02.14 16:34
avatar

Tak když to budeš psát, tak dej pozor hlavně na to, aby to vše dávalo smysl, aby se v tom ten, kdo to bude číst neztratil a aby to nebylo zbytečně moc dlouhé.Nemáš za co, přeji ti, aby se tvůj problém brzy a úspěšně vyřešil:)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.02.14 15:50
Ve skole na schrance duvery neni nejaky navod?
Kazda skola si to resi sama, takze neco muze byt ruzne.
Schranka je prave proto aby se nikdo nebal sverit a je mozna anonymita. Podepsat se muzes, ale nemusis.
Problem muzes napsat jakykoliv... jen nevim co ocekavas. Odpoved asi nedostanes...
Otazka vyberu zalezi na skole.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trust
Datum: 28.02.14 16:15

No abych tam něco nenapsala a oni na to nepřišli až další rok

Datum: 28.02.14 20:04
avatar

A co kdybys to sepsala a zašla s tím za školním psychologem? Psychologovi můžeš říct, že sis vše radši sepsala, abys třeba na nic nezapomněla. Hodit lístek do schránky důvěry a čekat třeba měsíc, jestli někdo zareaguje, podle mne není nejlepší.

Jestli tě něco trápí, je podle mne lepší to řešit hned.

Nechceš svůj problém popsat tady (vidíš, kolik lidí se ti snaží poradit)? Nemusíš nikoho jmenovat, dej si případně pozor i na místa ...

--- Ke "schylující se" šikaně:

Škola je povinna šikanu řešit, takže se určitě nenech odbýt. Klidně do problému zapoj i rodiče (ti to mohou řešit s vedením školy).

Ve škole můžeš jít osobně za kýmkoliv, ke komu máš důvěru. Můžeš si vybrat mezi třídní učitelkou, školním psychologem, výchovným poradcem, oblíbeným učitelem - prostě za tím, komu důvěřuješ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: trust
Datum: 01.03.14 20:04

No já už s šikanou měla problém na základce (došlo to i tak že mě ta šikanujcí střčila pod auto) a od tý dob se bojim něco říct.

Od: trust
Datum: 01.03.14 20:09

Já bych to raději psala soukromě než veřejně.

Datum: 01.03.14 10:24

Ahoj. Nechci být paranoidní, ale než se někde, nějak více rozepíšeš o svých trablech, dost se poinformuj, s jakými lidmi, si budeš něco začínat. Neznamená, že někdo dělá na škole ,,poradce,, , že na to fakt má. Už jen jako člověk. Lidi jsou různé. Blbé a pitomé. Jen si mezi nima vybrat. Ve školství to není jiné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.03.14 10:57
avatar

trust, napiš mi na mail kolikokoli(@)gmail.com, jestli se chceš jen "vypsat" ze svého problému, tak ti ráda pomůžu a poradím. Pokud potřebuješ, aby to řešila škola (např. něco zařídila/někoho upozornila), tak zajdi za onou školní psycholožkou. Klidně jí to napiš na papír a dej ve dveřích do ruk ve formě dopisu. Ze chránky důvěry bych asi odpověď nečekala, tam se podle mě píšou jen nějaká upozornění nebo žádosti, které nevyžadují odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.