1xNemocenská při vedlejší činnosti

Od: Datum: 28.02.14 13:58 odpovědí: 2 změna: 28.02.14 15:15

Mám otázku. Mám ŽL při práci a chtěl jsem se zeptat , když omarodim , bude se mi nějak zaměstnanecká nemocenská krátit kvůli vedlejší činnosti? A ještě jsem se chtěl zeptat ,například si zlomím nohu , v práci automaticky dostanu nemocenskou a mohu tuto vedlejší činnost vykonávat i při nemocenské , když to bude jen drobnovýroba rukama při sezení u stolu a budu se zdržovat v místě svého bydliště. Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 28.02.14 14:22

Oficiálně nesmíte vykonávat žádnou činnost v době nemocenské. Neznám soukromníka, který by neseděl u stolu se zlomenou nohou a nekutil. To prostě nejde, firma jede dál, nelze jí na 2 měsíce zavřít, další finance na zapracování brigádníka nejsou. Takže lidi kutí, dělají co zvládnou i v době nemocenské, ale v tuto dobu nemůžete nic fakturovat.

doplněno 28.02.14 14:23:

nemocenská se vám nebude krátit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.14 15:15
avatar

V době pracovní neschopnosti nesmíte vykonávat pouze tu činnost, z níž pobíráte náhradu mzdy a/nebo nemocenské (= není možný souběh nemocenského nebo náhrady mzdy za nemoc plus výkon zaměstnání/SVČ, z níž dávky pobíráte).

Předpokladem je samozřejmě předchozí dohoda s ošetřujícím lékařem a dodržování léčebného režimu.

Tzn., že v době nemoci z HPP můžete klidně vykonávat SVČ (ev. naopak). Musíte přitom dodržovat léčebný režim (nemůžete např. chodit po zakázkách).

Uvedený příklad zlomené nohy je "klasický příklad": Člověk se zlomenou nohou nemůže nikde pobíhat, ale nemusí ležet v posteli. Může tedy doma vykonávat jinou činnost.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.