Obec diskriminuje mou rodinu!

Od: Datum: 27.02.14 18:22 odpovědí: 10 změna: 01.03.14 18:57

Jde o složitější záležitost, kterou tu zdrcnu. Obec před rokem díky intervenci mě a mého muže dostala "za korunu" od státu travnatý pozemek před naším domem a domem sousední rodiny. Obec nyní plánuje v naší ulici postavit asfaltku vyjma před naším domem, který je totiž poslední ve slepé ulici, vedené na obci jako účelová. Naše arogantní starostka si jistě říká: "Mladí manželé, ti budou blbí a nechají si všechno líbit". Ona chce totiž na nás ušetřit.

Ke chvále obce musím přiznat, že nám na naši prosbu na vánoce "nadělila" 10.000kč na koupi makadamu, protože bývalý majitel domu (podivín) neměl auto a ani děti, tak neřešil chození blátem. Tak jsme ještě pár tisíc přidali, pár víkendů práce, a tuto zimu se už nebrodíme před domem blátem.

Starostce došly trapné výmluvy proč se asfaltka zastaví před naším provizorním makadamem a začala tvrdit, že ve smlouvě se státem mají podmínku na X-let (podle starostky třeba i 20let), že nesmí navyšovat hodnotu pozemku. Jenže nějak zapomněla, že ten pozemek sahá i na předposlední dům a před tímto domem projekt s asfaltkou počítá!! Takže jde o jasnou diskriminaci! Budeme se odvolávat a odvolávat.

Než ten pozemek byl převeden na obec, tak ten státní ředitel nás i tu sousední rodinu neuvěřitelným způsobem šikanoval a obelhával, abychom pozemek koupili. Díky pomoci politiků a ombudsmana mu to nevyšlo.

Nechce se mi věřit tomu, že by ve smlouvě mezi státem a obcí existovala podmínka (=nechat pozemek absolutně ladem), která by mladou rodinu přinutila chodit denně 30m pásem neskutečného bahna třeba 20let! Jen kvůli tomu, aby se nezvyšovala hodnota pozemku, který je ovšem stejně neprodejný. Naše starostka je silně prolhaný člověk.

Děkuji Vám moc za vaše rady a zkušenosti!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.14 18:29
avatar

Nějak nechápu proč jste, pokud ta možnost byla/ pozemek nekoupili. Já jsem řešil podobný problém a jak to šlo tak pozemek koupil, pak jsem si na něm mohl dělat co chtěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.14 19:07

Proč nejdete na radu , vzneste připomínku a zůčastněte se sezení řekněte tam- to co píšete zde - jistě se dá dohodnout - když má člověk dobrou vůli jde všechno a ne jen říkat ,že starostka je špatná .V radě sedí víc lidí a uslyšíte názory z více stran .Člověk musí s lidmi jednat a dohodne se .

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.02.14 20:33

Píšete , že bydlíte ve slepé ulici . Zkusil bych se podívat na to , jestli tam není nějaká podmínka , že na konci slepé se musí zajistit otáčení pro hasiče , rychlou a nakonec i pro popeláře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.14 21:57
avatar

Tak a Vaše odpověď, instalatér, mne vyprovokovala k přemýšlení. Já toti také bydlím ve slepé ulici. Jsme tu čtyři domky. Musíme tahat popelnice k hlavní silnici, což je v létě otravné, ale v zimě to je doslova problém kvůli sněhu. přitom platím také 650 kč za odvoz, jako jiní, kteří jenom vytáhnou popelnici před barák. Myslíte si, že bychom my čtyři mohli mít nějakou slevu, nebo požadovat, aby zaměstnanec od popelnic došel před každý barák a popelnici odtáhl na silnici k autu? Sem totiž to velké auto nemůže, neotočilo by se tady. Docela by mne to zajímalo a uvítám Vaše a i jiné rady. Když máme platit takové peníze, tak máme snad také nějaká práva. Díky za odpověď, ale když nebude, tak založím jinou otázku na toto téma. A pak, posílena radami, půjdu na obecní úřad a vznesu otázku...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smutna
Datum: 28.02.14 08:54

DĚKUJI moc za vaše reakce a snahu pomoci!

56.000Kč jsme na odkoupení pozemku neměli (sousedi svou část odkoupit nechtěli) a díkiy hypotéce ani možnost si půjčit. Navíc bychom si s pozemkem nemohli dělat co chceme, protože jde o oficiální účelovou cestu plnou inženýrských řádů a přípojek.

Suzymon, to je velice zajímavý podnět! Jsem sice jen laik, ale domnívám se, že technickým službám je šumafuk, jak dostanete popelnici k hlavní silnici. Bojím se, že o slevě také nebudou chtít mluvit. Rozhodně to zkusit můžete, ale určitě by své zaměstnance (popeláře) nenutili tahat popelnice tak daleko. Je mi to líto...Samotnou by mě zajímalo, zda obec má povinnost zajistit otáčení ve slepé uličce.

Datum: 28.02.14 10:58
avatar

Ahoj smutna. Tak jsem si to promyslela a podle mne nemá žádný smysl se tím zabývat. Najednou mne napadlo, že jsou lidé, kteří mají velké zahrady a barák třeba až v zadní části a také určitě musí tu svou popelnici dopravit až k silnici. Asi by to byl marný boj, tím pádem jenom rozčilování a výsledek asi negativní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.02.14 17:33

suzymon - já jsem to bral podle toho jak je to u nás v městě. Máme tady hlavní silnici a z ní jsou slepé odbočky.a na konci každé z nich je místo na otáčení velkých aut. Jedná se o poměrně novou výstavbu 4 roky . Jelikož celou tuto výstavbu financoval jeden developer a bylo to pro něho dost finančně nákladné , tak jsem se i domníval , jestli to neměl jako podmínku pro výstavbu nové komunikace. V případě , že se opravuje (renovuje) nová cesta tak se mohu domnívat , že se k tomu vyjadřují i určité orgány , které k tomu vydávají stavební povolení a ty si dávají určité podmínky - šířka vozovky , vyustění kanálů atd.

Jinak jsem asi jeden z mála , který se domnívá , že svoz domovního odpadu je za super cenu. U nás 500,- Možná je to také tím , že dám popelnici pouze 3m před barák.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: smutna
Datum: 28.02.14 19:03

Dnes jsme volali šéfovi stavebního úřadu, ten vysvětlil, že do 150m 3m široké asfaltky nemusí být vybudována ani vyhýbací plocha. Také, že není povinnost udělat ve slepé uličce prostor pro otáčení např.popelářů.

Na jiném úřadě nám řekli, že ta podmínka 25tiletého nenavyšování hodnoty pozemku ve smlouvě skutečně je. Nu, šla by třeba vyřešit nějakým dodatkem, tak čekáme, jak se příští týden vyjádří jejich právník. Kdyby se vyjádřil negativně, píšeme na ministerstvo. Nechápu, proč bychom my i naše děti podle té smluvní podmínky státu měly díky státu chodit 25let denně 30metry naprostého bláta (stát netuší, že jsme si navezli makadam). Neuvěřitelné, že?

Datum: 28.02.14 23:04
avatar
Suzy, platíte stejnou sumu jako ti, co nechávají popelnici před svým vchodem. Měli by pro vás čtyři platit stejné podmínky. Vy v den sběru postavte popelnici na veřejně přístupné místo, teda na ulici. Firma poskytující služby je povinna popelnici vyprázdnit. Není problém věci pár metrů pro popeláře zacouvat! U nás běžně do několika ulic couvají.
Dohodněte se se sousedy a jednou nechte stát popelnice před svými domy. Pokud je nevyvezou, udělejte fotodokumentaci a choďte si všichni stěžovat poskytovateli této služby!
Zkuste najít doma nějakou smlouvu o sběru odpadu, případně všeobecně závazné nařízení či vyhlášku vaší obce o sběru odpadů. Možná to tam je nebo není upravené. Podle toho se dá potom argumentovat.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.03.14 18:57
avatar

Ano Hejkale. Platíme každý 650 kč. Za chvilku to řeknu své sousedce, protože přijde na návštěvu. Já bych také myslela, že by měl pro tu popelnici dojít ten popelář. Ale lidé si tady tak zvykli jim to vozit až pod nos. Teď to ještě zvládám, ale nedovedu si představit, jak to bude probíhat, když třeba už nebudu moci tu popelnici k silnici tahat. Byl tady jeden starý pán, vloni zemeřel a já vím, že jemu odváželi děti odpadky ve vlastním autu. jednou za týden pytel. Když je člověk starý, tak zase toho odpadu tolik nemá. Ale podle mne by to tak být nemělo. Díky za radu. Až najdu čas, půjdu se na to zeptat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.