Alimenty-vyživovací povinnost

Od: Datum: 26.02.14 23:25 odpovědí: 5 změna: 27.02.14 09:14

Dobrý den,

prosím chtěla bych se zeptat ohledně vyživovací povinnosti, kterou má platit můj syn ke svému dítěti. Mému synovi je 21 roků a před rokem se mu narodil syn. Jelikož myslel, že partnerka bere antikoncepci, otěhotněla a syn měl v té době 19 let a na dítě nebyl připravený.Nechci ho omlouvat v žádném případě. Vnuka máme rádi a přispěli jsme na výbavičku a měsíčně přispívali částkou 1500,- Kč. V prosinci 2013 se rozešli a dnes přišlo od soudu, že by měl přispívat 2000,- kč měsíčně. Soud chce, aby jsme se k částce vyjádřili, tuto částku uvedla matka a ta chce peníze zaplatit zpětně, od narození syna. Otec dítěte loni odmaturoval a práci nemá. Je na úřadu práce a brigádně rozváží pizzu. Může si vydělat max. 4250,- kč a má to jen do konce června 2014. Vůbec nevíme co máme dělat dál, tak se obracím na Vás. Můžou přejít alimenty na nás s manželem? Moc děkuji za odpovědi. Lea


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.14 06:26
avatar

V podstatě je jedno z jakého zdroje jdou peníze na alimenty. Doporučuji posílat složenkou a jako odesílatele uvídět syna a je klid. Je to to nejjednodušší jak to udělat. Matka nemusí znát zdroj odkud peníze jdou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.14 06:36
avatar

Jednou je ten bobeček na světě, ať už to bylo jakkoliv a peníze na svůj vývin potřebuje. Myslím si, že 2.000 Kč měsíčně není nijak moc. Co se za ně dneska pořídí? Je to jednou prostě moje /naše/ dítě a tak se musíte snažit, aby nemělo nedostatek.

V současné době existuje i taková vyjímka, že pokud nemůže platit jeden z rodičů, v tomto případě otec, jeho povinnosti přebírají prarodiče. Tedy Vy. A pokud, jak píšete, jste mu doposud měsíčně dávali 1.500 Kč, tak nyní to bude jen o 500 Kč víc. A není co řešit.

Nebo musí taťka ještě urputněji shánět práci, nebo aspoň nějaké brigády, aby plnil svou povinnost a sejmul ji z Vás. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.14 06:47
Dobrý den. Předpokládám, že Vašeho syna čeká soud o určení výživného (psala jste, že ty dva tisíce jsou návrhem matky).
Návrh je jen návrh, který může soud upravit (soud částku nikdy neupraví směrem nahoru - buď ji ponechá, nebo sníží). Proto soud chce vyjádření Vašeho syna.
Synovo vyjádření by mělo být v tom smyslu, že na syna přispívá pravidelně částkou 1500 s Vaší pomocí, protože je na ÚP a proto nesouhlasí s výživným zpětně. Dále by měl ponechat výši výživného na uvážení soudu.
U soudu se budou zkoumat veškeré finanční poměry obou rodičů dítěte a Vy můžete být svědky, pokud Vás syn navrhne.
Tak se neděste, vše se uvidí. Rada mít vše podložené už padla. M
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.14 09:14

není pravda, že soud NIKDY neupraví částku směrem nahoru. klidně upraví, pokud dojde k závěru, že požadované výživné je nepřiměřeně nízké. ono totiž soud není jenom mezi matkou, která chce dva tisíce a otcem, kterému přijde přiměřených patnáct stovek, ale hlavně mezi rodiči a dítětem, jehož zájmy hájí určený opatrovník, který může dojít k závěru, že přiměřených by bylo třeba tři tisíce a soudce se po předložení důkazů může přiklonit na jeho stranu. jinak osobně znám holčinu, která od soudu odešla s vyšším výživným, než na jakém se s otcem dítěte dohodla.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.14 08:56
avatar
To si jen synova partnerka podala návrh na zvýšení výživného. Soud to nemůže řešit bez něho, proto chce vyjádření. Stačí napsat, co jste napsali zde, ze je na UP - odkdy, ze má brigádu od do a za tolik, dále jeho výdaje na bydlení atd, treba kolik přispívá vám, jestli u vás bydlí nebo právě naopak, ze ho živí rodiče. Pak se uvidí... A ze neni připravený? Před čtvrt stoletím to bylo právě naopak - kdo neměl dítě a neuměl uživit rodinu, jakoby zaspal, v jeho věku. Je fakt, ze ještě mohl rok dva počkat, každá sranda něco stojí.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.