Mít dítě ve 40 let a více?

Od: Datum: 26.02.14 21:56 odpovědí: 15 změna: 18.07.15 13:13
avatar

S mojí manželkou máme z předešlých vztahů každý po 2 dětech a všechny již žijí samostatně a nejmladší studuje SŠ mimo a domu jezdí maximálně na víkend, jinak bydlí u tety či přítele ve městě kde studuje a přesto, že je to nyní fajn, tak v nás obou začíná nutkání po společném miminku a i od dětí a okolí občas slyšíme narážky :-D Jaký máte nato názor po společenské i ze zdravotního hlediska? Manželce bude v létě 40let a je pořád sportovně a zdravotně fit. Nyní mě stresuje práce kvůli nutnosti dálkové dokončení VŠ a pak bych do konce roku měl o zábavu postaráno :-D. Za chvíli může nějaká dcera taky otěhotnět, tak se to dalo i dobře spojit :-D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 26.02.14 22:02

Pokud jste finančně zjištěni a zdravotní stav odpovídá normálu, tak do toho jděte. Sami omládnete a naplní vás to.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.02.14 22:04
avatar

Zdravím, na poznámky se vykašlete, hloupí lidé prostě byli, jsou a bohužel budou:) Známá ve svých 43 letech porodila včera v termínu zdravou holčičku, kterou má se současným manželem, mají ještě dvouletého kluka a ona sama má 19 letou slečnu z prvního manželství.

Pokud je Vaše paní zdravotně ok, pak to v dnešní době není žádný problém. Akorát zřejmě bude patřit do skupiny rizikového těhotenství kvůli vyššímu věku, takže ji budou hlídat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.02.14 22:10
Zdravím. Syndrom prázdného hnízda ;). Podle toho, jak jsem Vás tady za tu krátkou chvíli poznala, jste dobrý otec. Ale přesto, po čtyřicítce prudce stoupá riziko vrozených vad děťátka. Není to věk, kdy se člověk cítí starý (je mi také tolik), ale přesto by měl zvážit, zda je vhodné riskovat. Je to hloupé, ale nemládneme :(. Být Vámi, tak si teď užívám toho, čeho jsem se musela zříci kvůli dětem a těším se na vnoučátka. Vím, že mít miminko v tomhle věku je móda, ale můj názor je NE. M
p.s.: doufám, že jsem se Vás nedotkla. To bych byla nerada.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.02.14 22:15
avatar

V pohodě. Beru to na vědomí.

Datum: 26.02.14 22:19
avatar

radeji bych byl rad , ze jsou jiz velci a uzival si zaslouzeneho volna a penez , jezdil na dovolenky , na vylety a uzival si a pockal na vnoucata

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ruze®
Datum: 26.02.14 22:26
avatar

Neříkám ne,když zdraví a finance dovolí,ale děti už máte dospělé a ochudíte se o rozmazlování vnoučat a vnoučata si moc babičku s dědou neužijou,protože ti budou mít své malé dítě..Mít teď dostatek času pro sebe,užívat života,dovolené,výlety...my si vždy vnučku na pár dní ,,půjčíme,,když máme v práci volno nebo o dovolené a pak zase rádi vrátíme.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.02.14 22:50

Ve čtyřiceti jsem se cítila fakt na vrcholu sil. Nyní mi je něco přes padesát a cítím, že fakt nějak začínám stárnout. Většina tady o mě ví, že mám ve své péči devítiletou vnučku (povahově klidné, vyrovnané dítě - no, celá já :) ). Takže s ní problémy nejsou. Ale já sama tak nějak cítím, že kdyby měla mladší rodiče, že by jí v ledasčem bylo lépe. Zatím jí ještě třeba na výletech stačím, ale je to čím dál horší. A až jí bude patnáct, tak já budu stará *zed*.

Takže z mé vlastní zkušenosti: kdybych na tuto otázku odpovídala ve svých čtyřiceti letech, řekla bych dítěti ANO. Nyní, kdy mi je 54, řekla bych NE.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 22:57
avatar

Díky za podporu

Datum: 26.02.14 22:36
avatar

Pokud jste zdraví a máte potřebu mít svoje společné dítě - tak okamžitě do toho - máte nejvyšší čas. Přeju vám pěkné zdravé miminko. Hlavně aby bylo zdravé - ale to dnes lékaři snad už uhlídají. A 40 let není zase až tak moc.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.02.14 06:49
avatar

Ve 40 letech jsou dneska ženské často šťabajzny, jistě takovou pěknou máte i Vy. Není stará, je ještě plná sil, ale přece už to není to, co ve 20. Múže být fit a za 5 let, kdy ji bude cvrček potřebovat a vyžadovat nejvíc práce,může už být unavená.

Navíc to otěhotnění taky nemusí probíhat podle Vašich představ. Četla jsem odborný článek, kde sexuoolog píše, že možnost otěhotnění se s věkem rychle snižuje. Ve 30 letech je u ženy možnost otěhotnět už o 30 % nižší, než v mládí. A ve 40 letech? To bude ještě složitější.

Jak Vám radí někteří - užívejte si, mějte se rádi, ale počkejte si na vnoučátka. Užijete si s nimi a výhodou je, že takové vnouče vrátíte po víkendu rodičům a zase máte klid. Ono se po čtyřicítce daleko hůř smiřuje s problémy, které ve 20 bereme automaticky. Prdíky, koliky, noční pláč, růst zoubků...Navíc dneska je dost nejistá doba. Dítěti bude 20, Vaší paní 60. A Vám? Práce může být a nemusí. A bude dost na zajištění potřeb dítěte, jeho studia?

Už Ti lásko, není dvacet let... Prostě, své jste splnili, máte celkem 4 děti a teď bych si opravdu už hrála s vnoučátky. Věřte, bude to tak lepší. Hodně štěstí, ať už se rozhodnete jakkoliv. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: skye*
Datum: 27.02.14 07:50

A co takhle si vzít dítě z dětského domova nebo kojeneckého ústavu do pěstounské péče nebo adoptovat? Známí to měli přesně jako Vy, děti už téměř dospělé, společné děti žádné, ale zdravotní rizika čím dál větší. Tak adoptovali dvouletého chlapečka a už si bez něj život neumí představit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.14 16:50
avatar

Jako proč ne? Já jsem porodila své dítko taky po čtyřicítce, byla jsem ještě starší než vaše paní. Připravte se ale na to, že se mohou vyskytnout problémy v těhotenství. Paní nemusí rodit normálně, ale třebas císařem. Dítko může být nedonošené. Toto může nastat, ale samozřejmě taky nemusí. Paní by stejně byla kontrolována i geneticky, to se chodí na genetické testy. Jestli máte chuť zase v noci vstávat ke řvoucímu miminkovi, jděte do toho. A na okolí nedejte. Je to váš život. Jako ano, jsem v ulici asi exot. Některé spolužačky v mém věku už vozí v kočárku své vnuky, já vlastní dítě.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.02.14 16:55
avatar

Taky myslím:) Už to není jako před třiceti lety, když byla čtyřicetiletá maminka divná. Bohužel ještě plno lidí se těchhle zastaralých názorů drží. Pokud je žena fyzicky i psychicky v pořádku, není důvod se tomu bránit.

doplněno 27.02.14 16:57:

Ale především se musí rozhodnout sám tazatel se ženou. Nechápu, jak někdo může předem hodnotit, že "bude lepší", když se raději budou soustředit na vnoučata. Já nevím, co bude zítra u mě, natož za rok u úplně cizího člověka.*zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janaj
Datum: 27.02.14 18:55

Když toužíte po dítěti.znamená to,že na to máte.Jděte do toho.Někdo ve 40 vypadá na dvacet a někdo ve 20 vypadá na 40.Určitě jste mladí a aktivní a máte rádi život,tak proč ho nežít podle sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jala*
Datum: 18.07.15 13:13

Dobrý den,můžu vědět jak to dopadlo s plánovaným miminem?Jsem v podobné situaci...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.