Práce v japonské firmě zvýšená radioaktivita?

Od: Datum: 26.02.14 16:49 odpovědí: 5 změna: 26.02.14 23:40

Ahoj, našel jsem si práci ve výrobní firmě, ale ta firma je Japonská a mají tam i staré japonské stroje. A taky ta pobočka kam bych měl nastoupit byla postavená asi před půl rokem. A já mám strach, abych nepřišel do kontaktu se zvýšenou radiací, od těch strojů z Japonska. Třeba ty stroje jsou dovezené odněkud, kde je zvýšená radioaktivita od té nehody jaderné elekrárny Fukušima. Taky sem si přečetl několik článku a moc mě neuklidnily spíše naopak, někde se psalo, že ta radiace v Japonsku je větší než se myslelo atd.. Jsou mé obavy oprávněné?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 26.02.14 16:51

Řekl bych, že víc radioaktivní budou škvárový tvárnice v sousedovo baráku ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.02.14 18:42

Radiace se může šířit z havarovaných elektráren radioaktivní vodou,případně zeminou z okolí.Není pravděpodobná aktivace strojů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.02.14 20:38
Myslím, že se nemusíte vůbec bát. Vzduch který ve městě dýcháte bude nebezpečnější než stroje z Japonska.

Datum: 26.02.14 23:36

Spíš bych v tom viděl výhodu. Ušetříte doma za elektriku . Budete svítit . Ale vážně . To co říkáte je naprostá hloupost . Víte kde žijete? Vždyť je radiace všude kolem nás. Od Příbrami se táhne žila až na Brno. Když se staví barák , tak se tam měří radon. Někdy musíte do základové desky dávat speciální protiradonovou izolaci. Na šachtě jsme šli z 1 patra komínem nahoru po aktivitě a provrtali se bábě do studny. Holka měla přes 90 let a čiperka. Když to tehdy bóchlo v Černobilu , tak některé vozy co dole byla hlušina , tak na povrchu aktivní. Byl jsem lamač střelmistr z uranových dolů. Náš průměrný věk je 52 let. A víte které řemeslo je dle statistik horší na rakovinu než horník v UD? .. Lesní dělník . Borec co kácí stromy. Jó pyly to je svinstvo. ( pyly s tvrdým y . né motorový) Ničeho se nebojte . Tady na tom světě jsme stejně jenom na chvilku.

Od: 3axel
Datum: 26.02.14 23:40

jen pro zajímavost, kolik toho kde můžete " schytat "

http://xkcd.com/radiation/

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.