Živnostenský list

Od: Datum: 25.02.14 20:50 odpovědí: 11 změna: 25.03.14 13:16

Dobrý den,

potřebuji poradit. Jsem půl roku na úřadě práce a už asi šest let mám živnost. Za 6 let co mám živnostenský list jsem nic nevydělala. Ani jsem nepodávala daňové přiznání a ani nemám pozastavenou živnost.

Chci se zeptat: mám mít pozastavenou živnost když jsem na ÚP? Měla jsem něco odvádět, když jsem měla nulový zisk? Může mě poskytnout nějaká pokuta?

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 25.02.14 20:52
avatar

Pokud se něco nezměnilo, tak ŽL Vám pozastavili automaticky, když jste nic nevydělala a tedy nepodávala daňové přiznání...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 21:08
avatar

Nic za to nedáte, když půjdete na živnostenský úřad se poptat, jak to s tím svým listem pro podnikání vlastně máte. A klidně si nechte podnikatelskou činnost zastavit, pokud vám ten list nezrušili...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 21:41
avatar

Ono je to složitější. ŽÚ vám sámod sebe nemůže nic pozastavit. Musíte o pozastavení požádat (naopak vám ho může sám obnovit přijetím nových zákonů - je to možná nepochopitelné, ale vlatní zkušenost a do současné doby jsem to nepochopil).

Nezáleží na tom zda jste něco vydělala nebo ne, ale zda jste měla nějaké příjmy i když celkové saldo bylo záporné. Pak jste měla povinnost podávat daňové přiznání.

Takže zajděte na ŽÚ, pozastavte živnost a v dnešní době na dobu neomezenou, nebo jí zrušte. Když jste neměla žádné příjmy, tak stačí na FÚ čestné prohlášení. A pak je tu sociálka a zdravotka. Záleží zda jste měla živnost jako VPP nebo HPP. Rozhodně se musíte na sociálce a zdravotce odhlásit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.02.14 22:49

Po vystavení ŽL máte jisté povinnosti, oznamujete se to ZP, ČSSZ a FÚ, dnes centrálně, pokud požádáte. Vy víte, zda jste tak kdysik učinila. A pak nastupují další povinnosti, třeba oznámit, že nebyla vykonávána výdělečná činnost, tedy se odvádělo nic. Co byste odváděla z nuly? Když přerušíte, opět lze oznámit centrálně, udělá to úřad. Je to zadarmiko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miavit
Datum: 26.02.14 07:32

No já právě po vystavení ŽL jsem nebyla nikde...ani na FÚ, myslela jsem, že dají finančáku vědět oni. No nic, budu muset zajít na ŽÚ a vyřešit to. Děkuji.

Od: buss
Datum: 26.02.14 09:14

Myslet je málo, je třeba se ptát, zákon ty povinnosti stanovuje. Máte dnes úřední den, tak utíkejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ma*
Datum: 26.02.14 07:38

noo já bych měla ultra strach, aby po mě ještě nechtěli zpětně ZP a SP + penále

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 08:48
avatar

1) daňové přiznání musíte dávat i když nic nevyděláte

2) při registraci na UP musíte mít živnost pozastavenou, jinak byste se neměla na UP registrovat, ale začít si platit SP a ZP jako OSVČ.

Povinnosti jsou na Vaší straně, když jsem byl na pracáku tak pozastavení živnosťáku je zajímalo hned a taky pojišťovnu. Pokuta Vás postihnout může...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.02.14 09:23

jen poopravím

Když si podnikatel nevydělá (pozor, jde o příjmy, ne o zisk) víc než 15 000 korun, není povinen podávat daňové přiznání. Musí to však oznámit finančnímu úřadu.

doplněno 26.02.14 21:00:

* slovem celkové příjmy se rozumí celkové příjmy jen z podnikání a je jedno zda živnost je jako hlavní nebo vedlejší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 11:35
avatar

To už jsem někde slyšel, ale pokud to chápu dobře jde o celkové příjmy, tedy když to někdo má na vedlejšák tak to určitě přesáhne...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pawelrobertrak
Datum: 25.03.14 13:16

Danove priznani podavat musite i kdyz nic nevydelavate. Musim byt vyplneno, kde uvedete do kolonky prijmu "0". Tzn. ze jenom neplatite doplatky na danich. Na UP se muzete prihlasit teprve tehdy, kdyz zivnost zrusite nebo pozastavite. Pawel Robert Rak

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.