Platební rozkaz

Od: Datum: 25.02.14 18:42 odpovědí: 4 změna: 25.02.14 21:02

Dobrý večer, zjistila jsem, že platební rozkaz, který už nabyl právní moci a splácím, byl vydán na základě pojistné smlouvy, která je neplatná. Mohu s tím něco dělat? Mohla bych podat žalobu - bezdůvodné obohacení? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.14 19:05
avatar

sisis, kdo rozhodl, že ta smlouva je neplatná?

doplněno 25.02.14 21:14:

pokud prokážete, že smlouva je opravdu neplatná, pak můžete podat žalobu tak, jak si přejete..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sisis*
Datum: 25.02.14 20:39

Nikdo. Mě jde spíš o to, jestli má vůbec cenu to nějak řešit, když jsem se neodvolala.

Datum: 25.02.14 20:48

sisis. Nemáte v tom trošku zmatek? Píšete, že smlouva je neplatná. Na dotaz Milana, kdo rozhodl o neplatnosti smlouvy, napíšete, že nikdo *ee*. Na základě toho, jaké rozpory jsou ve Vašich odpovědích, Vám nelze dobře zodpovědět Váš dotaz.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.02.14 21:02
avatar

Dobře, beru to tak, zda lze něco podnikat, kdyby ta smlouva byla neplatná. Především, ale to jistě víte, proti platebnímu příkazu měl býd v řádné lhůtě podán odpor, pokud se tak nestalo, je platný a je třeba ho respektovat. Nicméně pokd, jak říkáte, by jeho podkladem byl nějaký neplatný vztah, nebmusí být vše ztraceno. Ovšem, jak praví staří latitníci, "Possessores sunt potiores, licet nullum ius habeant ". Držitelia sú v silnejšom postavení, aj keď nemajú žiadne právo . Takže vydobýt neprávem získané peníze bude obtížnější, než by bylo zabránit jejich vyplacení. Ale obraťte se aspoň na bezplatnou právní poradnu, pokud vám dají naději, můžete podnikat dál. (Podívejte se třeba sem: http://www.pravnilinka.cz/bezplatna-pravni-poradna-zdarma.html)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.