Nechápu hlášku z filmu Vejška

Od: Datum: 25.02.14 18:17 odpovědí: 4 změna: 25.02.14 19:17

Ahoj, nedávno jsem byla v kině na Vejšce... Nebudu víc rozebírat, ale jedna věta mě prostě furt zní v hlavě a furt si jí nějak nedokážu vysvětlit. Kdo jste viděli, budete vědět. Myslím scénu, jak Kocourek řekl své mámě : "Po filmu gympl u nás sprejuje každej toy." Já tomu prostě nerozumím. Proč ve filmu, který navazuje na jiný film hlavní postava řekne toto? Hlava mi to nebere...v nějaké recenzi jsem četla něco o metahumoru, ale to jsem také nepochopila, co je a jestli vůbec ta věta z filmu metahumor má být?!

Prosím vás, vysvětlite mně to někdo, jinak mi to fakt nedá spát :-D

Díky moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.14 18:45

Ahoj, to je přeci jasné, co viděj lidi ve filmu tak pak to napodobují. Nechápu, co je na tom nepochopitelného?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.02.14 19:17

Zrejme jste nepochopil otazku... Kazdopadne poprit skutecnost, ze jde o film, ci serial a napr. primo oslovit divaky pri reseni nejakeho problemu apod. neni nijak ojedinele. Napr. filmy od Mela Brookse, ci klasiky se Sellersem se tim jen hemzi.

Datum: 25.02.14 18:52

Tenhle metahumor se občas povede. Vejšku jsem zatím neviděl, ale podobné hlášky bývají i v jiných filmech, nebo v písničkách. Je to sice paradoxní, ale občas pobaví.

Datum: 25.02.14 19:04

Tzv. prolomení čtvrté stěny. Je to hlavně u seriálů, kde třeba nějaká postava řekne "Neviděl jsem tě celé dvě série" postavě, která opravdu dvě série v seriálu chyběla.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.