Jak se nechat zplnoletnit (důvod: dítě)

Od: Datum: 24.02.14 20:45 odpovědí: 4 změna: 24.02.14 21:48
Dobrý den je mi 16 let a mé přítelkyni také a máme krásného ročního syna a pomalu začínáme uvažovat o zplnoletnění. Ne že by bylo něco tak hrozného, ale chceme vychovávat syna sami aby si zvykl na nás a neměl pak za rodiče ostatní. Je samozřejmé že by jsem nastoupil do práce a přítelkyně by jsi udělala maturitu na škole s invid. Programem při mateřské. Teď zatím chodíme do školy a syna jsme si moc neužily. Chci se jen optat jaké to nese kriteria, aby nám to soud uznal a povolil to. Děkuji za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 21:19

Na vašem místě (vás obou) bych prvně dokončila školu. Co si ty chceš najít za práci se základní školou? Doplňování zboží v supermarketu tě neuživí (a už vůbec ne tvoji přítelkyni a dítě). Dokončila bych školu a získala maturitu/výuční list.

Studium na mateřské také není žádný med. Dítě sice je důvod k tomu získat IVP, ale nemusí to ředitel povolit, na soukromou školu nebudete mít peníze (hádám).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.14 21:35
avatar

Nechci Vám nějak brát iluze, ale jste si jistý, že v 16. letech - tedy zřejmě jen se základním vzděláním, seženete v dnešní době, kdy je vysoká nezaměstnanost, natolik výnosné místo abyste uživil celou rodinu? Nebo sice chcete samostatnost, ale zároveň důkladný sponzoring od rodičů, či rodiny. Samostatnost, mrška jedna, umí být dvojsečná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 21:45

Dodělejte si oba školu. Přítelkyně může studovat při mateřské jinou formou - dálkově/večerně/distančně, buď maturitní nebo výuční obor. Vy byste měl v 16 chodit na klasické denní studium.

"Návrh se podává okresnímu soudu, v jehož obvodu má nezletilý bydliště, je osvobozen od poplatku, jako účastníci vystupují nezletilý navrhovatel a jeho zákonní zástupci (nejčastěji rodiče) a k doložení tvrzených skutečností je nutné připojit nejlépe písemné důkazy : lékařské potvrzení o těhotenství, potvrzení ze školy, o udělení půjčky na byt, o pracovním poměru a pod." Od poplatku jste osvobozeni.
http://obcanskyzakonik.justice.cz/rodinne-pravo/obecne/

Co je svéprávnost? Jedná se o nový pojem NOZ, který nahrazuje dříve užívaný pojem "způsobilost k právním úkonům". Plně svéprávným se člověk stává zletilostí, tedy dovršením 18. roku věku. Plně svéprávným se člověk může stát před nabytím zletilosti v těchto případech:

Uzavřením manželství _ soud může (a jsou-li pro to důležité důvody) ve výjimečných případech povolit nezletilému uzavřít manželství, který není plně svéprávný a dovršil šestnácti let věku.

Přiznáním svéprávnosti _ pokud nezletilý není plně svéprávný, dosáhl věku šestnácti let, osvědčí schopnost sám se živit a obstarat si své záležitosti, pak může soudu navrhnout, aby mu přiznal svéprávnost. S návrhem vysloví souhlas zákonný zástupce nezletilého.

Př. Pokud je sedmnáctiletému přiznána svéprávnost, může se se snoubenkou oženit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dotaz1235
Datum: 24.02.14 21:48
Děkuji na to jsem se ptal.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.