1x

Zkazím si to osobním setkáním?

Od: Datum: 24.02.14 20:33 odpovědí: 12 změna: 26.02.14 15:56

Zdravím, od listopadu minulého roku si píšu s určitou osobou, je o 10 let starší, ihned mi nabídla tykání. Tykáme si vzájemně. Není to opačné pohlaví. Máme jeden společný zájem, který nás sblížil. Postupně jsme si začaly psát o všem možném. Nyní je situace taková, že si docela dost důvěřujeme a bavíme se dá se říct o všem. Píšeme si každý den. Náš kontakt je ale pouze a jenom písemnou formou. Bojím se, že brzy dojde k osobnímu setkání, možná na můj popud, možná na její. Mám obavy, že si to všechno zkazím, nechtěla bych o takovou příjemnou osobu přijít. Nemám problém si s ní o všem možném povídat písemně, ale osobně jsem dost uzavřený člověk, trvá mi, než se s někým sblížím nebo si někoho pustím k sobě. Bojím se, že vyčerpáme naší písemnou komunikací veškerá témata a při osobním setkání bude trapné ticho. Na jednu stranu bych se s ní moc ráda setkala osobně, na druhou stranu mám velké obavy. Poraďte, co s takovou situací dělat. Děkuji pěkně.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 24.02.14 20:36

Anzi, vyměnily jste si fotky? Nepodceňujte přímý pohled na osobu, se kterou se budete chtít bavit - štěstí přeje připraveným...

doplněno 24.02.14 21:11:

Jo, určitý strach je přirozený, a nejde o účes, spíš o celkový výraz, pohled... !

Zkuste si představit, že jsem jednomu patnáctiletému kolegovi z poradny nabídl brigádu a pak jsem se mu v soukromém rozhovoru přiznal, že jsem "trochu na mladé kluky" - nechtěl jsem aby se to dozvěděl od mých spolupracovníků a bral to ode mne jako podraz!
Po mém "přiznání" chvíli váhal, ale nakonec jsem si získal jeho důvěru, uvěřil že nekoušu a nejsem agresivní, a brigádu přijal. Jako spolehlivého pracovníka si ho můžu jen chválit, a hledám pro něj další brigádu. Dokonce jsme spolu "spali" v polních podmínkách v rozestavěném baráku, každý v jiné místnosti, a po tom, co mne poznal, zjistil, že fakt nejsem žádný násilník a nehrozí mu ode mne žádné nebezpečí, jen někdy "dotěrné kecy".

I takhle vznikají dobrá kamarádství! A věřte, dokážu si představit jeho strach před prvním osobním setkání, před první brigádou, před prvním společným noclehem - po tom, co jsem mu na sebe řekl.

Vám jde jen o pokec, můžete se bát jen zklamání, ten mladík vsadil daleko víc, když se odhodlal se mnou přes několik nocí sdílet neobydlený barák...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 24.02.14 20:40

Ano, mám její fotku, sice ne aktuální, asi z roku 2008, ale mám, ona také pár mých fotek má. Stejně si nejsem jistá, jestli nezměnila od té doby třeba účes nebo tak. Ale neřekla bych, že vzhled by měl nějakou významnou roli, protože si hodně rozumíme, když si takhle píšeme. Spíš se bojím, jestli si z mého psaní na mě udělala ten správný obrázek. Ale snažím se ji nějak na to pomalu připravovat, že si dovolím více v písemném styku než osobně. Zatím to bere, ale stejně mám strach.

Datum: 24.02.14 21:09
Mám stejnou povahu jako vy a žádný vztah jsem nikdy neměnil. Když písemně, tak pouze písemně. Když osobně, tak osobně. Nevím jestli mi rozumíte, ale je to přesně z obavy, že se vztah změní. No nevím jestli je to dobře. Jsem rád, že jsem vám pomohl. :)
Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.02.14 22:20

Párkrát jsem se setkal osobně s člověkam, kterého jsem zatím znal jen na dálku, ať už z netu nebo pracovně, a vždycky to dopadlo dobře. Neboj se toho.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 24.02.14 22:45

Zdravím Anzi. Nebojte se toho a více si věřte. Pokud si máte co povědět písemnou formou, chce to jen se cítit uvolněně a zbavit se těch obav. Druhá strana bude jistě cítit to samé, co Vy. A na komunikaci budete zase dvě. V řeči se budete střídat a doplňovat se navzájem. Povídat se dá o čemkoliv a dlouho, pokud si s druhým rozumíte. Než se trošku rozkoukáte a "otrkáte" vzájemně, zůstaňte u témat neutrálních. Těch je mnoho. A teprve až se uvolníte, můžete se začít bavit o osobních věcech třeba atd. Jen se toho nebát, prostě potřebujete jen více času k navázání kontaktu z očí do očí. Takových lidí je více. Uvidíte, že nakonec to bude fajn pro obě dvě strany.

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 24.02.14 22:56

Dobrý den, možná se zeptám nevhodně, ale proč by mělo dojít k osobnímu setkání? Taková věc ten vztah nebo spojenectví přeci posouvá dál. Máte tu potřebu posouvat to dál? Proč by nestačila písemná komunikace? A co číslo na mobil a popovídat si? Na to si odpovězte. Zdravím!

Od: ma*
Datum: 24.02.14 22:57

Anzi:) souhlasím s Kapkou,Vy tady máte přehled o spoustě věcí, nevěřím, že by nebylo o čem mluvit na "živo". Může to být příjemné setkání u poháru, nebo pizzi, kapka vína a určitě si to užijete..:)

Datum: 24.02.14 22:58

Kazdy mame jine hodnoty. Ja davam jednoznacne prednost osobnimu setkani a komunikaci z oci do oci. Na pohled pusobim jako extrovert a bavic, ale to jen proto, ze to moje prace vyzaduje. Stoji me to hodne sebezapreni a pretvarovani, protoze v osobnim zivote jsem jako Vy - introvert a samotar. K telu si pustim jen malokoho. A prave pro to je pro me jeden blizky kamarad, se kterym muzu zajit na pivo a pokecat si, mnohem dulezitejsi nez vsichni lide, se kterymi si pisu. Uz jen z duvodu, ze vim, jak vypada, znam jeho uprimne reakce - nikoli ty, ktere si muze promyslet, nez odepise, a to, co reknu z oci do oci, se neda zkopirovat a poslat treti strane.

Ja rikam zajdete spolu na kafe a dejte tomu volny prubeh. Pravdepodobne si budete rozumet jeste lepe nez na pisemnou formou.

Ohodnoceno: 1x

Od: axus®
Datum: 24.02.14 23:19

Jediny duvod, ktery mi napada, proc mit strach z osobniho setkani je nejaka pravda, ktera vyjde najevo a Ty jsi o ni kecala. Napr. ze maz modre oci a pritom je mas ve skutecnosti zelene. Nebo ze se jmenujes Anzionka pritom ses ve skutecnosti jenom Zionka.

Datum: 25.02.14 07:49

Já bych asi nechala přátelství jak je - v "písemné" rovině... chápu pocity Anzionky, taky bych se toho bála... je fajn mít někoho "virtuálního", komu se můžete se vším svěřit - jakmile se poznáte osobně, bude to jiné - neříkám horší, ale určitě se vztah změní... záleží jen na vás, kam chcete vztah posunout - jestli chcete kamarádku se vším všudy, tak se toho nebojte, jestli vám vyhovuje písemné povídání a víc vlastně nechcete, tak proč se scházet?

Ohodnoceno: 1x

Od: nikc®
Datum: 26.02.14 15:35

Možná se bojíš setkání, protože si přestanete rozumět, až se uvidíte. Nebude to třeba takové jako při psaní. Víc bych pochopila, kdyby šlo o muže a šlo o rande. To musí být větší nervy a větší obavy.

doplněno 26.02.14 15:37:

Omlouvám se za tykání hned.

Datum: 26.02.14 15:56

3 měsíce nejsou zase tak dlouho. Tady na internetu jsme všelijací syčáci. Trošku opatrnosti by nebylo naškodu. Důvěřuj , ale prověřuj. Pokud máš osobní údaje té osoby , tak si to ještě zkus vygóglovat. Já jsem se jednou na seznamce seznámil s jedním děvčetem. Těsně před osobním setkáním jsem o ni zjistil takové věci , že se mi protáčely panenky. Černá kronika je proti tomu reklamní letáček nevalné úrovně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.