Rozvod vs výhružky odebrání dítěte

Od: Datum: 24.02.14 20:11 odpovědí: 3 změna: 24.02.14 22:26

Zdravím, chtěla bych poprosit o radu, jaké jsou možnosti řešení tohoto problému ...

Jedná se o případ, kdy manželé mají malé dítě, muž nežije v domácnosti s ženou a dítětem, ale finančně přispívá na dítě a částečně i na rodinný rozpočet. Žena by se s manželem chtěla rozvést*, ten ovšem vyhrožuje, že po rozvodu matce dítě odebere. Z tohoto důvodu, žena v manželství setrvává.

Je tady někdo schopný poradit, co se dá v takovémto případě dělat?

*(kvůli psychickým tlakům z jeho strany, dalo by se říct-tedy z mého laického pohledu- že manžel nedostává svým povinnostem, neangažuje se nijak pro rodinu, krom finančních příspěvků, které manželce dává stylem jako by to byla jeho dobrá vůle!)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 22:17
avatar

Tohle chlapi dělají velice často a taky velice často pohoří. Pokud nechodíte zfetovaná po ránu z baru a o dítě se normálně staráte, tak jsou všechny výhružky plané.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: k2
Datum: 24.02.14 22:20

ten ovšem vyhrožuje, že po rozvodu matce dítě odebere
To odebere je mysleno jak? Spolu s rozvodem probehne nejake rozhodnuti o svereni do pece. Ani jeden z manzelu (rozvedenych) nemuze nikomu odebrat dite-to muze jen "statni instituce". Jinak je to unos se vsemi pravnimi dusledky z nej vyplyvajici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 22:26
avatar

Také zdravím. Podat žalobní návrh na rozvod manželství k soudu. Žádat svěření dítěte do své péče, navrhnout výši alimentů (klidně vyšší, soud částku upraví, ale je vždy lepší žádat více, než méně) navrhnout úpravu styku s dítětem před rozvodem a po rozvodu.

Nenechat se zastrašovat. Soud rozhodne v zájmu dítěte, ne v zájmu jeho otce. Takže výhrůžky z otcovy strany nejsou na místě a není třeba se jich obávat předem.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.