Placení alimentů

Od: Datum: 24.02.14 18:03 odpovědí: 3 změna: 24.02.14 22:51

Jak je to v případě,že dítě bylo soudně určeno do výchovy otce a matka má platit alimenty.Nyní je dítě zletilé a odstěhovalo se k matce.Kdo platí výživné v takovém případě?Rozsudek je dán jednoznačně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 18:08
avatar

Musí si matka zažádat o změnu, nebo platit otci dál.

doplněno 24.02.14 19:17:

Jasně, omlouvám se, pokud je dítě zletilé, platí se jemu, to jsem nějak zasklil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 18:22
Zdravím. Dítě je zletilé. Proto by případné dlužné výživné mělo vymáhat ono. Tudíž otec už ani dlužné výživné vymáhat nemůže. Dále je vše věcí dohody. Pokud se rodiče dohodnou, pak k tomu žádné rozhodnutí soudu nepotřebují. V neposlední řadě by bylo nemorální vymáhat výživné na dítě o které otec nepečuje po matce, která se o dítě stará. Naopak by se měli dohodnout, jakou částkou bude přispívat otec. M
doplněno 24.02.14 18:26: Pokud otec striktně trvá na rozsudku, pak mamince nezbyde než nechat poměry vyřešit soudní cestou. Tam nebude problém. Ale jak už jsem psala, jestli se dohodnou, nepotřebují soudní úpravu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 22:51

dítě je zletilé, výživné náleží jemu a má nárok na výživné od OBOU rodičů. pokud rodiče neplní dobrovolně, musí výživné vymáhat soudně. při určení výživného soud přihlédne i k tomu, u kterého z rodičů dítě bydlí (ne komu bylo svěřeno do péče, je již zletilé, žádný z rodičů ho v péči nemá) a tedy mu plní výživné nepeněžní cestou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.