Přechod od T-mobile s číslem

Od: Datum: 24.02.14 08:45 odpovědí: 4 změna: 24.02.14 11:09

Dobrý den,

opět si připadám jako Alenka v říši divů. V pátek jsem ohlásila přes zákaznickou linku přechod k jinému operátorovi a vyžádala jsem si vygenerování kódu pro přechod. Na internetu píší, že kód zasílají do dvou dnů, ale zpravidla okamžitě a operátor mi řekl do 24 hodin. Do dneška žádný kód nepřišel. A když jsem zkoušela volat na info linku, nepříjemně mě překvapila informace, že přepojení na operátora mě bude stát 19,-.

Háček je v tom, že kredit na volání už nemám a dobíjet si teď před odchodem k jinému operátorovi kvůli jednomu volání opravdu nechci.

A teď mě jen zajímá, jestli je přepojení zpoplatněné už dlouho a v pátek jsem tuto informaci přeslechla nebo je to z důvodu mého odchodu ( i přesto, že kód mi stále neposlali). Na internetu jsem nic nenašla :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 08:49

Infolinka zpoplatněná není. Nevím, jaký kód pro přechod potřebujete, ale ten by měl být na kartičce ze které se vyloupla SIMkarta. Tento kód použijte dle návodu od nového operátora.

Raději kontaktujte jeho - měl by mít větší zájem než ten od kterého odcházíte. Tam se vám budou snažit jakkoliv koplikovat odchod. Ptát se na důvod, snažit se vás přemluvit, nabízet pomalu podré z nebe.

doplněno 24.02.14 08:49:

K samotnému odchodu totiz neni treba vubec volat infolinku stareho operatora.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 08:53

Nový operátor mi řekl, že si musím vyžádat kód, který jim pak zavolám a oni na základě tohoto kódu vyřídí vše ostatní. Je to nutné proto, aby mi zůstalo mé číslo.

doplněno 24.02.14 08:56:

Twist zákazníci

Výpověď lze podat:
- na čísle 4603 prostřednictvím automatického hlasového systému;
nejpozději do 2 dnů (zpravidla ihned) obdržíte SMSkou potvrzení přijetí a číslo ČVOP (Číslo Výpovědi Opouštěného Operátora), které následně předáte vašemu novému operátorovi.
- V kterékoli značkové prodejně T-Mobile
Pozor: Výpověď nemůžeme přijmout, pokud máte záporný kredit.

doplněno 24.02.14 09:01:

Takže přednostní přepojení na asistenta stojí 19,-, jinak je to zdarma, tak já to budu ještě zkoušet.

doplněno 24.02.14 09:06:

Dovolala jsem se a slečna mě ujišťovala, že kód během dneška, nejpozději zítra přijde.

Datum: 24.02.14 09:08
avatar

Při volání z ČR by měla být infolinka T-mobile zdarma. Kód ČVOP skutečně k přenosu čísla potřebujete, pravda je že v praxi s jeho generováním a později třeba i přijetím bývají problémy, v práci je řeším skoro denně. Nevím jak u T-mobile, ale pokud se mluví o dvou dnech, pravděpodobně myslí 2 pracovní dny. Zkuste ještě počkat, potom je znova uhánějte. Pozor na situaci se záporným kreditem - někteří operátoři nechají kredit schválně spadnout třeba na mínus 0,05 Kč a to je pro ně dostatečný důvod k nepovolení přechodu jinam. Dokud si nenabijete, nepustí Vás. Ale nemusíte ani o tento kredit přijít - stačí anonymní SIM převést na nulový paušál, potom Vám přebytek kreditu po odchodu vrátí (oficiálně už se ví, komu SIM patří).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.14 11:09

Děkuji,

máte pravdu, i na infolince mi bylo vysvětleno, že se jedná o 2 pracovní dny. Jsem zvědavá, jak to celé proběhne. Už teď mám kredit jen 0,35 Kč a nerada bych si dobíjela.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.