Ukončení prac.pom. PŘED nástupem!

Od: Datum: 21.02.14 10:13 odpovědí: 8 změna: 22.02.14 12:33

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Hledala jsem na internetu různé diskuze na toto téma, avšak nikde jsem se nedočetla konkrétní věci, která mě zajímá. 24.2., tj. příští pondělí mám nastoupit do nové práce, ve středu jsem podepsala pracovní smlouvu. Ve smlouvě mám napsáno, cituji :

Pracovní poměr se sjednává na dobu dočasného přidělení k výkonu práce, zkušební doba činí 3 měsíce, ne však déle než činí polovina sjednané doby trvání pracovního poměru při pracovní smlouvě na dobu určitou.

Doba přidělení k výkonu práce je od 24.2. do 31.3. Rozhodla jsem se, ale, pro jinou pracovní nabídku a do této práce nastoupit v pondělí nechci. Dočetla jsem se, že od smlouvy odstoupit mohu, ale pouze písemně. Jelikož je pátek a v pondělí mám nástup, nevěřím tomu, že by mnou dnes odeslaný dopis s odstoupením včas došel. Chci se proto zeptat zda je jiná možnost jak od smlouvy odstoupit aniž bych z toho měla jakékoliv problémy?

DĚKUJI ZA POMOC ! Hezký den !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 21.02.14 10:18
Co to tam zanest osobne jeste dnes a nechat si potvrdit prevzeti?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sirda
Datum: 21.02.14 10:20

To bohužel nejde..

Od: pawŽ
Datum: 21.02.14 10:54

Cemu neverite? Dneska podate, zitra dodaji. Resp v pondeli. Funguje to spolehlive. A kdyz ne osobne, tak treba kuryrem poslat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sirda
Datum: 21.02.14 10:58

Jen mám strach, že kdyby náhodou to nepřišlo včas, tak z toho budu mít problémy jako nedostavení se do práce apod...

Od: pawŽ
Datum: 21.02.14 11:05
Funguje to spolehlive. Kdyz to nedonesete na postu v 6vecer a neni to pres celou republiku, tak to v pondeli maji. Jen si musite rict u okynka, ze to chcete do 2.dne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sirda
Datum: 21.02.14 11:06

O.k, děkuji. Snad to dobře dopadne!

Datum: 22.02.14 01:57
avatar

Kde jste se dočetla, že by zaměstnanec mohl písemně odstoupit od uzavřené pracovní smlouvy?

Od uzavřené pracovní smlouvy může odstoupit pouze zaměstnavatel, a to v případě, že zaměstnanec do zaměstnání nenasoupí bez řádné omluvy. V pondělí ráno jim zavolejte a sdělte jim, že jste se rozhodla nastoupit jinam. Žádné problémy by Vám podle mne vzniknout neměly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.14 12:33
avatar

Pracovní poměr vzniká dnem, který byl sjednán v pracovní smlouvě jako den nástupu do práce. Pokud zaměstnanec ve sjednaný den nenastoupí do práce, aniž by mu v tom bránila překážka v práci, nebo do týdne neuvědomí zaměstnavatele o této překážce, může zaměstnavatel od pracovní smlouvy odstoupit.

Bylo by však vhodné zaměstnavatele alespoň telefonicky informovat.

doplněno 22.02.14 12:40:

Zákoník práce § 36, odst 1,2,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.