Jak nepřijít o peníze

Od: Datum: 22.02.14 21:35 odpovědí: 6 změna: 22.02.14 23:02

Bydlím u rodičů manželky,dům ani jeho část nám nechcou přepsat. Renovuji koupelnu a platím ji ze svého. Je nějaká možnost aby mě byla částka vrácena nebo nebyla zahrnuta při vyplácení podílu z domu manželčiným sourozencům?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jezevecmoudry
Datum: 22.02.14 21:38

Leda bys je vyvraždil... po dobrym to asi nepůjde... :(

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 22.02.14 21:53

Nenapadá mne žádná varianta vyplacení po dobrém. Vlastně napadá, nechte rozdělanu koupelnu a odstěhujte se s přítelkyní do podnájmu. Třeba starouškům docvakne, že nejste takový osel, abyste investoval do cizího. Možná vás povolají zpět, co víte?

Datum: 22.02.14 21:56

jak tam bydlíte dlouho a kolik platíte najem? Hloupá otázka?No, mě se zase zdá hloupý Váš dotaz.

Datum: 22.02.14 21:58

Pokud platíte rodičům nájem, tak jste měl mít souhlas od majitelů, že souhlasí se stavebními úpravami. Pokud platíte jenom služby, jak předpokládáte, že tam budete dlouho bydlet? Pak to berte jako splátku za bydlení, prostě si to odbydlíte. To vypořádání mezi sourozenci myslíte po úmrtí rodičů? Možná, že předbíháte, kdoví jak všechno dopadne a jak dlouhé žití rodiče budou mít. K první větě, je dobře, když si staří majitelé nechají majetek napsaný na sebe. Mnohokrát se stalo, že po přepsání se chování dětí radikálně změnilo. Od koupelny a od práce si nechávejte všechny doklady, též si pište svoji hodinovou vynaloženou práci, pokud si hodně věcí děláte sám. Někdy se Vám to opravdu při vypořádání může hodit. Pokud tam uděláte ještě více renovací.

Od: andrea1*
Datum: 22.02.14 22:55

Pokud rodiče manželky nezanechají závěť, tak dům připadne vaší manželce a jak se již zmiňujete, bude vyplácet sourozence. Bude stanovena odhadní cena domu a u notáře by měly být předloženy faktury, které jste zaplatil za renovaci koupelny. O tuto částku by měla být odhadní cena ponížena. Peníze, které jste investoval do koupelny jsou společné tedy vaše a vaší manželky. Nelze je dělit.

Od: hop®
Datum: 22.02.14 23:02

Základ úspěchu je schovávat si faktury za materiál a řemeslníky, a orientačně si psát i své odpracované hodiny. Abyste v případě problémů měl nějaké podklady, kolik a proč chcete vyplatit.
Každopádně ale jste v riziku, jeden můj kamarád kompletně za své zrenovoval byt, ve kterém bydlel s manželkou, jen ten byt byl napsán na její rodiče. Pak přišel rozvod, kopanec do zadele, a dnes ten člověk sedí, protože mu nezbylo ani na alimenty, docela smutný příběh...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.